Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
30. dec 2011

@alenv to aj mne, ja sa s tym tiez bavkam hodiny 🙂 ale pekne si ho urobila.

alenv
30. dec 2011

@mizulienka tak já nechápu jak můžete udělat tři za den 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já už bych fakt nemohla..m yslím, že jeden by byl pro mě max😀 teda podle náročnosti. Děkuju moc cením si toho

janulkamartinko
30. dec 2011

ahojte
Prosim Vas ako si ukladate inspiracie z tej stranky flickr? mne to nejde asi som mantinel :(
http://www.flickr.com/photos/extra-icing/377284...

mizulienka
30. dec 2011

@alenv iba raz sa mi stalo, ze som zvladla 3 za den ale mala som vsetko nachystane dopredu a iba jeden bol taky na detaily, tak to sa da.

dajna11
30. dec 2011
lamps
30. dec 2011

@vecernicci ospravedlňujem sa, včera si moja malá 4-ročná Veronka spustila MK a písala v mojom mene 😀. Ani ja neviem, čo tým chcela povedať 😀 😀 😀

vlada111
30. dec 2011

@mizulienka krásny vláčik Luci, to bolo určite kopec roboty.

lucula73
30. dec 2011

kočky,neporadíte mi aspoň,ako hmotu si mám kúpiť,aby sa mi dobre ofarbila na čierno?idem ten foťák robiť 🙂
ďakujem...

vecernicci
30. dec 2011

@janulkamartinko klikni na obrázek pravým tlačítkem, objeví se medium 500 medium 640 tak klikni na jedno z toho a pak už půjde uložit 😉

yamahafazer
30. dec 2011

@lucula73 ja pouzivam iba smartflex alebo WI tie sa daju pekne zafarbit,ale pouzivam extra ciernu aj tak sa jej dost minie

yamahafazer
30. dec 2011

@mizulienka ta sa ti krasne podarila 😵 a pozeram ,ze mas aj formicku na stromceky ja som o nej uz dlho uvazovala len je dost draha
@alenv perfektna a na normalnej osobnej vahe nevazis?odvazis seba a potom seba s tortou

mariann2
30. dec 2011

@lucula73 ja používam PDT a farbím ju čiernou extragélovkou a ide nafarbiť super a farbila som aj smartflex a tiež to šlo, myslím, že len pri marschmallow je problém s farbením hmoty, ale ten sa zase dá maľovať povrchu farbou riedenou alkoholom 😉 alebo najnovšie, keď chcem farbiť veľa hmoty na čierno, urobím si čokohmotu a tam už mi netreba tak veľa farby

vecernicci
30. dec 2011

@lucula73 nemůžu nic najít, leda mrknout na postup na 3D a dělat všechno z hmoty anebo udělat základ z tatranek 😉

miciatko
30. dec 2011

babenky tato forma je normalne na pecenie ci??? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49003302&tab=0

79zuzana
30. dec 2011

ahojte dievcence 🙂 znovu ste popieklli krasne torticky, ani vas nestiham citat, stale len popozeram rychlo co je nove a utekam 😉 Mam k vam jednu prosbu, nemate nahodou niektora ulozeny fotopostup na formulu ferrari? Chcela by som ju urobit mojmu syncekovi k 10. narodeninam o tri tyzdne. Zatial som nasla len fotopostup na auto ferrari, ale ked on by chcel formulu 😝 Vobec nie je narocny. Dakujem 🙂 🙂 🙂

vecernicci
30. dec 2011

@miciatko jo, ta je na pečení, u nás ji mají vietnamci za 119 kč 😉
@79zuzana a nemáte doma nějakou jako model? stačí ji vzít a skládat dílky podle ní 😉

vecernicci
30. dec 2011

ještě moje dnešní, zase ovce a kitty 😝 😉

lasetka
30. dec 2011

Ahojky 🙂 Pořád tady obdivuju ty vaše výtvory a furt si říkam že bych to taky chtěla umět 🙂 můžete mi prosím doporučit nějakou dobrou stránku s postupem?něco nejlépe jednoduché pro blbce 😀 malá bude mít za pár měsíců první narozeninky tak at si stihnu něco natrénovat...děkuji 😉

vecernicci
30. dec 2011

@lasetka ahojda, mrkni na dorty.artmama.cz, tam je inspirace hafo i fotopostupy, anebo dortomanie. cz 😉

jinak právě si byli rpo tu Kittynu a sdělili mi, že ji vezou asi 300 km daleko, v kufru psa jak tele, vzadu dvě děti a že neví kam dort dát ato byl s jogurtovým krémem, tak snad jim tu cestu přežije 🙂

lasetka
30. dec 2011

@vecernicci Dobře juknu děkuji moc 😉

miciatko
30. dec 2011

@vecernicci dakujem skusim to

pristela
30. dec 2011

@79zuzana ja som robila teraz napiosledy formulu, vyhrabala som najmensieho rozbombardovanu polamanu formulu, ine som nikde nic co by sa mi pacilo nenasla

@miciatko jo to je normal na pecenie, ja som si u nej objednala vtedy tu kvietkovu na muffinky, ale ako kopec inych veci mi vobec nedodala, tak uz som to nechala tak

alenv
30. dec 2011

@lasetka Lasí já na to pořád zapomnínám☹ jsem hrozná.. ale korpus dělám mramorovej recept na MMB a mléčnej marcipán a vnitřek si můžeš vybrat jakej chceš

vecernicci
30. dec 2011

jo a zkoušela jsem z galzury motýlí křidýlka 😉 a jde to super

jakelina
30. dec 2011

@vecernicci to je krása
A na čem to máš udělané, na nějaké desce?? Já to neznám, tak nevím jestli to půjde přenést, nepoláme se to???

jakelina
30. dec 2011

Jinak vás všechny zdravím po vánocích, nedočítám, jenom jsem prolítla dorty. Krááááááááááása, všechny jste šikulky

janulkamartinko
30. dec 2011

@vecernicci Ale mne to naozaj nejde,ukaze sa mi iba ze ulozit pozadie (nie obrazok) a ulozi sa mi to ako neviditelny obrazok :(

mizulienka
30. dec 2011

@vecernicci torty a tie kridla su prenadherne, si sikovna velmi 😉

alenv
30. dec 2011

@vecernicci no to je super.. nádhra.. jak se s tím potom manipuluju?

vera_vila
30. dec 2011

@vecernicci Tak ta křídla jsou fakt bomba... Jsi fakt šikula... Hele, když děláš FM v robotovi, děláš ho tím hnětacím hákem? Mě to přijde strašně tuhý, aby to ten robot vůbec utáhl... Sama mám co dělat, abych to zpracovala rukou...