Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
16. dec 2011

ahojte prva do rodiny na narodeniny,neuverite ale takto krova torta sa mi davno nepodarila 😠 sak najlepsie vtedy ked vam na tom zalezi,ale snad som to trosku zachranila 😉

vera_vila
16. dec 2011

@vecernicci No, já nevím, já koukala hned do forem... A bylo to tam... Asi to mají ve více kategoriích 🙂 Ale moc díky za tip... Když jsi tu, ty jsi tu vychvalovala toho svýho robota... Bosch MUM... A to číslo máš jaké? Já teď v letáku našla, že ho v Euronicsu mají v akci za 4444 Kč, tak si asi udělám radost od Ježíška a půjdu do něj... Když mi teda Ježíšek donese i nějaké formy a další hloupůstky, tak aby taky bylo to těsto v čem míchat... Se mi totiž absolutně s těma mýma 3 ručníma mašinama nikdy ten klasický piškot nepodaří...

katulkaaaaaa
16. dec 2011

a druha objednana cez meil tak dufam pre nu pridu 😀 a este ma cakaju dve

vera_vila
16. dec 2011

@katulkaaaaaa Náhodou je mooooc krásná... Na těch bocích to máš malované? Tak jim řekneš, že křivá je schválně, aby nebyla jako všechny ostatní, ale byla jedinečná stejně jako člověk, pro kterého jsi ji dělala 😀

vecernicci
16. dec 2011

@vera_vila já mám 4655, ale na netu se dá sehnat i za 2800, to je už docela rozdíl 😉
@broucek2 má taky bosch, ale ten se silnějším motorem, je dražší, ale mně tenhle slouží už 9 let a doufám, že ještě nějaký ten rok sloužit bude a pak do něj půjdu znova 🙂 já v něm dělám piškot, těsto na buchty , na cukroví, strouhám ořechy, strouhanku, je tam i super mlýnek na maso
@katulkaaaaaa no nádherný dortík, takový něžný 😉 😵 i to srdíčko je super 🙂

mizulienka
16. dec 2011

@katulkaaaaaa ved je uplne krasna

vera_vila
16. dec 2011

@vecernicci No, tam je právě reklama na 4835, má kovovou i plastovou mísu a k tomu je mlýnek na maso (který teda asi nepoužiju, ale kdo ví...), tak právě o něm uvažuju... Nevím... Ale rozhodně bych ho využila... Rohlíky strouhám u našich, protože ten prastarý robot, kterého od nich mám, tak má už obroušenou hřídel a už se nedá na takový věci použít... Kynuté buchty nedělám právě kvůli tomu vůbec, protože v ruce to fakt nevymíchám... A kluci jsou oba buchtoví... No, promyslím ještě... Děkuji moc...

ikula2
16. dec 2011

@vecernicci jej to sa mi hodi ze si robila auto sa ti vydarilo, prosim ta ja robim dnes a na buduci tyzden auto, mozes mi napisat aku si mala vahu a priblizny rozmer toho auta. Lebo si to neviem rozvrhnut do akej velkosti sa pustit. Prosim ta ten akoze spodok auta to je 2xkorpus a 1xplnka a kapota 2xplnka a 2x korpus? Dakujem za radu

lussy23
16. dec 2011

@vecernicci nádhera @mizulienka krásnučká torta @dadka212 neskutočné! veď to vyzerá ako nejaká hračka! to je naozaj torta? to chcelo poriadne šikovné ruky, takto to vyrezať. a čím sú tie kntúry?
@lusil2005 krása

lussy23
16. dec 2011

@katulkaaaaaa prekrásne tortičky

dadka212
16. dec 2011

ďakujem všetkým 😵

@lussy23 dakujem..a kontúry sú zo striekačkou z lekárne...som si smartflex poriadne rozohriala v rukách, naplnila striekačku a tlačila som čiarky 🙂

lussy23
16. dec 2011

@dadka212 fúha to je ale nápad. 🙂 úžasné ako si viete poradiť a vymýšľate nové taktiky =)

79zuzana
16. dec 2011

@katulkaaaaaa prekrasna je... nikomu nepovedz ze je kriva a ver mi ze si to nikto ani nevsimne 🙂 take detaily si vsimame len my ked pecieme 😉 aj ta druha je prekrasna 🙂

lussy23
16. dec 2011

@katulkaaaaaa nehnevajte sa na mňa, ale ja nevidím, že by tá torta bola krivá! je perfektná

ttterysek
16. dec 2011

přidávám fotky mého celkem 2. dortíku,poprvé jsem dělala růžičky,sice nejsou tak pěkné jako ty vaše,ale na první pokus dobré, ne? 😅 a celekm jsem se trefila i do váhy 🙂 chtěla jsem ho udělat 2kg a měl 1,98kg 🙂 jinak už asi nebudud dělat s jinou hmotou než s MMF,protože se mi moc dobře s ní pracovalo a navíc se ani nelepila na dřevěný váleček a rychle mi schly ty růžičky, takže veliká spokojenost 😉 díky všem za jakýkoliv rady, co jsem potřebovala 🙂

mariann2
16. dec 2011

ahojte, pozerám, že sme už prekročili 2000 - cu stranu 🙂 pridávam moje zatiaľ 3 tohtotýždňové

dm1
16. dec 2011

@mia1111 ja si zarabam tak z 30-50 g a mam to akurat do toho maleho sacka

dm1
16. dec 2011

@mariann2 wau to je parada vsetky a ten kamion je 1*

mizulienka
16. dec 2011

@mariann2 ten kamion je neskutocny 🙂 krasny a aj krstinova krasna.

mamina1978
16. dec 2011

@mariann2 naaaaadherny kamion 🙂 😉 🙂

bianca
16. dec 2011

ahojte kocky.Idem vas po dlhej dobe kuk.Ja teraz po nociach perikujem 😝 inak na december mi treba 60 ruzi...to uz aby som zacala co?

csina
16. dec 2011

@marci2305 ahoj, prosím ťa, ako si robila tých ježkov? neviem, či si tu niekde už dávala recept, ale prebehla som len pár strán obrázkov pre inšpiráciu.. 🙂 prosím, daj mi recept..

vecernicci
16. dec 2011

@vera_vila tak to je asi ten výkonnější jako má broucek2, tak za tuhle cenu si pak taky koupím tenhle 😉 a buchty jsou z něj parádní 🙂
@ikula2 tak teď jsi mě dostala, jsem ho neměřila, ale odhadem měl tak 25 cm na délku a měl 2,5 kg, po mně chtějí všichni dortíky do tří kil, ten mc queen co jsem dělala, měl 31 cm a vážil 3,5 kg
spodek peču ve formě obdélník (mám ji z tesca za 36 kč 😉 ) a ten pak rozdělím na podvozek a kabinu anebo upeču na plech a skládám, skoro každý auto dělám jinak 😵
@ttterysek krásný dortík
@mariann2 tak ten kamion je luxusní, jak z pohádky 😉 a ostatní jsou taky super

dajna11
16. dec 2011

@mariann2 krásny kamion....aj mna čaká atký nejaký na buduci týžden,už teraz mám z toho nervy....neviem riadne ako na to aby bol taký krásny..

dadka212
16. dec 2011

@mariann2 teda ten kamion je úplne úžasný 😵

yamahafazer
16. dec 2011

@njonja no to tak vzdy byva,ze co chcem nemozem zohnat aj ked chcem do bytu niake doplnky modre vsetko maju oranzove a zelene a modre akosi nic nerobia
zajtra akurat robim tortu tiez chceli ruzovu jednotku 😀 ja som mojej malej spravila k roku bielu jednotku s modrymi ozdobami 😵 ,ale rodina dost kupuje malej ruzove veci ked vedia ,ze mne sa paci modre a just jej kupia ruzove 😠 ,ja aj co mam kociky obidva su modre 😀 ale jej modra pasuje ona ma aj modre ocka to asi preto ked som ja na tu modru tak mi chcela spravit radost lebo my sme hnedooky iba svokra ma modre oci a mala ta je cela do muzovej rodiny

vera_vila
16. dec 2011

@vecernicci no, má výkon má 600 kW a místo mixeru tam má tu kovovou hnětací mísu... Asi do něj půjdu... Když už jsem se do toho pečení pustila s takovou vervou... Ono se to neztratí...

yamahafazer
16. dec 2011

@mariann2 vsetky su krasne,ale ten kamion sa ti teda super podaril

ikula2
16. dec 2011

@mariann2 uuuuzasneee, krasna praca 😉
@vecernicci dakujem, no akurat bojujem, robim podla fotky audi, tak musim zapnut vsetky bunky na predstavivost 😀

mia1111
16. dec 2011

@dm1 ďakujeeeeeem 😵 😵 😵