Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. jan 2012

@mizulienka když pro 16 lidí kilová, tak pro 20 lidí ti musí stačit 1,5 kila 😀 😀

katulkaaaaaa
26. jan 2012

@mizulienka ja ked robim na velky plech vazi 5kg-s coko plnkou,ale to je z mmf kupovana hmota bude tazsia

daniz
26. jan 2012

@mizulienka určite vel´ký plech, ja robievam deťom na MDD do družiny a to je tak pre 20-25 ľudí
a ako povedala @katulkaaaaaa tak tých 5 - 5,5 kg určite počítaj.

heni79
26. jan 2012

Dievčatá, potrebujem radu. Niekde zrejme robím chybu. 😕
Robím poťahovku z MMF, aj ozdoby. No ich "prilepenie" vodou sa mi akosi nedarí. Na vrchu, ok, ale po bokoch to padá, rovnako, keď spavím nejakú obrubu na spodu torty, tak sa neprilepí, rsp. vzniká tam samočinne medzera. 😒
Čo s tým?

daniz
26. jan 2012

@jakelina Nie, ľudia nie sú vyčúraní, ale pri všetkej počestnosti lakomci lakomí a blbí ako tágo. Niekedy aj ja mám pocit, že ľudia doslova skúšajú, či sa im oplatí viesť rozhovor pre nás o ničom - my vieme o čom to je- alebo nie. A je im jedno,že vyzerajú ako blbci, a snažia sa tú hlúposť hodiť na druhých!!!!!!!

daniz
26. jan 2012

@heni79 Už len nejako zamaskovať, a ozdobu po natretí trochou vody nechať málinko uschnúť - zrejme jej dávaš moc, a potom, keď je troch preschnutá nalepiť. Nech sa podarí. Alebo používaj bielko. To nie je také riedke.

akme
26. jan 2012

@miciatko krásny ten páv 😉
@heni79 myslím že tam máš asi veľa cukru a je to tvrdé alebo tuku a je to mastne, či?
@jakelina nechápem tých ludí? ☹
@mizulienka to je zvláštne s tým parížskym ja robím z tej červenej 30% z Lidla a OK, tak nechápem

pristela
26. jan 2012

@miciatko ten pav je neskutocny, suprovyyyy !!!! Fakt! to musela byt riadna makacka, na druhej strane , skoda ze niesom tvoja suseda 😢 😢
Preco vlastne ja niesom ziadnej cukrarky suseda 😠 😠
Ozaj ako si robila ten krk, z coho to je, korpus a nejaka vystuž? 😕 zrovna vcera som premyslala ze ako by sa dal urobit drak so zdvihnutou hlavou 😕

pristela
26. jan 2012

@jakelina ta zenska je dobra 😀 😀 😀 ale ja si myslím ze si niekde v cukrarni abo u nejakej babky kúpi tortu obrovsku za vajcia a muku , taku tu s margarinovymi pusinkami hore 😅

Holky s tymi potahovkami , ja len dufam, ze na stretku si budem moct ohmatať 😀 rozne potahovky a potajme aj zobnúť 😀 nech viem ako to chuti a ci mam daco objednat.
Ja som v noci modelovala kvety a zase som si urobila tu coko mmf ale z bielej cokiny, baby s tym sa taak fantasticky robiiiiii , nic sa nelame, stenšiť sa da na uuuplne tenulinko, a to ani cukrom nepodsypavam /ozdoby/ len skoda tej roboty okolo 🙄

mizulienka
26. jan 2012

baby poradite mi prosim? roibm tu tortu pre byvalu uctovnicku, hore kalkulacka, pis.stroj, pero...a nevime sa rozhodnut co dat po bokoch? myslite, ze krajka by tam vadila?
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=27248834...

alebo mam dat iba obyc perly alebo iba taky lem?
dikes

vecernicci
26. jan 2012

když už jsme u těch minidortíků, tak můj dnešní 1,5 kilový 😀 😀 chtěla ho kámoška pro malou a sladký u nich nikdo moc nemusí, tak jim stačí 😉 potah je jen navrchu, boky jsou ořechové, tak je o to lehčí, ale má průměr 23 cm, tak mě překvapilo, jak je lehký, nebo mi švindluje váha 😀

mamina1978
26. jan 2012

@vecernicci Krasnulinka Kitty..... 😵 😵 😵 U teba je kazda dalsia Kitty a ovecka dokonalejsia a dokonalejsia 😉 😉 😉

heni79
26. jan 2012

@akme Ja neviem. Tuku dávam tak za čajovú lyžičku.. A ak by bolo zas veľa cukru, tak sa mi to asi aj láme, či nie?
Neviem, niekde chybu zrejme robím. Ale kde? No nič, vyskúšam to nechať trošku obschnúť, ako radila @daniz. A ak by som to lepila tým bielkom, nebude to hnusné?

jakelina
26. jan 2012

@vecernicci je krásná 😉 , no lidi chtějí asi pořád menší a menší porce a drží dietu. Nebudou mít taky 20 lidí na oslavu 😀 😀 😀

jakelina
26. jan 2012

@heni79 kdyby ti to nešlo vodou, tak trochu té potahovky dej do mističky, přidej pár kapek vody a udělej takovou kašičku a tou to lep. 😉

heni79
26. jan 2012

@jakelina Dobrý nápad. Vyskúšam. Vďaka. Ja síce pečiem iba pre rodinu a kamarátov, iba tak amatérsky, ale rada. A chcem aby to aj dobre vyzeralo.

vecernicci
26. jan 2012

@jakelina ne oni nijak neslaví, ale aby malá nebyla ochuzená o dortík, tak má aspoň maličký a to víš, že jsem si míň, ale kámoška to tušila, tak mi přivezla tašku soli do myčky a normální soli, ten její to někde fasuje 😀 tak sůl se u nás nemusí kupovat, jak je rok dlouhej 😉

reruna
26. jan 2012

@jakelina to bych chtěla vidět, jak se 16 lidí z toho dortíku nají.... a příště už jí rovnou řekni, že za vajíčka nepečeš... 😠
@anibas aha, díky za radu, nějak to vykoumám🙂
@pristela @alenv právě mám doma smartlfex mandle, formix a RDI, tak jsem je chutnala a jednoznačně chuťově pro mě nejlepší je SF, za ním hned v závěsu formix, ten chutná skoro stejně, jen je o něco sladší a RDI teda fuj....no a jak se s nimi pracuje - zatím můžu porovnat RDI a SF, RDI pouze na potah, jinak je měkké, SF je super, a jsem zvědavá, jak se bude dělat s tím formixem. A ten marcipán z mmb je chuťově taky dobrý a dělá se s tím dobře.
Jinak mi přišly z mmb od Kamily zelené drátky, ale překvapilo mě, že jsou tak krátké - tak 10 cm, s tím asi to květinové aranžmá neudělám....

reruna
26. jan 2012

a ještě jsem si objednala tu černou hmotu, co tam má v nabídce, protože mě se nikdy černá nepodaří, ale teda ta je chuťově úplně hnusná☹

vecernicci
26. jan 2012

@reruna fakt? já mám drátky od malátků a jsou dlouhé 35 cm, jestli ona je nepřestřihne a neprodá dvojmo 😀

alenv
26. jan 2012

@reruna no já mám jen kilo.. a mě se s tím dělá příšerně.. a modelovat to fakt nejde..

reruna
26. jan 2012

@vecernicci já mám jedny doma bílé z dekordortu a taky jsou 3X delší.... tak je to možné, že je stříhá, ale v tom případě to teda vyjde draho a je to blbé, protože na to skoro nic nenavážu☹

reruna
26. jan 2012

@alenv na modelování to fakt není

alenv
26. jan 2012

@jakelina 16 lidí 😕 😕 😕 😕 jaj ta je blbá 😅 a teda dát ti 30 vajec.. kde žije?

jakelina
26. jan 2012

@reruna @reruna já jsem si ty drátky koupila taky a hned jsem je strčila k věcem co mám na vánoční výzdobu, odrátkuju s tím adventní věnce a takové. Na kytičky mi to přijde naprd 😝

jakelina
26. jan 2012

@alenv ono je to takové složitější, je to rodina, tak já jsem jí prostě ani neuměla říct, že za to chci peníze. Navíc jak jsme se domlouvaly na ten velký dort, tak věděla, že kilo bude stát 200 korun a ten maličký, že byla taková ochutnávka. Tak jsem to brala tak, že jí udělám takový malinký a pak mi normálně zaplatí ten velký a čekala jsem, že se třeba zeptá, co je dlužná a ona nic. A já jsem takový pitomec, že jsem jí neuměla říct o peníze. Pak mi teda dala ty vajíčka. To jsem ještě schválně jela koupit tu malinkou dortovou krabice, aby to vypadalo hezky.
Ale mě fakt ani tak nemrzí ty peníze a čas, jako to chování. Asi je doba, kdy se slušnost nenosí. 😒

jakelina
26. jan 2012

@reruna já nevím jaké poslala drátky tobě, ale mi přišly neopředené a myslím, že stříhané nejsou a navíc jsou dost tlusté. 😝

alenv
26. jan 2012

@jakelina já tě chápu.. někdy taky nestačím zírat.. co lidi dokážou a co jim přijde normální 😠

evelin116
26. jan 2012

@lamps treba nahriat trosku ten krem a znovu vyslahat mne to zdy robia kremi a kzdy to pomoze

mizulienka
26. jan 2012

dievcata, ked robite tortu pre nejakych znamych, chcem im dat lepsiu cenu, ale poviete im to>? alebo iba vyslednu sumu poviete?