Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
11. jan 2012

@lucula73 já myslím, že určitě, jen odebereš trochu mouky a místo ní dáš kakao nebo čokoládu, takhle už jsem dělala ořechovou a super výsledek 😉

eliska22
11. jan 2012

@dadka212 ja som to robila tak isto ako si popísala 😉 len teda sesternica mi tú šmoulinku nakreslila, lebo ja neviem kresliť 😝 a teraz dúfam, že už ju nikto nebude viac chcieť, lebo som to rozstrihala a musela by znova kresliť 😀

jakelina
11. jan 2012

@mamina1978 to bude nějaký cukrový rozvar nebo nevím 😒

dadka212
11. jan 2012

@vecernicci dík 🙂 ja som sa tej postavičky bála a torty ešte viac, lebo chceli bez umelých farbív 😨 tak som im navrhla bielu, ale zdalo sa mi to také zvláštne, biely kruh a hore postavička, tak som skúsila velkú bielu lego kocku a hore postavičku a malý vraj bol nadšený 😵

jakelina
11. jan 2012

@eliska22 no tak příště nakreslit ještě jednou než rozstříháš 😀 😀

lucula73
11. jan 2012

@vecernicci dík,vyskúšam dnes... 😉

dadka212
11. jan 2012

@eliska22 ja som si zväčšila na monitore počítača obrázok, priložla papier a podla toho som obkreslila, lebo tlačiareň máme lne na A4 😀

daniz
11. jan 2012

@jakelina parádna

vecernicci
11. jan 2012

@dadka212 to máš ještě dobrý, nám tiskárnu děcka rozebraly na součástky, s tatínkem zkoumali, jak to vypadá uvnitř a už ji nerozchodili 😀 😀 😀 jinak já to taky překresluju všechno z monitoru, ale na ty euroobaly, nepřilepí se mi to na hmotu a pitom to jde krásně propichovat špendlíkem

mamina1978
11. jan 2012

@jakelina ja som myslela, ci to niekto nepozna alebo nevie prelozit co cam hovoria 😀 ale vyzera to nadherne , ci nie .......... a da sa aj farebne 😵 😵 😵

dadka212
11. jan 2012

@vecernicci 😀 😀 naši tak rozobrali DVD-čko, sa im tam zaseklo CD, tak sme museli kúpiť nové 😅

jakelina
11. jan 2012

@dadka212 to si můžeš v tisku nastavit, že to chceš vytisknout na víc papírů, dáš si náhled a tam si to upravíš. Já jsem tak tiskla Kitty na tři A4 a pak to slepím a vystřihnu.

jakelina
11. jan 2012

@mamina1978 to já určitě nepřeložím, ale někde jsem to viděla na Dortománii nebo kde a holky to zkoušely udělat a nepovedlo se jim to. Asi je to nějaký speciální cukr nebo kdoví co se do toho dává??? 😒

vecernicci
11. jan 2012

@dadka212 no nám jednou kdysi nešlo video a když do něj manža mrknul, tak tam našel 5 autíček a pak se tam má vejít kazeta, že? 😀

dadka212
11. jan 2012

@jakelina vidíš to ma nenapadlo 😀
@vecernicci 😀 😀 hlavne, že je veselo 😀

jakelina
11. jan 2012

@vecernicci já mám taky pořád v tiskárně kostky ze stavebnic, nedávno jsem tam našla dětský plastový šroubovák. Do dvířek od myčky, jak se otevírají mi pod ty dvířka strčil kulatou dřevěnou kostku a nejde to dostat ven. Myčka už má už víc jak deset let, tak už bude muset dosloužiti i tak. 😀 😀 a s oblibou teď všechno háže do záchodu 😝 😝 😝 asi ho vyměním 😀 😀 😀

mizulienka
11. jan 2012

baby, aky velky korpus by ste asi urobilii, aby vam voslo vsetko, co je na tej fotke a malo to 3-3,5kg..mne sa to zda nemozne, ved len to auticko musi byt dost tazke.
dakujem

pristela
11. jan 2012

Holky ten "karame" je bozsky ja uz tiez na to mrkala, jedna znama robi z toho kvety, dodava ich do cukrarní , ale ževraj to desne moc páli 😖 vzdy ma popalene prsty - no prosto nechcela by som , ale vypada to super
@mamina1978
toto som nasla : zuzulienka.
Ahoj kočky. karamel s orechami je griláž. a karamel môže byť pálený alebo varený. z páleného sa však modelovať nedá.
Takže cukor sa uvarí s vodou. v istom bode varenia sa pridá roztok kyseliny vinnej a po dovarení sa karamel vyleje buď do vymastenej formy na požadovaný tvar a to je liaty karamel alebo sa vyleje na silikónovú podložku a za horúca sa rukami v latexových rukaviciach ( čo samozrejme aj poriadne páli) prekladá a naťahuje aby sa do karamelu dostal vzduch, ktorý v ňom vytvára perleť a to ja ťahaný karamel. po tomto sa z ťahaného karamelu pod infra červenou lampou, na silikónovej alebo teflonovej podložke vyťahujú a tvarujú lístky, ktoré sa po stuhnutí k sebe lepia. do tvaru ruže. a samozrejme ešte existuje aj fúkaný karamel. to je keď sa z ťahaného karamelu vytvaruje gulička do ktorej sa vsunie medenná trubička na konci s balónikom pomocou ktorého do karamelovej guličky fúkame vzduch a zároveň tvarujeme požadovaný tvar a to buď do dutej gule, ovocia a lebo zvieratiek.....
Tak teda dúfam, že som vám aspoň troška vniesla svetlo do karamelu ))
a ps: v zeelandii som si všimla, že majú v ponuke myslím, že sa to vola CARMEX a to je v podstate už hotový karamel v kryštálikoch, ktorý stačí len rozpustiť a ponaťahovať. ( netreba zložito variť )

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka na jaké fotce??

jakelina
11. jan 2012

@pristela jak tě znám, tak ty se na to brzy vrhneš. Já jsem právě viděla, jak to osvětlují nějakou lampou a dělali z toho takové koule

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka záleží jak velké to auto bude.

dadka212
11. jan 2012

@mizulienka netuším, ale asi by som urobila 20x20 keď robím 25x25 tak torty majú asi 4-5kg

mamina1978
11. jan 2012

@pristela diky za popis, nevedela som vobec ,ze take nieco je 😒

bianca
11. jan 2012

@pristela laka ma to lebo som to videla u Dasky (neviem MK nick) v albume ale fakt to musi palit tak som to zatial neskusala i ked je to prekrasne

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina do toho tvojho receptu na korpus ide krystalovy cukor alebo praskovy? idemho teraz piect a zastavilo ma to, dakujem

reruna
11. jan 2012

Ahoj, zkoušeli jste někdo hmotu Formix? jaká je? RDI už si znovu objednávat nechci, je docela dost měkká a na potahování jde,ale modelovat se z ní nedá a taky mi moc nechutná...tak přemýšlím, že vyzkouším ten Formix...

vecernicci
11. jan 2012

@pristela já na to koukala a na dortech od mámy tam jedna kočka dělala ozdoby z isomaltu, je to něco jako karamel,ale je to lepší na tvarování a tady je to z dortománie http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=419&...

mizulienka
11. jan 2012

@dadka212 mam iba 25x25 a zasa, keby som asi uroibla na plech, tak by som mala velky odpad 😒
musim nieco vymysliet, alebo urobit to na okruhlu tortu 😠