Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
24. nov 2011

ahojte moje dnešné...

zuba
24. nov 2011

@mizulienka A keb ysi ho urobila nejakého takéhoto ako sem hodila @vecernicci http://www.flickr.com/photos/junikraft/6156599411/ , v červenej kombinácii?

lusil2005
24. nov 2011

@zuba jeeeej taje milena! 😵

zuba
24. nov 2011

@lusil2005 veru je @vecernicci vždy hodí nejakú nádhernú tortu

zuba
24. nov 2011

babule už ste otláčali niekedy štruktur fóliu drevo do hmoty, či to vyzerá tak pekne ako keď sa to robí valčekom, lebo toto by bola omnoho lacnejšia varianta - idem písať ježiškovi tak zisťujem 🙂

lussy23
24. nov 2011

@njonja my sme sa v škole učili takto. Na 1 bielko 150g cukru.
@mia114 - nádhera
@adul67 krása

lussy23
24. nov 2011

@dadka212 nádherné @dajna11 krásnčké

eliska22
24. nov 2011

@lucik... neviem či ti už niekto odpovedal, ale ja dosť pečiem, týždenne 1 až 3 torty, takže tie farebné kvetinky robím zo zbytkov hmoty a keď nejaká chýba vtedy prirobím 😉 ja farbím aj gélovkami aj práš. farbami 🙂

lamps
24. nov 2011

ahojte pridávam moje dnešné tortulienky 😀 . Tá s playboyom bola presne podľa predstáv osôbky, ktorá si ju objednávala 😀.
Golfové ihrisko bolo rýchlovka - pani mi volala v stredu poobede, že na piatok potrebuje tortu pre 60 ľudí a môže byť veľká ako krabica od kureniec 😨 Veľká ako krabica od kureniec síce nie je, ale ťažká je teda dosť - váži 9,5 kg.

eliska22
24. nov 2011

@mia114 nádhera 😵

gagarinka
24. nov 2011

Ahojte, nemáte prosím niektorá uložená link na postup na tortu pečené prasiatko? A to sa asi maľuje na hmotu, že? Vďaka za pomoc. 😉

njonja
24. nov 2011

@lussy23 Dakujem 🙂))

bianca
24. nov 2011

kocky pomoooooooc.Ako sa presne vola ev.hodte link na gel co pouzivate pod a na oblatku.Vcera som ho mala v kosiku no neulozila som objednavku a teraz ho nemozem najst v shope peceniehrou

daducha
24. nov 2011

@mia114 nádhernáááá

Baby, kolko môze vazit 4 posch. torta ? Este som taku velku nerobila.Tipujem tak 13-15 kg ?Alebo blbost ?MOje dvojposchodky maju 5 .

bianca
24. nov 2011

@eliska22 dakujem.Uz som objednala a zasa ne len to ach jaj.Pri hladani som si spomenula na tolko veci co mi treba

dm1
24. nov 2011

@zuba a co si si ju nepozicala aby si skusila ked si ju u mna dnes drzala v ruke 😉 . Inak parizak sa nesekol tak si dobre miesala 😅

ozaj ked sme pri tom seknuti tak sa mi sekol salkovy a vtedy som si spomenula ako sa niektora pytala na to salko karamel ze bolo riedke. Mohla byt trosku seknuta plnka ono to pri salkovej nie je moc vidiet ze sa sekla len zostane strasne ale fakt dost riedka. ked sa preslaha s trosickou masla uz je OK husta. tak ci to aj tym nebolo

lawli
24. nov 2011

@bianca Tak s tým falošným ti neporadím ,ešte som ho nerobila.... 😔

dm1
24. nov 2011

baby aha ze forma na krivu tortu 🙂 . Len ta cena http://www.natortu.sk/novinka-2011/formy-na-kri...

mizulienka
24. nov 2011

@dm1 Dani chcem sa spytat, ked potahujes coko plastelinou, musim tiez potriet vrch torty maslom, kvoli potahu?

dm1
24. nov 2011

@mizulienka nie netreba je to len coko + sirup tam sa nema co topit vklude aj na slahackace a tvarohace 🙂

artepf
25. nov 2011

@bianca já dělám taky mléčný marcipán a když ho chci obarvit nabílo, přidám tam bělobu Wilton, takovou tu tekutou, nejlíp už přímo při zadělávání v pekárně, musí se jí tam ale dát trošku víc a pak to je docela pěkně bílé, mám to třeba na těchto dortech (ty růžičky jsou ale ze Smartflex Velvet, z marcipánu mi nejdou pěkně udělat) 😉

mizulienka
25. nov 2011

@dm1 jeej tak to je ina parada 🙂 super, dakujem.

lusil2005
25. nov 2011

Katarinky nase sikovne, prajem vsetko najlepsie k meninam!!!!!!!

vecernicci
25. nov 2011

@zuba děkuji za pochvalu, já si zadám vždycky nějaké téma a pak hledám mezi dortíky až najdu něco co se mi líbí a struktur fólii vzor dřevo mám a používám, jde to super, mrkni když tak na fcb na moje dortíky, mám tam dvě truhly dělaný takhle 😉

vecernicci
25. nov 2011

@bianca já tak dělám jen s mléčným marcipánem a bělím práškovou bělobou od sugarflair, nemění konzistenci hmoty a vybělí docela dost.

lamps
25. nov 2011

Babulky, dá sa niečo robiť s tortou, keď sa mi zo zadnej strany orosila? Alebo mám strhnúť poťah a potiahnúť ju nanovo?

lusil2005
25. nov 2011

jej baby ozaj, da sa este poslat ten tvar formiciek na urobenie? ci uz som zmeskala? ☹

lusil2005
25. nov 2011

@lamps a roztopil sa ti potah? ci je len oroseny?

lamps
25. nov 2011

@lusil2005 je len orosený ale štve ma to