Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
13. mar 2012

@jakelina - hodíš mi prosím link na tie včerajšie (vlastne už predvčerajšie 😕 ) báječné dorty? 😵
Tak som vás baby prečítala, aj ste ma pobavili, ale príhodu s poisťovacími "agentmi" a podobnými indivíduami sme zažili zjavne každá 😀 . @pristela - počúvaj sem moja, nemáme my rovnakého "diamantového" kamaráta ? Aj my máme jedného takého, no chalan si asi myslí, že v tejto našej chudobnej diere budú ľudia kupovať diamanty, aj keď nemajú prácu a stály príjem 😠 . Nakopať do zadku takýchto... 😅
@katulkaaaaaa - no tá vtipná pani ma dostala, to ako klobúk dole, ak takú dobre "uležanú" tortu plánuje jesť a ešte ju aj ponúknuť hosťom 😕 😕 😕 , no neviem-neviem, by som sa bála minimálne črevných problémov... Ale je to na jej riziko, nie na Tvoje 😉

pristela
14. mar 2012

@mia1111 😀 😀 to ti neviem kolko diamantových behá po Slovensku 😝 😀 😀 😀

zklimekova
14. mar 2012

@jakelina teraz sa mi až ozvala...tak výška srdiečka je 7cm...a ako majú asi vyzerať a..to sa dozviem až keď ich prinesú..ešte vyberajú

daducha
14. mar 2012

@lucka_o no tazko povedat,urcite sa ti bude lepsie robit s nejakou pevnejsou, ale aj to sa da.A rybka nie je komplikovana 😉

jakelina
14. mar 2012

@mia1111 já na to nemám link, mám to stažené zhttp://www.uloz.to/ a uložené v počítači.

jakelina
14. mar 2012

@zklimekova tak bych asi kolem těch 20 korun za kus chtěla. Nevím jak složitě to budeš zdobit.

mia1111
14. mar 2012

@jakelina - jasné, dík, to stačí, tam si to nájdem 😉

mamina1978
14. mar 2012

@makinka2 vsetko naj tvojej malinkej k jej prvym narodeninkam. Teraz som prave citala o tej torticke............
vies, keby si nerobila orechovy korpus ,ale radsej obycajny biely alebo mramorovy , mohla tvoja malicka tiez zo svojej prvej torticky popapkat.
Moju prvu potahovanu tortu som robila najmladsiemu tiez k prvym narodeniny, a bolo to krasne sa nanho pozerat ako si na jeho prvej torticke pochutnaval. 😵 😵 😵 😵 😵
Ja som sa snazila pouzit na prvu torticku suroviny , ktore su vhodne pre male deturence. Aaaaaaach ............. vsak nabuduce budes vediet..... 😉

katulkaaaaaa
14. mar 2012

@vlada111 vies co ja na to radsej uz ani nemyslim...aka objednavka taka oslava 😠

katulkaaaaaa
14. mar 2012

baby vcera som si kupila ladnicku,by som nikdy neverila ze takato vec mi dokaze spravit tolku radost 😀 😀 😀 rocna od kamosky este v zaruke za100e....joooj sa vytesujem,uz mam len na torty,konecne nikomu nebude nic zavadzat vtej nasej 😉

jakelina
14. mar 2012

@katulkaaaaaa to ti věřím. Já mám taky jednu navíc, ale pouštím jenom v létě, když mám dort a nebo při nějaké oslavě, kdy se mi to všechno nevejde k nám do lednice v kuchyni. Jenom je blbé, že ji mám v přízemí a musím běhat nahoru a dolů. Ale co už 😀 😀 😀

ladydia
14. mar 2012

ahojte babule, tak na tych ,,vasich" poistovakoch som sa teda pobavila 😀 aj poplatky za odpad boli u nas podobne, sotva sme dosli z nemocnice...u nas sa vystriedali poistovaci traja a dvoch sme odbili po telefone, mm sa neskutocne rozculil na tom, že v dnesnej dobe len kazdy beha s kufrikom a tlaci ludom do hlavy kaleraby 😠 no ale ine som chcela...vcera som mala DEN ,,blbec" tak sa vam idem pochvalit, cestovala som k nasim aj s drobcom keby nebolo jednej super tety, kt zastavila bus tak ho nestihneme ☹ tak ja sup-sup maleho na ruky a behom k autobusu-co sa mi vsak nestalo? Odtrhli sa mi putka na taske...takže vrchny obsah som zbierala pred obecenstvom autobusu, zatial co maly ukrutnr krical 😲 a ked som už spokojne odfukovala v buse napadlo mi, že v tej taske nesiem maminke domace vajička 😲 😲 😲 oblial ma pot a modlila som sa aby som nedoviezla praženicu... 😀 prežilo ich 7 z 10... no a aby toho n ebolo malo tak drobec cestou neudrzal obsah ranajok a ,,pokrstil nielen seba ale aj mna ☹ 😝

larah
14. mar 2012
pristela
14. mar 2012

@ladydia moje neeervy, žena 😨 hroza, tak snad dnes bude uz len dobre 😵

alenv
14. mar 2012

@renuna.. tak jsem pekla mramorák podle tvých rad.. na 150 stupnu a je to lepší, ale stejně mi trošičku bouličku udělal koukni na foto to je po vychladnutí

alenv
14. mar 2012

@larah tak mě se toto nelíbí 🙂

pristela
14. mar 2012

@alenv ja tie problemy s mramorakom nechapem 😨 minule som fotila moj, toto je fotene hned po vytiahnuti z rury, bol robeny len z 2 vajec v malej forme, ale klasika hore bol rovny teda zaoblenie mal to je jasne, ale nie kopec, a teda pri jeho vyrobe sa s nim absolut nemaznam ako holky, vykydnem vodu a do toho hned celu muku a miesam elektrickym šlahacom pokial sa to spoji , az pak rucne lyzicou sneh

danciacik
14. mar 2012

ahojte kočky. Potrebujem poradiť, idem robiť košík s klbkami vlny a neviem z čoho sú tie klbká, sú čisto z hmoty alebo ako. Poraďte prosíííím

pristela
14. mar 2012

vsak foto som nedala 🙄

alenv
14. mar 2012

@pristela já to dělám stejně jako ty 😀 ale s tímto jem spokojená to je jen takový malilinkatý

alenv
14. mar 2012

@pristela no tak to nevim jak to děláš 😀 😀

mizulienka
14. mar 2012

@vecernicci a baby,ktore ste robili zelatinove torty? kolko korpusov mam dat? normalne ako klasika na tortu, alebo stacia 2? mam 24 priemer a chcu tortu okolo tych 3kg...budu tam 2 plnky, tvarohova a jogurtova, ovocie broskyne...asi budu stacit 2 korpusy, ci??

alenv
14. mar 2012

@pristela a pečeš v horkovzdušné troubě?

pristela
14. mar 2012

@alenv ne , ja ventilator v nej nezapínam , peciem len s ohrevom hore a dole, ale naposledy som piekla na plechoch korpusy dala som dnu dva plechy a ventilator som zapla a taktiez sa v pohode upiekli

alenv
14. mar 2012

@pristela já zkusím bez ventilátoru budu péct zas zítra nakonec mám dva dorty na sobotu a jeden na pondělí uff

daducha
14. mar 2012

@danciacik no zalezi ake velke ich chces mat.Môzes bud cele z hmoty,alebo kupit polystyrenove gulky a na tie iba namotat akoze vlnu,alebo gulky z puncoviny a na to motat.Ja by som cele z hmoty nerobila,kto by jedol cistu hmotu 😝 ,jedine ze je to pre milovnika cistej potahovky 😀

mia1111
14. mar 2012

@ladydia - jááááj moja, keď sa darí, tak sa darí 😒 . Tak snáď si si všetku smolu vybrala včera a do konca roka už sa Ti bude iba dariť 😉

ajka82
14. mar 2012

@alenv
@pristela baby ja som minule ten mramorovy robila tak, ze vsetko naraz som hodila do misy, vymiesala mixerom(ziadne rozdelovanie vajec a slahanie snehu zvlast, a bol ako ked ho robim postupne)...proste som nejak nestihala vtedy pri detoch a oni nechceli ani trosku spolupracovat...ani kopec ani prepadlina 😅 🤐 ...a v mojej teplovzdusnej peciem na 140° ...u nasich ked som piekla tak som musela na vyssej, im to pecie nejak inac

alenv
14. mar 2012

@ajka82 všechno dohromady 😀 😀 tak to jsi odvážná žena 😀

vecernicci
14. mar 2012

@mizulienka já dávám tři korpusy, dvakrát náplň, ale nedávám ovoce dovnitř, jen navrch 😉