Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
17. feb 2012

@adul67 náhodou je úplně super 😉
@abriela perfektní a ta kombinace barev je fakt lepší tón v tónu 🙂

jakelina
17. feb 2012

@eliska22 to je super, taky zkusím. Kdoví co v těch čokoládách je, nějaké emulgátory a i tuk, tak to věřím, že je to super.

kleopatris
17. feb 2012

@eliska22 prosim ta nezachytila som co robis s tou cokoladou? rozpustis a vmiesas do mmf? dakujem 😉

79zuzana
17. feb 2012

@miciatko tak ja som vedela, ze ide o spevacku, ale nic viac, este ani ako vyzera. Aj tak zvlastna torta pre 6 rocne dievcatko. Aku potom bude chciet ked bude mat 12?

jakelina
17. feb 2012

@79zuzana asi pánské přirození 😀 😀 😀

79zuzana
17. feb 2012

@mia114 aka je krasna, taka detska 🙂
@brasilka daj na tortu len ciste maslo s cukrom, teda aspon ja tak robim a potahovka sa neroztecie. Toho masla davam tolko, aby bola torta uplne rovna, musis to poriadne vyhladit este pred tym ako das potahovku. Potahovku davam asi 3-4 mm hrubu a este ju uhladim stale zehlickou. V kazdom pripade torta musi byt hladka este predtym ako davas potahovku. Potom sa uz nema co zle kopirovat 🙂 Drzim ti palce pri dalsej torticke ;)

79zuzana
17. feb 2012

@adul67 krasna kabelocka 🙂
@abriela jej aj ja prave popijam kavicku 🙂 ten cukor nema chybu 🙂
@vecernicci nadherne torticky a to auto wow 🙂
@jakelina no ale fakt, a to ja som im prisla s napadom, ze nejaku kitty alebo barbie alebo lienocku 🙂

zuzkat1
17. feb 2012

tak moja prva marcipanova torta... popri vasich je to cisty amaterizmus ale ja som rada ze sa podarila🙂 mala z nej bola nadsena🙂

79zuzana
17. feb 2012

juj a este som zabudla dat moje torticky co som vcera odovzdavala. Na tu piratsku lod nie som pysna, ale to chceli bez potahovky, len s maslovym kremom. Ta druha sa mi paci, hlavne tie moje ruzicky. Viem ze na vase este nemam, ale aj tak ked porovnam s mojimi prvymi, tak sa mi velmi pacia ;)

79zuzana
17. feb 2012

@zuzkat1 krasna lienocka 🙂 preco aj tu ludia nechcu take normalne detske torticky 😝 Viem si predstavit, ze malicka bola vytesena 🙂

lucianas
17. feb 2012

ahojky,
mohu poprosit o radu ?
když se dělá dortík politý čokoládou, jak udělat, aby byl povrh hladký (boky samozřejmě taky)? vždy dort mám natřený krémem, vyhlazený. dávám stuhnout do druhého dne, a polívám čokoládou - i tak se mi ale krém pak táhne, i když je čokoláda vychlazená.

zuzkat1
17. feb 2012

@79zuzana dakujem🙂 pochvala potesi a povzbudi do dalsich experimentov🙂

79zuzana
17. feb 2012

@lucianas tak tu budem cakat na odpoved spolu s tebou, lebo ja tiez nemam potuchu ako to urobit. Robi sa mi presne to iste 😒

abriela
17. feb 2012

@vecernicci dakujem. Ked citam pochvaly od skusenych cukrarok a teba tam radim, tak rastiem.
Ale mam sa este co ucit, aby som vytvorila take krasne torticky aku si pridala dnes aj ty.
@79zuzana dakujem. Cukor je z kociek na lad. Niekto mi tu poradil, ze sa to da v pohode pouzit a slo to super. Natlacila som do formicky a po minute vytlacila peknu kocku.
Piratsky lod je bombova a juuj kvety - ruze - nadhera. No trufam si na vsetko mozno ale tvorbi kvetov sa nejako bojim.
@zuzkat1 na prvy pokus uzasna. Si odvazna, na prvykrat lienku.
DAKUJEM vsetkym za like.

lucianas
17. feb 2012

@79zuzana super, jsem si říkala, že to je mou neschopností. ale asi je to normální, a stává se to více lidem.

zuzkat1
17. feb 2012

@abriela teraz si ma zaskocila... preco odvazna? som si myslela ze to je jedno z lahsich... inak dakujem🙂

pristela
17. feb 2012

holky krasne torticky!!!! aj tie vase prvotinky , uuplne super!!!!

jaaj babenky prave som odovzdala 3poschodovu so slahackovymi plnkami 😠 hroza , des, panika, chaos, to sa absolut nerobilo dobreeee, ťažka ako mrcina a tie slahacky dnu 🤐 🤐 🤐 a ani sa mi nepacila, teda zakaznicke aaano -chvala jej 😅 , no dosla si po nu o 3hodiny skor 🤐 skoro ma vystrelo ked mi volala ze za pol hodku je tu 😠 😠 aaach , klepat sa budem este asi zajtra ☹

abriela
17. feb 2012

@jakelina ja najprv rozpustim v mikrovlnke aspon ciastocne cokoladu. Ked je uz skoro roztopena pridavam cukriky- 90g, smotanu - aj ked teraz som nedala, lebo som nemala, ale dala som lyzicku masla. Cukor podla potreby.
V pohode sa podari aj tak len od oka - pritom som zaciatocnicka.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13414

pristela
17. feb 2012

@jakelina jo jo ja som sa tiez dala na coko mmf, je uuuuzasna !!!! chyta v pohode na syte farby! jedina nevýhoda je jej menej nez klasickej a nieje cisto biela 😒

abriela
17. feb 2012

@zuzkat1 lahka je potiahnuty stvorec, kvader, kruh a nie potahovanie dvoch polooblukov 😀 . Pecenie vo forme a nie pecenie asi v miskach, ze?

dm1
17. feb 2012

@pristela juj aj ja mam za sebou dnes nie vybareny den. teiz so mrobila 3-posch.svadobnu ale vobec sa mi nedarilo to potiahnut som chcela mamt lepsiu hmotu atak som do mmf bachla RDI ze nech je to plastickejsie a bolo to nafigu som nadavala jak slak.... potah som 3x strhavala ale aj tak to nebolo bohvieco.... vobec sa mi nepaci ta torta jedine postavicky 😢
a zajtra teda urcite neprides? ☹

lucula73
17. feb 2012

@79zuzana tá pirátska sa mi veru páči,možem si uložiť?a ten obrázok si odliaľ mala?ďakujem

zuzkat1
17. feb 2012

@abriela hej jedno som robila v malej janskej miske a druhe v miske na sufle🙂 myslela som ze z potvoriek je to jedno z lahsich🙂

miciatko
17. feb 2012

@lusil2005 vysokozdvizny vozik a zaviest az domov pred dvere 🙂)

79zuzana
17. feb 2012

@lucula73 no jasne, ze ukladaj... obrazok som mala z knihy co som si kupila uz pred viac nez rokom 🙂

jakelina
17. feb 2012

@pristela
@dm1 a kde máme fotky??? 😀 😀

janulkamartinko
17. feb 2012

Ahojte
Aj ja sa pochvalim mojimi tortickami...prsia som robila po prvy krat a hned dvoje 🙂 a matko a kubko je pre mojho anjelika k zajtrajsim narodeninkam :D

pristela
17. feb 2012

@dm1 ooo, teda sme na tom asi rovnako, len si myslim ze skareda svadobna sa ani snad neda urobit 😀 takze ta tvoja bude isto naaaadhernaaaaa!!!
a stretko, no tato zakaznicka ku mne chodi az z banoviec 😀 a vravela , ze nech kludne idem , ze sice snezi ale hned sa to topí, ja totiz do Tn pojdem cez banovce, tak ma celkom nahlodala , ze nech idem . len ja TN nepoznam 😀 tak ani neviem kam mam ist 😀

@jakelina vydrz!!!! ženská jedna !!!! som ja taka rychla ako ty????? no neníííííí! ledva som ju stihla odfotit aj to neviem ci z tych foto nieco bude 😠 ted sa idem rychlo najest a potahovat dalsiu tortu 😒 tato 3posch . bola mimo planu,a le to akoby som robila 3torty zvlašť ☹

miciatko
17. feb 2012

@jakelina ta @pristela len tu klebeti a fotky nikde 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
17. feb 2012

@janulkamartinko perfektne bradavky si im spravila, chlapi budu urcite oslintavat 😀