Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
18. mar 2012

@miciatko krásna @vecernicci krásne @lusil2005 nádhera @janula.h krásna @yamahafazer parádne
@anibas nádhera

lussy23
18. mar 2012

baby a kde zoženiem tú striekačku? myslím na tlačenie tej hmoty.

njonja
18. mar 2012

@pristela klobuk dole! Je perfektna! Ako dlho si ju prosim ta robila? Dakujem za navod🙂

miciatko
18. mar 2012

@vecernicci zasa si hladila juuj sa ti to zalubilo cooo??? , tie cokoladove vyzeraju mnamkovsky

livia76
18. mar 2012

🙂 samej sebe k dnešným narodkám- potrebovala som vyskúšať farbenie korpusov a výrobu čiernej sh-v krajky 😀 tak som sa vybúrila na svojej vlastnej tortičke 😀

vlada111
18. mar 2012

@ajka82 ja nelepím ničím a prevážali sme 60 km trojposchodovú na kolenách a v pohode 🙂

abriela
18. mar 2012

@heni79 neviem, preco si mala problem, ale ten prasok z lidla co je v akcii je vahovo 2 nasobne balenie ako obycajny PDP. Ja ho pouzivam stale. Cesto bolo dobre upecene, pretoze zvacsa spadne, ked je nedopecene.

abriela
18. mar 2012

@livia76 santenie s farbami sa podarilo, krajka tiez. Vestko najlepsie prajem k narodeninam. Vela zdravia, stastia, penazi, lasky a objednavok 😀

pristela
18. mar 2012

@njonja neviem to spocitat ako dlho , pretoze som ju robila na etapy 😖

mia1111
18. mar 2012

@lussy23 - to je klasika striekačka - kúpiš v lekárni 😉 . Už som tu dávnejšie písala, že to ide s obyčajnou aj s tou striekačkou, čo býva ako dávkovač pri Nurofenovom sirupe 😉. Ja som robila s WI, tá išla dobre, ale smartflex bol tuhý jak šlak, tak tu potom myslím @dadka212 poradila hmotu nahriať v mikrovlnke 😉, ide to super 😵
@heni79 - netuším, čo sa mohlo stať, zvykne korpus klesnúť, keď je nedopečený a otvorí sa rúra... ale na ten PDP z Lídla sa už zopár báb sťažovalo, tak netuším... ja používam stále ten istý (pre istotu), aj múku už sa snažím kupovať vždy len jednu značku...

mia1111
18. mar 2012

žienky, krásne tortičky ste dnes zasa pridali, @dadka212 - dievča, klobúk dole, toľko toriet a všetky náááádherné, bezchybné, super 😵 😵 😵 😵 😵

adul67
18. mar 2012

ja sa pridavam k @lussy23 myslím že vymenovala všetky krásne tortičky ja som olajkova a pridam svoj kamion 😉

ladydia
18. mar 2012

http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/se...
kusokispiracie pre tie, ktore robievaju slane torticky

heni79
18. mar 2012

@vlada111
@mia1111
@abriela
Dievčatá, záhada vyriešená. Keďže v recepte je písaný 1 balíček kypriaceho prášku, tak som ho dala. Teda nie ja, mm ho podal malej a ona ho vysypala do cesta. 😅
Jasné, že ja lopata som sa naň ani nemrkla. Ale ani sa mi nesnívalo, že je tam taký rozdiel.
Bežne používaný (mnou) prášok do pečiva má 12g! Ten z Lidla má 30g!!!!!!!! 😕 😅
Tak teraz som rada, že to z tej formy neušlo naozaj, iba sa to tak tvárilo.
Korpus bol upečený dobre, po rozkrojení to bolo vidieť, aj chuťovo bol ok.
Ešteže som robila tortu ovocnú, na ktorú šiel na vrch krém a naň ovocie a potom želé. Takže sa to dalo dorovnať. A do stredu do jamky som pod krém dala jednu broskyňu. Bude to zrejme záhada pri krájaní, prečo je ovocie z oboch strán a iba v jednom bode, ale neriešim. 😀

abriela
18. mar 2012

@mia1111 @heni79 Prave preto, ze je vacsi pouzivam PDP len ten z LIDLA, ale upozornovala som na to aj mamu, ze je vacsi a kto si to nevsimne, vysype cely sacok na jedno pecenie. Na balicek by mali napisat XXLbalenie 😀, pretoze vela ludi robi veci automaticky a nevsima si vahu surovin.
Vyrobcovia to vedia, preto nie vsetky jogurty maju 150g, nie vsetky cukriky ako kedysi vazia 100g, atd...

lifinka
18. mar 2012

ahojky holky,
prosím jaké používáte lišty na abecedu? Tato se mi zamlouvá s tím vyhazovačem? Mám za 99kč obyč. vypichovač abecedy a je blbá...
http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

jakelina
18. mar 2012

@lifinka já ji nemám, ale toužím po ní 😀 😀 😀

dm1
18. mar 2012

@lifinka ta s tym vyhadzovacom je super mam tu grovy

vlada111
18. mar 2012

@heni79 ježkove oči!!!!!! 😀 😀 😀 To musela byť super chuť 😀 😀 😀

heni79
18. mar 2012

@vlada111
Vieš čo, chuťovo to bolo normálne. Práveže som ho schválne aj ochutnala, vyštipla zvnútra a bol normálny. 😅 Ešteže tak, lebo som nemala chuť piecť druhý. 😀

vecernicci
18. mar 2012

@marci2305 díky, právě jsem si tam jednoho vybrala, toho jak leží na růžovým polštářku 😉

vecernicci
18. mar 2012

@miciatko díky za útěchu, ty čokoládový se mi fakt nepovedly, čokoláda je od včera můj nepřítel číslo 1 a hladila jsem, hladila a mačkala 😀

dajna11
18. mar 2012

baby nemáte nejaké inšpirácie na velkonočne torty či mufinky,neviem ako ozdobovať....alebo teda nejaké jarné v krajnom prípade 😀 😀

b.janka
18. mar 2012

tak tieto 2 som robila na víkend... jedna je pre ocina a druhá pre synovca

už som tu nebola 3 dni tak ani neviem či vás dočítam

dajna11
18. mar 2012

@vlada111 je díky,ja som si dala že spring cake a tam nič nebolo...toto ma nenapadlo.díkes 😀

mizulienka
18. mar 2012

@dm1 Dani ja sa s tou abecedou neviem naucit robit, tak ja neviem, ci som az taka lava, ci co 😠 😠 😠

dm1
18. mar 2012

@mizulienka a preco? co ti nejde? Ja vykrojim ako klasickou zatlacim este na stole aby sa trosku otlacil do stredu ten vzor a potom nadvihnem a stlacim zase vyhadzovac a pismenko same vypadne von

mizulienka
18. mar 2012

@dm1 mne tie pismenka vobec nechcu ist von 😠 😨

janula.h
18. mar 2012

žienkyyyyyy potrebujem radu 🙂 potrebujem tortu pre krstňa 🙂 segra chce bielu s nejakou ozdôbkou ukazujem jej jednotku ale ona že potrebuje veľkú tortu (nie poschodovú)nemáte nejakú peknú uloženú?