Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
20. feb 2012

@zanet2009 já většinou nakupuju osobně v gostolu, ale minule jsem objednávala z lilie a spokojenost 😉

vlada111
20. feb 2012

@jakelina skús bez a daj vedieť. Ja mám orechy domáce, tak to je v pohode 😉

miciatko
20. feb 2012

@heni79 aj ja milujem margaretky

marci2305
20. feb 2012

@lifinka Bobačik maličky...Chválabohu, že je lepšie... 😉

vecernicci
20. feb 2012

@lifinka pčesně takhle vypadá náš prcek, má je všechny v obličeji a na zádech, jinde nic 😝 hlavně, že už mu je líp, myslím tvojeho prcka a našemu taky, už v noci nebrečí
@lamps já budu v pátek dělat taky, ale Real Madrid, normálně si to překreslím na folii, přiložím na hmotu, naznačím špendlíkem, vyřežu a přenesu na dort, jako když děláš 2D obrázky

abriela
20. feb 2012

@heni79 a akou hmotou si potahovala??? 🙂

lussy23
20. feb 2012

@adka_praha krásnučká @pristela nádherné diela @lucula73 krásna torta @anibas nádherná torta a najdokonalejšie urobené postavička. úplne ako živá. @heni79 krásnučká @dm1 krásnučká tortička aj medovník @lucula73 krásna torta @anibas nádherná torta a najdokonalejšie urobené postavička. úplne ako živá. @heni79 krásnučká

lamps
20. feb 2012

@vecernicci no presne takto som uvažovala, že to urobím aj 😅, len sa mi to zdá dosť pracné 😀 ale veď uvidím ako mi to pôjde. 2 D obrázok na tortu som ešte nerobila. A tiež si prídu pre tortu v piatok ráno, tak máme takmer rovnakú tému

heni79
20. feb 2012

@abriela
Klasická MMF. 😉 Bez čokolády. 😅

lifinka
20. feb 2012

holky, když potřebujete nabarvit potah na dort, postupujete po troškách a pak to smícháte dohromady? nebo vemete hned velký kusanec hmoty a nabarvíte?

lifinka
20. feb 2012

@vecernicci super, že je mu také líp!!!!už i spinká🙂 bez pláče. A jak dopadlo předání dortu?

vecernicci
20. feb 2012

@lifinka jo dobrý , oslavenkyni se prý líbil a moc jim chutnal, ale styděla se s ním fotit 😀 hlavně žádný důkazy 😀 😀 😀
a s tím barvením hmoty, už mám přibližně v oku, kolik na jak velký dort hmoty, tak si to obarvím najednou, když kousek zbyde, tak mám na příště na kytičky 😉

lifinka
20. feb 2012

@vecernicci no já právě zatím barvila nebo spíše bělila 1kg marcipánu a nevím, když teď budu dělat růžový, tak nevím, jestli mám postupovat jak u bělení...prostě je to na zajázku, tak zas už mám obavy, aby se vše povedlo 😀
tak hlavně, že se líbil, byl hezký a ten bílý potah, byl také z té mléčné hmoty?

mizulienka
20. feb 2012

@vecernicci k tomu dzentlemenovi 😎 ja stale nechapem, ako moze babicka objednat tortu "pipika" pre svoju 15!!!!!!!!!!!!!! rocnu vnucku 😕 😕 😕 asi som prilis pruderna, ale toto sa mi fakt zda uplne postavene na hlavu.

pristela
20. feb 2012

@mizulienka jaj no niektore pubertacky si to az pýtaju svojim spravanim , keby si videla aku zaramovanu foto pubertacky som ja dala švagrinej pod stromec so slovami , ze ju musia mat niekde zavesenu 🙄 ale pubertacka si za to mohla sama , dala take foto verejne a este s "blbými" hrdými komentarmi 😠 tak ju maju zavesenu v kuchyni 😀

lamps
20. feb 2012

@mizulienka Lucka, tak to sme už dve také isté 😀 😀 😀

mizulienka
20. feb 2012

@pristela asi mas pravdu, ze dievcata teraz su vyspelejsie, sebavedomejsie, vyzyvavejsie, ale aj tak 😒 to asi iba podpori taketo spravanie, ci??
ale sak nevadi, len mi nedalo nenapisat, bo sa mi to zda nespravne 😕 no ja prudernica pruderna 😀 😀 😀

vecernicci
20. feb 2012

@mizulienka já bych to taky neudělala nikdy, ale vem si, že po mně chtěla 3D, tak to jsem jí rovnou řekla, že neudělám 😝 takový dorty se mi nějak příčí, tak aspoň srandovního, mě přemlouvala půl hodiny 😉 a je pravda, že dnešní puberťačky jsou pomalu zkušenější než my 😀 bysme mrkaly na drát😀

mizulienka
20. feb 2012

@vecernicci ano, som to citala uz predtym, ze si to pisala, ta pani musi byt teda cislo 😎

vecernicci
20. feb 2012

@lifinka jasně, všechno co dělám je z mléčného marcipánu, jiný nepoužívám, i kvůli němu se mi zákazníci vrací, protože ty kupované hmoty jim nechutnají 😉

lifinka
20. feb 2012

@vecernicci se ptám pořád dokola, co? Je totiž pěkně býlí, to jsi taky bělila?Nebo tak býlí už je, vím, ž je jinek do sv. žluté, díky suš. mléku 😉

alionuska
20. feb 2012

@jakelina dakujem ,si zlata... no zatial je vsetko ok,len mi dnes sestricka povedala,ze mam malo zeleza a som anemicka...tak musim papat vela zeleninky a spenat😀 Ale inak sa citim fajn az na tie ranne nevolnosti...:-P

alionuska
20. feb 2012

@vlada111 moja cely moj minuly rok bol taky hekticky... aj 25 som mala..a to som bola K.O v nedelu 😀 ... dakujem, slubujem,ze si toho nebudem tolko brat😀 ...

lifinka
20. feb 2012

@alionuska ahojky, příjemné těhulkování Ti přeji 😉 vidím, že jsi v 9tt.Před rokem jsem taky tak nějak byla 😀 strašně to letí.

vlada111
20. feb 2012

@alionuska tak to je vážny sľub 😀 . Opatrujte sa s bábatkom.

vecernicci
20. feb 2012

@lifinka je normálně taky stakový smetanový, ale barvím ho sypkou bělobou od sugarflair superwhite, je suprovní a krásně ten marcoš obarví 😉

lifinka
20. feb 2012

@vecernicci díky,musím si to najít v eshopech, já mám bělobu od Wiltonu 🙂

vlada111
20. feb 2012

@lifinka moje zlatíčko, mali ste trápenie 😢

vlada111
20. feb 2012

@mizulienka ale to nič nemení na tom, že by sme ich v tej nezmyselnej vyspelosti mali podporovať takými tortami ☹