Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
27. feb 2012

@zanet2009 prepac, s marcipanom skusenosti nemam. Robim len s mmf a ta ked sa lepi pridava sa cukor.

abriela
27. feb 2012

@pristela SABI stoji 2,50€ (400g), ale u vas take asi nedostat. Laktino cca 3,50

zanet2009
27. feb 2012

@lusil2005 aha, děkuju, tak to v návodě podle kterého jsem to zkoušelo napsáno nebylo 😅 .Tak já to napříště zkusím.

a při použití potahové hmoty koupené se už tuk na ruce dávat nemusí,ne?

lusil2005
27. feb 2012

@zanet2009 nooo, nedava sa, ale ja som napriklad aj teraz rozpracovavala smartflex, a par krat som si "maazla" 😅 ide to tak naozaj lahsie. a napriklad ked modelujes s mmf, je to potieranie uplne nutne. neviem si predstavit ze by som robila bez toho.

zanet2009
27. feb 2012

@lusil2005 děkuji za rady. 😉

abriela
27. feb 2012

@lusil2005 uha - to vazne potieras ruky pri praci s MMF? Ja vobec. Ked spravim hmotu, umyjem ruky, podlozku a potom valkam hmotu s minimalnym podsypavanim a modelujem s cistymi rukami.

pristela
27. feb 2012

oo, som zachranena, a mliecny nemusi byt 😀 ale inak hodne drahy potah to uz origos marcipan radsej i ked mliecny chutil aj mne. Ja co som bola ted na oslave tam bola torticka potiahnuta niecim bleee, bola to kupovana potahovka isto chutila divno nebola sladka a ked som to napichla na vidlicku normal sa mi tahala ako guma a zospodu pri masle bola lepkavá 🤐 joj no nevypadalo to moc vábne ☹

pristela
27. feb 2012

@abriela skus si davat tu ceru a budes milo prekvapena ! ona tu mmf aj zjemni a budes ju mat aj viac plastickejsiu total ako plastelina 😉

abriela
27. feb 2012

@pristela no skusim - vdaka za radu. Moja hmota sa mi zda meksia ako plastelina, kt. som si kupila na modelovanie po spraveni prvej MMF torty 😀 .
Aj ked po skuseni cokommf robim uz len tu. Pouzivas aj pri tej ceru?

njonja
27. feb 2012

@drobec33 ako myslis, pecies? Samotne pecenie tejto velkosti mi vyslo na presne 55 minut, bublaninove cesto. zarabanie mmf fondantu, farbenie, dekorovanie a plnenie mi tra dalsich 6 hodnin cca.
ale ja som len zaciatocnik, to je moja asi 8 torta, takze tuto dievcata pracuju urcite ovela rychlejsie🙂 Ja sa s tym prdkam, lebo som perfekcionista a tiez nemam tolko objednavok. tak max 1 do tyzdna, to sa potom da sa s tym vyhrat🙂

njonja
27. feb 2012

@vecernicci skvele auto! Ja si na 3 D vovec netrufam☹

bianca
27. feb 2012

ahojte

kocky neplanujete niekto objednavat z kocky neplanujete niekto objednavat z http://cukrarske-pomucky.cz/?bdns=1 ? Pridam sa

pristela
27. feb 2012

@abriela nee, do coko uz netreba ništ 😀 ta je skvela jak je 😀

mizulienka
27. feb 2012

baby, ake slahackove kremy robite? idem robit tortu len pre nas tu zelatinovu vyskusam, jednu vrstvu mam tvarohovy krem, ale druhu chcem skusit nejaku novu, napadla ma nejaka zo slahacky, ale neviem aku...a jogurt mam hollandiu ale iba tie nove, nevie, ci mozu ist, nejake jahodove s cerealiami....nechcem nic, co by musela cakat dozajtra, ako mascarpone alebo parizak...dakujem 😉

b.janka
27. feb 2012

@mia1111 ďakujem za nápad... tak aj ja som včera skúsila nahriať ten krém nad parou a pustilo sa to... taká som bola šťastná 😀

vecernicci
27. feb 2012

@pristela záleží jak kde, třeba v tescu stálo 80 a u nás v jednotě ho mají za 63 a polotučné je nejlepší, neboj se toho je to jednoduchý, když máš dobrý recept 😉

mizulienka
27. feb 2012

baby uz som nieco nasla, ale myslite, ze mozem do jednej torty dat ten tvarohovy a potom slahackovo vysnovy? na tom tvarohovom budu jahody? ci sa nebudu tie chute bit?? dik

vecernicci
27. feb 2012

@mizulienka já ani pařížák nenechávám do druhého dne a byl super a krásně se mi vyšlehal, vždycky když jsem ho nechala do druhého dne, tak se mi srazil a takhle ne
ale zkus ten jovo krém, vyšlehat dvě šlehačky s třemi lžícemi a přidat velký jogurt a žel. ztužovač za studena, ale pokud máš ovocný jogurt, tak míň cukru 😉 tenhle teď chtějí lidi často a hlavně je hóódně rychlý, je to šup, šup

jinak teď jsem si napekla perníčky na 50 vajíček a mám toho dost 😝

florentina
27. feb 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat do diskuze a obtěžovat vás svými naprosto amatérskými otázkami, kterých asi navíc bude hodně 😅 ? Už jsem se tu jednou v minulosti na něco ptala a pak jsem, i na základě rad zde posbíraných, upekla svoje dva první dorty v životě. To jsem se zrovna nudila doma v posledním stádiu těhotenství a už hrozně dlouho jsem chtěla něco takové zkusit. Pečení mě vždycky moc bavilo, ale do té doby to bylo jen pečení cukroví a buchet a tak. Z dortů jsem měla radost, všem chutnali a tak nějak to šlo samo. No ale pak jsem porodila a na nic okolo nějak nebyl čas. Už je to rok a já se teď dostala do prekérní situace. Moje velmi dobrá kamarádka se bude vdávat a když jsme se bavily o přípravě svatby, říkala, že bude svatba jen malá, s nejbližší rodinou, tak 15 lidí a chtějí si udělat hodně věcí "samo domo", aby ušetřili. No tak jsem se jí nabídla /nevím co mě to popadlo/, že jí udělám dort, abych nějak pomohla. Vlastně jsem se na to těšila, ale taky jsem se trochu bála, jak to půjde, ale řekla jsem jí narovinu, že jsem sice nadšenec, ale s minimem zkušeností. Nadšeně souhlasila. No ale co se nestalo, za pár dní volala, že si to doma rozmysleli a že svatba budec nakonec vlastně docela velká, zatím nevím přesný počet, ale dortů by rádi více a dohromady cca pro 50 lidí. No a tak už se nebojím, už jsem z toho úplně v prd... 😀. Abych to uvedla na pravou míru, kdybych odmítla určitě by to pochopila, ale já bych jí ráda vyhověla. No ale samozřejmě se bojím jak to dopadne a tak začínám plánovat co a jak. Mám na to asi dva měsíce, problém je v tom, že případné zkoušky pečení můžu dělat až za měsíc. Takže mám tak měsíc na teoretickou přípravu (to je u pečení dortu vtipné, ale tak aspoň si udělám představu co a z čeho chci péct) a pak udělám pár zkoušek a pak položím hlavu na špalek a bude.... 😎
Tak přikládám vzorek prvního pečení a budu doufat, že mě tu mezi sebe vezmete, i když na vás teda zdaleka nemám, zato mám spoustu otázek a navíc jsem naprostý blázen, že bez zkušeností jdu do takové velké akce 😅

jakelina
27. feb 2012

@florentina průběžně čti a určitě pozbíráš rady jak na to. Jestli budeš dělat poschoďový, tak budeš mít premiéru a určitě to zvládneš. 😉 Já jsem svatební dělala jako svůj snad osmý dort a taky jsem byla nervní a nakonec to nějak dopadlo 😀 😀

larah
27. feb 2012

Moja hracka, ktora sa mi vobec ale vobec nedarila. Kvety su z cokohmoty, ale je to des ako sa to robi, lebo je to moc krehke. Postavicky bola parada. A este som mala aj tenky drotik, ktory sa mi ohybal tak, ako som nechcela 😠 Zase dalsia skusenost 😀

florentina
27. feb 2012

@jakelina no jasně, že bude poschoďový...když už do toho mám jít, tak ať to není nic lehkého, že 😀 ...no co dodat, jsem blázen. Vím to asi dva dny, tak průbežně čtu tady i na dortomanii, ale dočítat zpětně asi nic nestihnu, k malé mám ještě práci na půl úvazek, tak proto se obávám, že budu mít hodně otázek, protože nebude čas zpětně někde něco vyhledávat. I když třeba těch otázek tolik nebude, když vezmu v potaz fakt, že těžko hledat řešení problému, když mě ani nenapadne, že nějaký problém mám 😉 ...jako příklad, četla jsem právě na dortomanii nějaké rady k poschoďovým dortům a tam se někdo ptal, co udělat pro to, aby se patra nepropadla....no to mě ani nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát, takže bych to nijak neřešila...takže asi tak, co mi nedojde, u toho budu muset doufat, že to nějak dopadne...myslím, že v ten svatební den budu nervní jak u státnic...už jen z té vzpomínky je mi špatně 😀

vlada111
27. feb 2012

@mizulienka ja by som jahody a višne nedávala dokopy. A musíš mať tú šľahačkovú ochutenú? Nemôžeš ju urobiť len vanilkovú, a v tvarohu a želé budú jahody?

mizulienka
27. feb 2012

@vlada111 a ako urobim tu slahacku ochutenu? mam dat iba biely jogurt> ten mam jeden...a pridat len vanilkove cukre?

jakelina
27. feb 2012

@florentina já jsem vždycky svatební vyztužovala, protože ho můžou mít stát na stole a ty krémy vevnitř teplem povolují.

florentina
27. feb 2012

@jakelina a jak se to vyztužení dělá? Viděla jsem nějaké pláty, které se dávají mezi patra. Nebo jde ještě o něco jiného?

ellysa
27. feb 2012

bubuľky, ktorá z vás pečie na objednávku a je z BA, alebo okolia? Prosím IP.
Inak nádherné výtvory, úžasné...

lussy23
27. feb 2012

@miri.b krásna tortička @daducha tá je nádherná 🙂 @kleopatris je nádherná a synčekovi prajem všetko najlepšie 🙂

Potrebovala by som postup na postavičky mec qwina

larah
27. feb 2012

@jakelina ty si už 8 robila svadobnu ? ja by som asi nemala odvahu, no ale ty si šikulka, a ako si ju vyzdobila, keby náhodou aj na mna prišlo......

lussy23
27. feb 2012

@larah nádherné kvety
@florentina nádherné tortičky. V košíku je naozajstne ovocie?