Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
13. mar 2012

@dadka212 vysoká 25 cm ???- to by som v polovici podložila 😨 😨 😨

vecernicci
13. mar 2012

@adul67 jasně mrknu, aspoň na něco jsem machr 😀 😀

dadka212
13. mar 2012

@anibas chystám sa to podložiť, len neviem čo s tým cheese cake...ja som ho ešte nerobila, neviem aký je tuhý či môžem postaviť na seba 2 bez podloženia alebo robiť výstuže na každé poschodie 😅 len suroviny som cca na tieto 3 torty vyrátala cca na 180eur...neviem kolko za robotu

adul67
13. mar 2012

@vecernicci jeeej ty si zlata ten zeleny je super mam uloženy dakujem 😵

lamps
13. mar 2012

dievčence myslíte, že na fotke, ktorú pridávam je to celá torta alebo len ozdoba na tortu? Jedna kamoška by odomňa chcela takú tortu ale mne to pripadá skôr ako ozdoba na tortu

miciatko
13. mar 2012

@dm1 monika to je aky eshop??

miciatko
13. mar 2012

@lamps to je torta na jedno ham 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
13. mar 2012

@lamps Ozdoba...

vlada111
13. mar 2012

@lamps podľa mňa ozdoba

lamps
13. mar 2012

@miciatko no veď to, ale už mi napísala, že by chcela takú postavičku len na vrch torty, tak to si myslím, že zvládnem vymodelovať.

Inak dievčence nedávno som tu písala o torte s Nemom aké patálie som mala s osobou, ktorá ju odo mňa chcela. Včera večer mi mala doniesť zálohu (to bolo tretí pokus o jej doručenie) a zas neprišla a doteraz sa ani neozvala. Tak som jej na fb napísala správu, že jej objednávku ruším a tortu jej neupečiem. Reakcia od nej zatiaľ nie je žiadna. Naposledy, keď sme sa dohovárali, kedy zálohu donesie mi tvrdila, že jej na tej torte veeeeľmi záleží. Tak nechápem 😠

zuzkat1
13. mar 2012

@lamps no ja si myslim ze na torte je veeelmi zalezi ..len asi by to chcela zadara🙂

ladydia
13. mar 2012

@lamps podla mne je to ozdoba, určite nie torta

vlada111
13. mar 2012

@lamps uf to musí byť teda divná osôbka. Myslím si, že v živote má človek veľa dôvodov zlyhať, ale 3x je už dosť čudné 😖

zuzkat1
13. mar 2012

inak uz som sa tu pytala ale tak opytam sa zas🙂 baby je teraz taka novinka ze karamelove salko...myslite ze z toho sa da robit karamelovy krem ako z klasickeho salka len bez varenia?
a este nerobili ste niektora tortu ze blizenci?

ladydia
13. mar 2012

@lamps ak by jej na tom tak velmi zalezalo, tak nahana ona teba a nie naopak 😒

miciatko
13. mar 2012

@zuzkat1 ano , ja som teraz robila zneho a uz je dlhse na trhu

vecernicci
13. mar 2012

tak mi právě usnulo dítě a druhý je u babičky, tak mám volnooooo 😀

zuzkat1
13. mar 2012

@miciatko a to tak isto ze len zmiesam s maslom? to je super, to znacne setri cas🙂

miciatko
13. mar 2012

@vecernicci ja si asi tu vasu babicku poziciam .. . .

vecernicci
13. mar 2012

@lamps to je stopro figurka z hmoty 😉
@miciatko nedáááám, ta je naše a budem si jí držet zuby nehty 😀😀

miciatko
13. mar 2012

@zuzkat1 ano vyslahala som si maslo a potom primiesala karamelove salko a ja davam este asi za 4 lyzice vanilkoveho pudingu, zjemni ten krem

lamps
13. mar 2012

@zuzkat1
@vlada111
@ladydia no v každom prípade je divná, veď má tel. č. na mňa. Keď aj nemala pri sebe PC, tak mi mohla zavolať. Komunikácia s ňou je dosť problematická, včera neprišla a doteraz žiadna SMS-ka ani telefonát ani správa na fb. Chápem, že jej mohlo do toho niečo prísť, ale aspoň dám vedieť, keď už nič iné. Ja nie som povinná ju čakať a ona si nepríde.

zuzkat1
13. mar 2012

@miciatko normalne prasok?

lamps
13. mar 2012

@vecernicci už mi písala, že chce to len ako ozdobu na tortu a nie ako tortu.

zuzkat1
13. mar 2012

@lamps no ked je to uz 3ti krat tak by som sa na nu vykaslala... je to dost nedoveryhodne... ak aj da zalohu ty sa namakas na torte a zas natahovacky a vyplatenim ostatneho....

lamps
13. mar 2012

@zuzkat1 presne z tohto dôvodu som jej napísala, že jej tortu neurobím

zuzkat1
13. mar 2012

@lamps ved dobre si urobila...nech si upecie alebo nech natahuje niekoho ineho...

pristela
13. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 na štepenie havinkov 😉

jakelina
13. mar 2012

@pristela co to je štepenie??? 😲 😲