Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
6. dec 2011

Holky, máte nějakou vyzkoušenou barvičku na barvení hmoty na bordó? Mám dělat k narozeninám dort kamarádovi s dresem týmu, za který hraje hokej a budu teď objednávat nějaké barvy, tak abych si ji rovnou objednala... Nebo namíchat nějak červenou s černou? Nebo mám radši udělat ten žlutý? Obrázky barev přikládám... Poradíte?

vecernicci
6. dec 2011

@gagarinka já jsem tatranku mazala nutelou a potahovka držela dobře 😉

gagarinka
6. dec 2011

@dadka212
@mizulienka
@vera_vila Ďakujem 🙂 Ja som si aj myslela, ale pre istotu som sa chcela spýtať profesionálok 😉

A nemáte náhodou niektorá uložený postup, ako mramorovať poťah? Ja som si to niekde uložila, ale neviem to nájsť, bolo to také super video 😠 Alebo ako by sa to mohlo povedať v angličtine a ja si vyhľadám na youtube.
Ďakujem za akúkoľvek pomoc

dm1
6. dec 2011

@mariann2
@mizulienka baby ty kokos to su torty to akoze davaju robit rodicia pre svoje deti tortu s mariskou? uffff 😝

dadka212
6. dec 2011

@mizulienka ja by som pre 8 ludí urobila taký kruh cca tých 24-26 priemer...
a tá rasta torta nemusí byť hneď s gandžou...napríklad v tvare bubnu a "omotať" okolo pásiky červenej,žltej a zelenej...alebo napríklad tvar čiapky a podobne..veď skús si dať do googlu rasta cake a možno ti niečo vyhodí...

gagarinka
6. dec 2011

@vecernicci Vďaka 🙂 Ja ešte neviem, či urobím čelo, ale vankúš urobím z nejakého keksíka určite

dm1
6. dec 2011

@vera_vila ja som robila bordovu cervena + cierna

vecernicci
6. dec 2011

@vera_vila já mám od wiltonu barvu burgundy a je krásná bordó a jak balík? Dorazil v pořádku?

mizulienka
6. dec 2011

@dm1 @vera_vila ja to tiez nechapem, ze rodic dietatu da urobit taku tortu....ved ho v tom iba podporuje a ukazuje, ze to je normalne 😕 😕 😕 ja som aj vravela muzovi, ze to nebudem robit, ale on jej uz dlho sluboval, ze nejaku im spravim, len teraz zacali nieco vymyslat, tak mozno aninebudem musiet.

vera_vila
6. dec 2011

@vecernicci Děkuji... Kouknu na ni... Jj, dorazil v pořádku, psala jsem Ti IP

@dm1 Děkuji... Zvážím, jestli se mi vyplatí ji objednávat, nebo ji radši zkusím nějak namíchat na ten jeden dresík...

mizulienka
6. dec 2011

@dadka212 oni chcu v tvare obcianskeho preukazu, fotka bude holka s dredami, ladene v style rastafari farieb a samozrejme mariska ako dekoracia tam zevraj musi byt...
ale inac ja neviem, ci sm iba ja taka zaostala, ale ja som doteraz nevedela, ze taky rastafari styl existuje 😕 😕 😕

pipka
6. dec 2011

@yamahafazer no odomna kamoska chcela len pre maleho Tomasa...nekonkretizovala...tak som usudila, ze ked ma narodky na Mikulasa, ze zimnym hadam nic nepokazim 😉
a maly vraj bol nadsenyyyy, tak sa tesim 🙂 ze najlepsi boli snehuliaci, hned ich posadil na vlacik 😀 a rodicom vraj najviac chutil ten tunel...z puncoviny 😅 😀 😀 😀

pipka
6. dec 2011

@mizulienka ty si nepozeravala superstar? ked tam ten zhuleny frajirek spieval ? 😕 😅 😀 😀 tam rastafari frcalo v kazdom kole 😝 😎

vera_vila
6. dec 2011

@gagarinka Postupy mám uložené dva, akorát v PDF a nevím, jestli se přes IP dají posílat soubory... Asi ne... Zkusím dohledat odkazy:
http://tortyodmamy.sk/?q=content/ako-vytvorit-m...
nebo
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t......

gagarinka
6. dec 2011

@vera_vila Ďakujem a našla som konečne aj to video, čo som hľadala, hurá 🙂

http://atecousa.net//learn/index.php?option=com...

mizulienka
6. dec 2011

@pipka nie, ja nemam rada tieto reality show 😕

pipka
6. dec 2011

@mizulienka ja som to mala ako podmaz...a popritom na koniku 😅 😀

mariann2
6. dec 2011

@dm1 no, to ti poviem, že ešteže má 19. rokov tá kočka, ale tak to vyzerá, že je to od kakošky, pre kamošku, nejaká recesia, dúfam 😉

mizulienka
6. dec 2011

@pipka ja uz som si tak odvykla od telkky, ja mam povacsine zapnuty pc a kecam tu s vami, alebo knizku 🙂
ale let's dance som aj ja mala pusteny ako podmaz, len maloco som z toh ovidela, lebo som bola schovana v kuchyni 😉

jakelina
6. dec 2011

@mizulienka já jsem taky asi zaostalá, rastafari jsem taky neznala. 😝

njonja
6. dec 2011

@dadka212 , ja som jej robila celu detsku oslavu pre dvadsat deti - celu dekoraciu, stol aj tortu. Mala tam obrovsku party aj pre dospelych a vooobec som sa k nej nedostala, kedze jazdili na tavach! (v decembri, prosim pekne!)

@mizulienka, @katy1979 - davam jej cas do konca tyzdna, potom jej zavolam... Tvarila sa, ze ma strasny stres.Jej kamaratka mi vcera vravela, ze len tak zo srandy zacala teraz robit na pol uvazka (ako detska psychiatricka) a ze to nejako nestiha. Pritom ma na vsetko ludi!

livia76
6. dec 2011

Odporúčam KUKNITE 😀 to by šli torty ako na páse,bez veľkej roboty i keď ručná práca má pre mňa väčšie čaro 😉

https://www.youtube.com/watch?v=6YXLol_kECk
alenv
6. dec 2011

@livia76 to by člověk z toho dortu neměl ani radost vid.. tohle je tak dobrý pro obrovské cukrárny, kde jim jde o peníze

lusil2005
6. dec 2011

@livia76 tie lizatka su krasne! 😅

lussy23
6. dec 2011
vera_vila
6. dec 2011

Holky, jaká náplň se hodí do ořechového dortu? Nejlíp asi nějaká čoko nebo vanilková, že? Nebo máte nějaké jiné vyzkoušené pro kombinaci s ořechovým korpusem?

jakelina
6. dec 2011

@vera_vila i karamelová

vera_vila
6. dec 2011

@jakelina Děkuji... Vidíš... Ta mě nenapadla... No, asi prvně zjistím, jestli budou chtít ořechový... Má to bý totiž děkovací dortík ode mně pro ně za pomoc při sběru papíru...

eliska22
6. dec 2011

pridávam tortu s veľkým hranatým tigrom.......no keď sa darí, tak sa darí 😒 a navyše som ju dokončovala už s bolesťou hrdla a celého tela ☹ a to ma čaká ešte jedna torta 😔 a aby nebolo málo chorá je aj mladšia dcéra ☹
inak požiadavka na túto tortu bola tiger má sedieť v tráve, držať sviečku, na hlave má mať čapicu a za menom má byť srdiečko, ostatné nechala na mňa, len dúfam, že dobre urobila 😀 😀 😀 inak na živo sa mi tá torta páči viac ako na foto 😝

jakelina
6. dec 2011

@eliska22 je krásná