Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macicka84
25. jan 2012

😎 NEMECKO 😎 Holky z Nemecka nevite, prosim o nejakem e-shopu s cukrarskyma potrebama - krome Tolletorten , dekuji moooc!!! 😉

mizulienka
26. jan 2012

dobre ranko, dievcence moje zlate, slahacka sa........podarila 😉 😉 😉
korpus naplneny uz sa chladi...dakujem vam vsetkym za rady, tipy a myslim, ze @pristela a @jakelina drzim sampanske 😵 😵 😵

yamahafazer
26. jan 2012

@mizulienka no super som rada,ze sa uz podarila ja som akurat uvarila dala chladit na balkon a supnem do chladnicky a pojdem piect torty

mizulienka
26. jan 2012

@yamahafazer
nevies mi prosim poradit, bude mi parizak z 2 slahaciek a 2 coko stacit na tortu 26cm priemer? dakujem

vecernicci
26. jan 2012

@mizulienka nic si z toho nedělej, já ji dělala dvakrát a dvakrát se mi zdrcla, takže už na ni kašlu 😠 😉

mizulienka
26. jan 2012

@vecernicci ja som nemohla ani v ncoi spat a ked som isla slahat, tak sa mi uplne triasli ruky a zaludok zovrety 😠

vecernicci
26. jan 2012

@mizulienka no vidíš, všechno dobře dopadlo 😵 já tu pařížskou šlehačku stejně musím udělat na příští týden do toho harlekýna a mám z toho fakt lufta 😖 snad to bude v pohodě, dám do lednice teploměr, jak radily holky 😀 😀 😀

abriela
26. jan 2012

@lucula73 citala som, ze kocky davaju do masla pod potahovku omrvinky. Ale nieje potom taka hrbolata??? Ja som sice robila len 2 potahovky z MMF, ale tortu natriem preto, aby mi maslo prekrzlo nerovnosti cesta.

yamahafazer
26. jan 2012

@mizulienka no neviem lebo ja teraz davam do 23cm zdvoch slahaciek

lamps
26. jan 2012

@abriela nie je hrboľatá, tie omrvinky s maslom treba poriadne vymiešať. Ona tá hmota ostane pekná hladká a dobre sa ňou potiera torta 😅

lucula73
26. jan 2012

@abriela
@lamps ,no ja ak mám pravdu povedať,tie omrvinky som zamiešala iba,raz,ja neviem ako to treba miešať,ale ja som tam vždy mala hrbolčeky a sa mi to nepáčilo
to akým mixerom miešate?lebo tým ručným s metličkami to nejde veru do hladka,aspoň mne 🙂

@mizulienka super,že sa ti podarila.ako dlho si ho šľahala?

mizulienka
26. jan 2012

@lucula73 kratucko a na malych otackach, som si ista, ze keby som slahala este o minutky dlhsie, zrazi sa.

larah
26. jan 2012

babulky chcem sa opytat mozno taku blbost 😀 Ked upeciete korpus a urobi sa na nom taka akoby korka,treba to dat prec alebo nie?

vejinka
26. jan 2012

@larah ahoj no niekto to dava dole a niekto nie ja nedavam ale malo by sa to minimalne zarovnat moje torty su dost krive ale ja peciem len pre nas a vacsinou 3d takze to tak nevadi. Ale ak robis na zakazku tak to treba zrezat a tym zarovnat.

miciatko
26. jan 2012

tak som pridala do sutaze aj ja toho mojho chudaka , ani by som nie, ale ked vsetci ze kolko som sa nanom natrapila tak som ho tam pridala, chudak moj 😒

mizulienka
26. jan 2012

@miciatko to je ten pav???????????

miciatko
26. jan 2012

@mizulienka ano ten

yamahafazer
26. jan 2012

@miciatko ved je perfektny super 😵 sikula si krasne sa ti podaril si si teda makla to bola ina makacka

miciatko
26. jan 2012

@yamahafazer tak to ano a nakrmili sme snim vsetkych susedov 😀

yamahafazer
26. jan 2012

@yamahafazer a ty si ho oblievala cokoladou?to si nepotahovala cokohmotou?

miciatko
26. jan 2012

@yamahafazer ziadna coko hmota , polievala cokoladou, takze si vies predstavit ako dlho sa mi o cokoladke snivalo 😀

mizulienka
26. jan 2012

@miciatko krasny je, to vobec netusim, ako by som take nieco urobila 😕

miciatko
26. jan 2012

baby vazne sa vam paci , ved je cely krivy a nerovny, ale vtedy som ho uz nechcela ani vidiet, nie este snim saskovat a upravovat

lucula73
26. jan 2012

@miciatko a kde ho možem vidieť?ted tortičku?

reruna
26. jan 2012

@ajka82 pěkné kvítky, ty středy si obtoč ještě dvěma lístky, tak aby tam ten kuželík nebyl tolik vidět a bude to úplně perfektní a stačí dělat den předem, ale pokud jich máš víc, tak klidně i mnohem dříve, to vydrží dlouho...

reruna
26. jan 2012

@alenv ale nešil a nevyhazuj, RDI se na potahování celkem hodí...a někomu i chutná, třeba mým dětem 😀 mě teda ne a nehodí se na modelování, ale zase se krásně barví....

jakelina
26. jan 2012

@mizulienka tak to je super, že se ti šlehačka nesrazila. Asi jsi celou noc na ni myslela 😀 😀

lucula73
26. jan 2012

@miciatko fúha,krásny je...........teda to muselo byť roboty a čokolády si koľko minula?

miciatko
26. jan 2012

@lucula73 len na samotneho pava bielej 500 g a na potieranie torty a bokov tmavej 600 ak aj nie viac a to kolko islo este do cesta a do plniek , takze vies asi ako sa na nas kukali v obchode 😀 😀