Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
31. okt 2011

@anibas to znám, nezavděčíš se, kdybys co dělala, vždycky si někdo něco najde, ale kdybys neupekla, tak by remcali ještě víc 😀

reruna
31. okt 2011

@katy1979 tak mramorový že by někomu připomínal chleba, to mi hlava nebere.... kdyby řekla, že buchtu, bábovku, tak to jo, není to klasický dortový piškot, ale chleba???? já právě proto dělám mramorový, že mi ty klasické piškoty - kolik vajec, tolik lžic mouky a cukru moc nechutnají, ale třeba mm to má rád, tak mu někdy udělám ten...

katy1979
31. okt 2011

@anibas ci mama sa radsej neozvala 😀 inac to je aj u nas tak vsetko vsetkym vadi ale keby to nebolo upecene ci uvarene tak je este horsie. a moja mama je desny kritik. to ma po svojej mame tak dufam ze nebudem taka ista.
teraz mam robit jeden ze len nie vela kremu. tak myslim ze dopadnem ako niekto odtialto ze aj navzdory tomu povedia ze ho tam bolo vela tak sa tesim uz teraz

katy1979
31. okt 2011

@reruna ani mne to hlava nebere ale co uz. nam zvysky doma chutili tak nech sa na to pozriem z hocijakej strany vzdy to chuti ako babovka.

katy1979
31. okt 2011

tak ja uz som z toho fakt debil ze jej to prislo take nejake malo sladke to cesto ze take dietne ci pre diabetikov 😕

ivkaivka
31. okt 2011

ahojte,toto je moja 2. na objednávku. Ja nemám páru koľko mám za to pýtať. Myslíte že bude veľa ked poviem nejakých 17 eur???? Ja fakt netuším...

katy1979
31. okt 2011

@ivkaivka a kolko vazi? ci si spocitaj naklady a prihod co si cenis za robotu

lukika
31. okt 2011

tak tu je tá moja nedeľnajšia pre moju dcérku k narodeninám

dm1
31. okt 2011

@katy1979 ty brdo ze malo sladke cesto? mramorak? ved tam ide oproti klasickemu piskotu viac cukru 😕

katy1979
31. okt 2011

@dm1 😀 vsak preto cumim tiez. mala som z toho nejake zbytky takze mozem svedomito prisahat ze malo sladke nebolo. no nic zivot ide dalej.

adul67
31. okt 2011

ahojte chcem sa spýtat kamka ma takuto formičku v akcii len neviem ako to vyzerá na rorte to su tie korálky čo sa davaju okolo torty lemy?alebo len polovične mate to niektorá?http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... a kto idete na stretavku tam sa da aj všeliaky tovar kupit????pretože by som sa chcela naučit robit laliu na drotikoch aj orchydeu a tie drotiky si mam zobrat so sebou z domu a orchideu bi som si tam chcela kupit dalo bi sa?ja som ešte na žiadnej stretavke nebola tak neviem čo a ako 😉 😒

vecernicci
31. okt 2011

@lenlut
@broucek2 tak já mám bosche už devět let a toho těsta a mléčnýho marcipánu co nadělal, a šlape jak hodinky, až dojde, tak si ho koupím zas, maximální spokojenost. 😉

dm1
31. okt 2011

@adul67 ja som to pozerala ale podla mna je to strasne malicke ved cela formicka ma len 6x8 cm a kolko je tam tych goralok . A ano bude sa dat na stretku aj nakupovat 🙂. ale najlepsie je sa s snou asi dohodnut nech ti uz odlozi konkretne veci

adul67
31. okt 2011

@dm1 ked ja by som chcela tu orchideu len neviem aku to by som si ju chcela tam pozriet a potom mi to tam niekto ukaže ako sa to robí možno aj ty ?ked ich je tolko tych formičiek ja chcem na začiatok nejaku lahšiu a neviem si vybrat ☹

reruna
31. okt 2011

@katy1979 tak mramorák rozhodně není málo sladký... oproti piškotovému těstu je rozhodně sladší...nechápu, co by ještě chtěli?

lusil2005
31. okt 2011

@katy1979 pocuj, vobec nic si z toho nerob!!! ja zas iny ako tento mramorovy nerobim. vobec ho netreba polievat prave preto ze je taky babovkovy - nieje suchy. a vsetci zatial hikali ze taky dobry este nejedli... urcite sa najde niekto komu chutit nebude, ale vsetkym nevyhovies ani keby si sa rozkrajala.

broucek2
31. okt 2011

@vecernicci mléčný marcipán jsem v něm dělala poprvé v pátek a fakt bomba, nebudu už dělat ručně ani náhodou

lusil2005
31. okt 2011

@reruna ja tiez nemam moc rada klasicky piskot 🤐

lusil2005
31. okt 2011

@broucek2 a jakeho bosha mas?

lucula73
31. okt 2011

@lukika podľa čoho si robila toho ponyho?tiež budem robiť,preto sa pýtam...krásna tortička 😉

vecernicci
31. okt 2011

@broucek2 ručně už nedělám od tý doby, co jsem byla poprvé těhotná, zkusila jsem to a zjistila, že tam jde dělat i super těsto na domácí nudle, kynutý apod. takže teď už jsem líná dělat rúčo 😉 🙂
@lusil2005 já mám tenhle a mele i perfektně maso http://i.alz.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=EAV3141

vecernicci
31. okt 2011

a tady je i s docela dobrou cenou http://www.alza.cz/bosch-mum-4655-eu-d122763.ht...

katy1979
31. okt 2011

@lusil2005 ja viem dievca ja viem ja ho mam prave tiez rada kvoli tomu ze sa mi z huby neprasi. nemam rada suche korpusy. ja som ho poliala ale iba trosicka stavou z jahod. vsak prave ze to je prvykrat co je takato reakcia.

lukika
31. okt 2011

@lucula73 Díky ponyho som odpozerala od anibas na str. 1690 samozrejme s jej dovolením 😀

lusil2005
31. okt 2011

@vecernicci juj prave som ho pozerala, a vyzera super. ale ja uz som kupila ten z lidla v akcii... skoda. ten mlyncek na maso by sa mi zisiel 😒

lukika
31. okt 2011

@lucula73 tu je ho lepšie vidieť ale je to blbá fotka je tam aj manželov tieň

broucek2
31. okt 2011

@lusil2005 mám MUM54240 a je super. stál kolem 8 tis.

lukika
31. okt 2011

no a vtedy som nemala ešte dĺžeň na i a srdiečko na nohe

vecernicci
31. okt 2011

@broucek2 tak to máš už ten novější, já ho už mám 9 let a tenkrát stál po slevě 6000, jinak byl za 7 tis. Ale kromě lisu na citrusy (ten u toho mýho nebyl) je všechno stejný, akorát trošku jiný design 😉