Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
20. jan 2012

holky potahovky kupované normálně taky dáte do mikrovlnky? A jak se vám barví hmota Roll decor Icing

jakelina
20. jan 2012

@mizulienka jasně pudink můžeš, ale pak už bych to asi nedávala pod potah

romcag
20. jan 2012

Ahojte, tak dneska pečiem korpusy, zajtra idme plniť a ozdobovať.. chcela by som sa spýtať, chcela by som urobiť parížsky krém ako jednu plnku a druhú zo salka.. ten parížsky, že deň dopredu treba urobiť, nechať v chladničke, potom vyšlahať, plniť a rýchlo do chladničky, až sa neroztečie? Ale to ako urobím, keď chcem ešte druhú plnku natierť a potom ten marcipán robiť? Však to je nereálne, aby som to hneď do plnky pchala

romcag
20. jan 2012

teda do chladničky som myslela 😀 a eštee, keď mi mama dala nejaké farby, je na nich nakreslené, že sa s nimi dá písať na tortu a tak, mohla by som to primiešať do tých cukríkovaby mali inú farbu, či to sa inak robí, sú na to špeci farby?

mamina1978
20. jan 2012

@mizulienka moja mamina so sestrou uz vyskusali tiez to hotove karamelove salko, a ze vobec nie je chutne ja som teda uvarila len to obycajne , co myslis, musim tu slahacku uvarit ak ju chcem dat k salku a maslu ? 😕

vecernicci
20. jan 2012

@mizulienka klidně dej i ten pudink, nebude to tak sladké a pod potah to normálně může, protože jestli máš pudink ze čtvrt litru mléka, tak máš celé máslo a nic by se nemělo stát, já ho taky dávala pod potah na tu Máju a v pohodě 😉

romcag
20. jan 2012

aa ešte, potom celú tortu mám natrieť akou plnkou? Môžem čo ostane, alebo to asi nie, však? Mám urobiť nejakú pudingovú? Napíšte mi niektorá, až viem, už sa mi toblíži, nerada by som to pokazila

reruna
20. jan 2012

@romcag celý dort si potři máslem vyšlehaným s cukrem nebo s nutelou, pudinkovým krémem raději ne, ani žádným tvarohovým a šlehačkovým, rozmočilo by ti to potah

reruna
20. jan 2012

@romcag barvy jsou buď práškové - seženeš v drogerii nebo gelové na netu, přimícháš do hmoty a prohněteš

adka7755
20. jan 2012

@romcag ahoj 🙂 ja som robila parížsku plnku minulý týždeň..dala som do nej pred vyšľahaním pre istotu stužovač šľahačky..a držala 😀 😀 na chuti to nezmenilo nič a konzistencia bola super 😀 😀 a čo sa týka natretia torty pnkou a potom potiahnuť marcipán- skúšala som to aj ja,..ale už to nebudem robiť, lebo ten marcipán do seba vsakoval vlhkosť z tej plnky a bol taký 😖 😖

mia1111
20. jan 2012

Moja včerajšia 🙂. Je len pre nás ku kávičke, tak je len taká jednoduchá 🙂. Farba kvietkov je taká fuchsiová, ale nedá sa mi dobre odfotiť 😅 . Prvýkrát som potiahla tortu so smartflexom, doteraz vždy len s WI, ale som spokojnááááá, už budem kupovať asi len SFV 😵 😵 😵

lusil2005
20. jan 2012

@mizulienka ty a nebolo to to pilos maslo????

lusil2005
20. jan 2012

@mamina1978 ja z neho normalne robim a je super. take iste ako ked skaramelizujes obycajne... moj drahy je maniak na salkovu karamelovu plnku cize robila som dost aj z obyc aj uz hotove.

romcag
20. jan 2012

@reruna
@adka7755 - skúsim to maslo s nutelou teda.. keby to bolo bez toho, tak to asi nedrží, nie? To sa nerozmočí? Ja mám hrozný strach až to nepokazím.. joooj.. pridávam fotku tých fárb, ale to asi nie, čo?
A teda keď dám ten stužovač šlahačky tak to môže byť vonku aj dlhšie, kým sa s tým "pohrám"?
Píšem jak maďar, ale moja prvá torta

mizulienka
20. jan 2012

@mamina1978 poda mna vyslahanu slahacku tu niekto spominal....
@jakelina to tusim spominala, ak sa nemylim

@lusil2005 nie, nejaky markenbutter, ale idem varit salko a volam muzovi nech kupi normalne maslo, tak uz som poucena, najepsie je uvarene salko 😉

monika76
20. jan 2012

Ahojte pridávam svoje dnešné torty.Pekný víkend všekým 😉

vecernicci
20. jan 2012

@romcag to je poleva na malování navrch na dortíky, dovnitř do marcipánu si kup ty práškové, co mají v drogerce, nebo na 😉 netu gelovky

lucula73
20. jan 2012

@mizulienka to určite nebolo salkom ale maslom,to tu už bolo spomínané,že lidlové maslo je jak margarín...
ja som robila pred týždňomtiež z toho skaramelizovaného ,a bolo úplne normálne,masla som dala 350 gr.. 😕

ajka82
20. jan 2012

dievcata este mam otaocku... moze ist marcipan na ten karamelovy krem z cukru, smotany a masla, mate to vyskusane? dakujem

adka_praha
20. jan 2012

@ajka82 nemal by byt problem... ja ho tiez zrovna davam pod potah 🙂

mizulienka
20. jan 2012

@lucula73 takja uz fakt neviem cim, lebo minule som mala to varene a krem bol fantasticky..no co uz...
baby varim to salko, 3 hdoky ho necham a za ako dlho potom mozem miesat?
staci kym vychladne a hotovo?

katy1979
20. jan 2012

baby ked robite pudingovy krem kolko mlieka mam dat na jeden puding? 3dcl?
ja som pudingac totiz este nerobila

lusil2005
20. jan 2012

@katy1979 250-300. vsade isu inac 😅 ale najskor 250 aby si tam mohla dat jedno maslo a mohla to rovno capnut aj pod potah 😝

adka_praha
20. jan 2012

@katy1979 ja davam 250 🙂

dm1
20. jan 2012

@mizulienka najlepsie je ked salko das potom po vychladnuti do chladnicky a vyberies na druhy den

dm1
20. jan 2012

@mizulienka veru to musi byt maslom ja som pouzila to karamelove uz viackrat a pohoda

mizulienka
20. jan 2012

@dm1 no tak to nemoze byt moj pripad, vecer to musim potahovat 😕 nestaci, ze ho dam vonku nech poriadne vychladne???
Dani a ako dlho varis salko?

lenocka23
20. jan 2012

@mizulienka ak ti to tak strasne suri, ja mam doma jedno karamelove salco, len nemozem ist von, lebo maly je chory.... :-/

mizulienka
20. jan 2012

@lenocka23 si zlata Leni dakujem 😉 ale uz sa mi vari, vytiahnem po2 hodkach, dam na terasu vychladnut a uvidime co z toho bude. Dakujem za ochotu 😉

lenocka23
20. jan 2012

@mizulienka nemas za co, ved ak by si potrebovala, ozvi sa...