Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
8. dec 2011

@dadka212 jeeej ta s miskou je prenadherna strasne sa mi paci 😵

dadka212
8. dec 2011

@dm1 ďakujem 😵

mizulienka
8. dec 2011

@dadka212 cosi vobec nie,ja som to tiez niekde videla 🙂 je nadherna, vsetky su krasne 🙂

adka_praha
8. dec 2011

@dadka212 aj mne sa ta s minnie strasne paci... 😵 zboznujem henten motiv kvietocky a tie "ciarky"... 😵 😵 😵

aaaa akurat mi volala pani, ze na vianoce by chcela 6 kg cukroviiiiii 😀 😵 😵 😵 😵 juj skvele... 😵 😵 😵

eliska22
8. dec 2011

kočky urobila som na tortu smetiarske auto a zistila som, že to auto je väčšie cca o 2-4 cm ako torta ☹ myslíte, že keby som pod to auto dala kartón a trošku by to pretŕčalo cez tortu, že by to mohlo udržať a aj vyzerať 😕 😕 😕 😝

dadka212
8. dec 2011

@mizulienka super dík 🙂
@adka_praha aj mne sa velmi páčia tie čiaročky 😀 konečne som to mohla aplikovať 😀

lamps
8. dec 2011

@dadka212
@mizulienka čím robíte tie "čiaročky" ?
Danka, tortičky sú suprové 😅 😅 😅

alenv
8. dec 2011

tak dneska mi přišly věci na zimní dort.. doufám, že tahle perletovka bude dobrá, používáte někdo?

alenv
8. dec 2011

@dadka212 obě jsou opravdu překrásné a ten bavorák.. tak to je fakt originální

vecernicci
8. dec 2011

@alenv jestli ta perleťová je snowflake,tak tu mám a popráším s ní vždycky i růžičky na dortu a vypadá to super 😉

dadka212
8. dec 2011

@lamps dík 🙂 ja som čiarky robila štetcom a čiernou gelovkou v alkohole...

@alenv dakujem, bola požiadavka kapota bmw 😀

mizulienka
8. dec 2011

@lamps fixkou 🙂
@dadka212 Dani teba som sa chcela spytat, ty si minule spominala, ze robis tu varenu cokoladovu plnku, tam sa pise, ze sa ma varit v hrnci s dvojitym dnom, ja taky nemam, ako to mozem nahradit? dakujem 🙂

alenv
8. dec 2011

@dadka212 no mě by nikdy nenapadlo udělat jen kapotu 😕 a výsledek je skvělej 😉

alenv
8. dec 2011

@vecernicci jj je to snowflake od sugerflair.. chci s tím poprášit pak ty vločky a jakoby sníh.. uvidím jaký dort zvolím chci dělat dva zimní

dadka212
8. dec 2011

@mizulienka ja to robím na takej tej platničke železnej...
@alenv dík 😵

mizulienka
8. dec 2011

@dadka212 myslis, ze ked mam indukcny sporak, mozem to na tom robit?

broucek2
8. dec 2011

@alenv v dortisimu měli prachovku - takové větší jako třpytky bílé matové, tak ty chci na zimní dortu použít já, jen se bojím, že nebudou moc vidět

dadka212
8. dec 2011

@mizulienka myslím, že áno, len ja to stále miešam odkedy to dám na šporák až kým to vypnem cca 15 minút...robila som už aj na "ohni" a bol ok..základ je miešať a nie moc prudký oheň

alenv
8. dec 2011

@broucek2 já objednávala nějaké věci na MMB tak jsem vzala tuhle a třpytí se takhle pěkně

evamlynekova
8. dec 2011

ahojte neviete mi niekto poradit ako namiesavat kralovsku glazuru? este som s tym nerobila a dostalo sa mi do ruky 1kg gazury len bez navodu a cele rozmiesat vo vode sa mi zda vela na jednu varku medovnikov tak ci niekto nevie poradit ake mnozstvo prasku s vodou je take optimlane na zdobenie 4 plechov medovnikov dakujem

dm1
8. dec 2011

@evamlynekova na 1000g glazury prasku ide 140g studenej vody. Tak si to prerataj na mensie mnozstvo. Na taky maly sacok si robim tak z 30-50 gr. Slahat 2 minuty na plnych otackach

hejdita
8. dec 2011

@dadka212
@jakelina
@vera_vila děkuji už jsem to udelala v podstate nez ste me napsali uz sem to mela nejak zesmolene koukla jsem na TOM jak to na tych tortach vyzera a nejako som to urobila specialne dadka dakujem za super fotopostup 😵 aj by som to sem hodila ale nemozem 😀 zatial az v sobotu a zasa vidim ze cesko slovensky pisem 😀 😅 😀

evamlynekova
8. dec 2011

to som nasla aj ja na internete ze na kilo 140 ml vody az teraz som docitala ze zhruba 30-50 gr davas do sacka super dakujem to som chcela no celkovo to asi bude pokus omyl ale tak hadam z toho cosi bude 🙂 dakujem este raz

dm1
8. dec 2011

@evamlynekova to mas moc! sak som ti napisala ze na jeden mensi sacocek polevy si davam 30-50g. Ja neviem kolko toho chces zdobit naraz a aky mas styl zdobenia ci vela bielis plochy ci nie. Ci aj svietniky ides a tak robit.

evamlynekova
8. dec 2011

ja som to nedocitala ☹ akosi sa tu moc neviem pohybovat ,tak uz viem hej dakujem skusim 30-50gr. no ja chcem aj take aj take kombinacia niektore vyliavane niektore jemne zdobene niektore take ze polka vyliata a polka jemne dozdobena a chcela som skusit aj dvoj farebne.

evamlynekova
8. dec 2011

jedine co som sa este docitala tak ze ked chcem na vylievanie tak mam pridat viacej vody aby bola glazura redsia no tak uvidime podstatne je to mnozstvo pre mna do sacka to uz hadam teraz dako pokombinujem len som nemala predstavu kolko do toho sacka jedneho moc si mi pomohla este raz dakujem 🙂

livia76
8. dec 2011

@alenv ja som mala tú prachovku antik -zlatú a bola som spokojná .-D

jakelina
8. dec 2011

@evamlynekova když chceš někomu napsat, tak klikni u jeho jména na odpověz a budeš psát přímo jemu. 😉

dm1
8. dec 2011

@evamlynekova ono ked chces toho zdobit viac naraz tak ti to bude aj malo ale zase tam nie je problem si zarobit znova je to rychle radsej akoby to malo zostat 😎. Mne sa uz zle zdobi ked mam toho v sacku malicko tak to dam do misky zriedim s voodu alebo citronovou stavou a este pouzijem na vylievanie nejakch ploch

dajna11
8. dec 2011

vianoceee 😀 😀