Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
27. dec 2011

prosím o pomoc.. nemáte někdo uložen.é dorty, kde je třeba míchačka, lopata, kolečko, bagr kousek baráku.. něco s námětem zednických prací

vecernicci
27. dec 2011

@alenv mrkni tady, třeba něco použiješ 😉 http://www.flickr.com/search/?w=all&q=construct...

vecernicci
27. dec 2011

@bianca tam skáče něco jiného, zkusila jsem to tam dát taky a taky tam skočí něco jiného

alenv
27. dec 2011

@lencza hmmm ten je super... díky
@vecernicci
@bianca ky moc holky

alenv
27. dec 2011

@lencza tak udělám fakt nějaký takový. jen ne pat a mat.. ale dám tam nomrální řemeslníky 🙂

lussy23
27. dec 2011

@dm1 krásne perníky aj torty. A čím je to vyrezávané? normálnym nožíkom alebo nejakým špeciálnym náradím?

dm1
27. dec 2011

@lussy23 vyrezavam to takym tym malim radielkom co je na marcipan z jednej strany mensie a z druhej vacsie kolecko alebo aj nozikom zalezi natom co to je

mariann2
27. dec 2011

@dm1 na to rezacie radielko si robím zálusk už dlhšie, využijem ho?

mariann2
27. dec 2011

a samozrejme pripájam moje posviatkové torty, jednu súrodeneckú, urobenú za jedno dopoludnie a už asi "555" kitty 😝

livia76
27. dec 2011

@bianca túto som robila nám na rodinné stretko je nedokonalá, robila som ju už pradávno, ale inšpirovať sa môžeš 😀 😀 😀

bianca
27. dec 2011

@livia76 krasna.Dakujem 🙂

dm1
27. dec 2011

@mariann2 myslim ze urcite vyuzijes teda ja ho dost casto pouzivam veru

marci2305
28. dec 2011

@dm1 Nádherné.. 😉

bianca
28. dec 2011

dobre rano.Kocky ako prevazate torty na dlhe vzialenosti?Ako sa da poriadne zafixovat aby sa nemusela drzat?

vecernicci
28. dec 2011

tak moje dnešní, moc se jim líbil a dostala jsem tringelt 400 kč 😉 spokojenost na obou stranách 😀
@dm1 tak to rádýlko mám taky i takový s výměnnejma kolečkama, ale použít ho na perníčky mně nenapadlo, dobrý nápad 😉

mrka2
28. dec 2011

@vecernicci zlatucka. 🙂 fiha, taky tringelt... no o tom mozem snivat 😅 😝 tak nech mas len co najviac takych stedrych zakaznikov 😀 😉

mrka2
28. dec 2011

@bianca ja som to raz davala tete do skatule,ale normalne na kartonovej podlozke,co bola tesne po stenach skatule a torta len tak na tom polozena a ze v pohode dosla. ale to sla vlakom,tak to tam tak nenatriasa a nie su take zakruty ako autom... 😖

vecernicci
28. dec 2011

@mrka2 díky, to byla nejspíš výjimka, takových moc není 🙂 jinak každý taky šetří a já se lidem nedivím, když člověk neví, co bude zítra, teda spíš co ví, co vláda chystá po Novým roce 😝

vecernicci
28. dec 2011

@mrka2 ale takhle už vezli můj dortík až na Šumavu to je nějakých 350 km a v pohodě i autem, jen se musí zabezpečit krabice, aby nelítala po kufru 😉

vera_vila
28. dec 2011

@mariann2 Jak velký jsou ty písmenka na tom jménu? Já mám taky takový druh, ale jsou teda malinkatý... Možná ty fotky zkreslují, ale já mám asi 4 druhy abecedy a ty písmenka mají tak 2 nebo 3 cm... Nic většího nemůžu nikde sehnat... Jinak moc krásný ten sourozenecký dort...

vecernicci
28. dec 2011

@vera_vila tak si pořiď veselou abecedu, teď jsem si ji koupila a má tak 4 cm http://www.sladketvoreni.cz/www-sladketvoreni-c... a ta je velká dost, mám ji třeba na tomhle dortíku a to byl fakt velký http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/...

anibas
28. dec 2011

@vera_vila veľmi dobrá práca, pekné blatníky aj kolesá a vôbec celé auto 😵 😵 😵 😵 ja nemám nervy na také torty 😖 😖 😖 😖

anibas
28. dec 2011

@dm1 nááááááááááááááááááááááááááááádherné - všetko !!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vera_vila
28. dec 2011

@vecernicci Děkuji... Tuhle přesně mám, ta jediná je taková větší, pak jsem si objednala kurzívu, obyč. písmo a funny písmo a to jsou písmenka akorát tak 2 cm... Ale viděla jsem tu právě, že holky třeba tu kurzívu mají i větší písmenka... No, možná ty fotky zkreslují...

@anibas Já nad tím taky zuřila, zařekla jsem se, že už nikdy žádné takové auto dělat nebudu... Kola jsou celé marcipán, poklice jsem chtěla udělat podle originálu, ale nebyla jsem schopná to nikde vytisknout tak, abych to mohla "obkreslit"... A blatníky jsou křivé, ale snaha byla... Dort se líbil, tak aspoň něco... Prý to oslavenec nechtěl ani rozkrojit...

mariann2
28. dec 2011

@vera_vila je to tá abeceda, čo ti poslala link @vecernicci, u nás sa volá funky a veľké písmená majú 3-3,5cm a mne sa zdá fakt veľká, keď ju dám na tortu je taká dominantná, že sa mi tam pomaly nezmestí už nič, ale zase sa s ňou ľahko robí 😉

vecernicci
28. dec 2011

@vera_vila nikdy neříkej nikdy 😀 to jsem taky říkala a podívej, co už jsem zase dělala aut a zdá se mi, že se lepším 😀 😀 (já vím, samochvála smrdí 😉 )
@vera_vila tak jedině koupit takovou tu kovovou, ale ta je dost drahá, anebo zabavit děckám tu na modelínu, ta je velká dost😉 když něco potřebuju, tak jdu nejdřív do pokoje ke klukům, co by se mi hodilo 😀