Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@mizulienka este sa nikto na to nepytal,ale urcite tento rok nie,budem rada ked upeciem nieco pre nas,a tiez chcem mat trosku pokoj pred vianocami 😉 skor sa ma pytaju na zakusky,ale ze 5ks z toho 5 ks z toho...no asi si ma maju za cukraren ci co 😀

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@dm1 dani dufam ze este budes piect,tolka krasa bola by skoda prestat,ale citam ze mas objednavky na buduci rok tak sa este potesime 🙂

mizulienka
8. dec 2011

@katulkaaaaaa tak to by som nepiekla urcite, a co ty s ostatnymi kusmi????

vecernicci
8. dec 2011

@mizulienka já mám recept takovýhle, jmenuje se to
Obalované hranolky
15dkg cukru
4lžíce medu
2 žloutky
trochu mléka
Utřeme do pěny a přidáme:
30dkg hrubé mouky
1prdopeč
sníh ze 2 bílků
Upečeme a nakrájíme na hranolky a namáčíme v polevě:
25 dkg mouč. cukru
5 PL rumu
3 PL kakaa
25 dkg másla
Pak obalujeme v kokosu nebo ořechách.

adka_praha
8. dec 2011

@vecernicci tu polevu to rozpustis maslo a vsetko s nim zmiesas, ak tomu spravne rozumiem? inak to vyzera vyborne... do prcic, asi budem musiet prehodnotit pocet druhov, alebo nieco vypustim... 😨 😅 😀

veronkaj
8. dec 2011

kto mi poradí prosím ohľadom vianočného pečenia?
Rada by som urobila linecké koláčiky a aj recepty som napísala ale sú tam rôzne doby a stupne pečenia, môžem ich robiť aj na pečiacom papieri cca 180 stupňov a hned ako začnú trošku ružovieť vytiahnuť také bledšie?? teda kraj už bude cítiť pevnejší a hned po vychladnutí zlepiť džemom a dať do krabice papierovej so servítkami alebo do kovových??so servitkou

a to isté s vanilk. rožkami?
ďakujem

alenv
8. dec 2011

holky jak to tu sleduju jsem asi jediná, která nepeče vánoční cukroví 😀 😀 😀 😀 jenže nám to s mužem nechutná.. jsme spíš na řízky 😀 tak právě upeču jen dortík nebu mufinky

mizulienka
8. dec 2011

@vecernicci dakujem si zlata 🙂
ty si taka zbehla, mozem sa ta spytat na jednu vec? 🙂 chcem robit salkove suhajdy, ciste, bez orechov, iba lyzicka salka do kosicka, zaliat cokoladou, ale nechcem iba taku obycajnu coko, niekde som citala, ze davaju coko+slahacka a este nejak muku, ale uz si nepamatam, kde to bolo alebo co...nemas nejaky recept? 🙂

vecernicci
8. dec 2011

@adka_praha ta skořičky jsou takové sušenky, ale děckám strašně chutnají
Skořičky
250 g hl. mouky
100 g cukru
200 g hery nebo másla
2 kakaové pudinky
2 van. cukry
1 PL skořice
1 vejce

Košíčky
400 g hl. mouky
250 g másla
150 g mouč. cukru
1 vejce
na špičku nože amonia
Z tohodle těsta dělám i košíčky i rohlíčky a plním buď krémem a navrch ovoce, nebo z nich dělám "zbytkové košíčky" jak jim říkám, jsou plněné rozdrobenými kousky cukroví smíchané s marmeládou, ořechy, rumem, cukrem a mlékem

adka_praha
8. dec 2011

mnam, to vyzera vyborne... 😵
@vecernicci ten puding, to klasicke sacky, ci tie BB pudingy velke??? 😕 😅 (asi krepa otazka, no co uz 😖 )... a co je to "amonia"??? 😅

vecernicci
8. dec 2011

@mizulienka já nevím čemu vy říkáte šuhajdy 😀 😀 já mám recept na čokoládové košíčky
100 g čokolády na vaření
200 g ledových kaštanů
250 g 100% tuku
náplň:
200 g mletých ořechů
250 g mouč. cukru
1 dcl rumu
2 ČL mařené kávy
Plníme do formiček nebo do papírových košíčků.
Dáme trochu čokolády, pak náplň a zase čokoládu 😉
@adka_praha normálně ty dr. oetker klasický a amonium jsou cukrářské kvasnice, mají je normálně v drogerii 😉

adka_praha
8. dec 2011

@vecernicci aha dakujem 😵 ... a suhajdy su presne to, co ty pises... 🙂

jakelina
8. dec 2011

@vecernicci už jsem si opsala nějaké recepty. Vyzkouším, to skořicové dělám podobné, taky to máme rádi, je to takové super i pro malého do ruky, nedrobí to a on to má rád.

jakelina
8. dec 2011

@vecernicci a to amonium nemůžu ničím nahradit, už se tento týden do drogerie nedostanu 😒

vecernicci
8. dec 2011

@jakelina tak to nevím, jedině zkusit sodu?Fakt nevím, anebo vyšli manžu, napiš mu to na papírek 😀

mizulienka
8. dec 2011

@vecernicci dakujem, ano suhajdy, to su tie plnene cokoladove kosicky 😀

mariann2
8. dec 2011

kočky, dostala som objednávku na slanú tortu a nemám šajnu, koľko povedať cenu, ako to rátate?

yamahafazer
8. dec 2011

@vecernicci moja mala aj ja mame zas meniny na stedry den,ale mojej vzdy upecem tortu ktoru jej dam doobeda k meninam a este dostane aj darcek aj mne nasi vzdy blahozelali doobeda k meninam a nieco som dostala

vecernicci
8. dec 2011

@yamahafazer tak takhle jo, to je v pohode, ale kámošce oddělili večer jeden dárek stranou a to máš k svátku, to se mi zdá takový divný 😉

katulkaaaaaa
8. dec 2011

baby ked peciete rezy z troch platov....z kolkych vajec jeden plat?upiekla som z 3 a je to strasne tenke,take onicom.... 😠

eliska22
8. dec 2011

@katulkaaaaaa ja pečiem aj z piatich, keď robím piškótu a keď robím mramorový (bez mramorovania) tak zo 4

79zuzana
8. dec 2011

@katulkaaaaaa ahoj, ja vacsinou peciem z 5 alebo ked su mensie vajicka tak aj zo 6 🙂
@veronkaj ano, ja peciem linecke na 170-180 stupnov na papieri (nerada umyvam plechy 😀 ), a potom to pozliepam a skladujem v plechovych krabickach vystlanymi servitkami 🙂

dadka212
8. dec 2011

@katulkaaaaaa ja robím mramorový a pečiem zo 4

dm1
8. dec 2011

@mariann2 ja ratam material + robota do 10 EUR podla velkosti, narocnosti

dm1
8. dec 2011

@yamahafazer no mna to tiez malo cakat v aprili resp. k 1.5 preto ma to zaskocilo veru 😲 . Ako pise @anibas sok zo zaciatku roka jak slak. Skolku sice mame od 9.1 vybavenu ale maly sa este 100% nepyta takze tam bude problem. Ak nebude uplne bez plienky mi ho nezoberu a potom neviem co budem robit 😒 . Mam z toho teraz stresy a na torty co mam robit nic nachystane. ach jaj 😝

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@eliska22 @dadka212 @79zuzana baby dakujem tak spravim dva z 5 a ten z 3 dam do stredu to by mohlo byt ok 🙂

jakelina
8. dec 2011

@dm1 nestresuj, zase buď ráda, že máš práci. Můj malý je sice už bez plen i v noci, ale bývalý zaměstnavatel zkrachoval, tak budu mít zase nervy, kam půjdu po mateřské. 😒

dm1
8. dec 2011

@jakelina ved ja som rada preto ani nespekullujem a viem ze musim nasptupit lebo by som sa za tie 3 mesiace uz nemala kam vratit 😖 ale aj tak mam nerva z toho

jakelina
8. dec 2011

@dm1 však to nějak dopadne, budeme na tebe myslet 😉

isabella_fly
8. dec 2011

babyyyyyy, este taka otazka, budem na tu tortu natierat nutelu, aku asi vrstvu?