Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. apr 2012

@vlada111 ejha, fakt ? a preco? nevies? by som ho tiez chela skusit 😕 a co si dala to podmaslie ? 😀

@misa1982 by som skor urobila 3/4 davky a ano staci 😅

@zdenallicka 😀 😀 😀 tak ty východniarka, né ? 😀

Baby tak po včerajsom kolaci ktory sa nacal o 18 hodine ani pamiatka a ja tu musím vyžierať sušené mlieko ako mlsotku 😠 kam ten svet speje 😠

aaa dnes som kupila konecne to gaštanove pyré 😀 mali ekšn v kaufl. a aj vajka velkost L v tej Bille , dakujem za echoooo 😵 a v kaufl. maju aj maslo za 1,15 € 😵

holky inak moj cita na tych vajciach : klietkový chov a "vyrobene" na Slovensku , tak to uz nejak nechapem

daducha
5. apr 2012

babýýý,hlásim, ze Satin ice gum pasta je najuzasnejsia hmota na kvietky.Nedeformuje sa, nesada, krasne drzi tvar,no proste radost robit.Za 3 hodky 5 ruzi,ziadne cakanie na presusovanie lupienkov,no fakt ze ja ju môzem 😵 😵 .Len co ma momentalne stve je to , ze mi nejdu urobit frezie 😠 .Ten postup vyzera taaaaak jednoducho a mne to nejde 😠 😠 😠 😠 😠

mariann2
5. apr 2012

@daducha kde tú Satin ice... kupuješ prosím ťa

pristela
5. apr 2012

@daducha ukáž, ukáž , ukáž 😅 a aj to nejak chuti , ci to je to nejedlé 😕

mizulienka
6. apr 2012

baby robila som salkove suhajdy ale cokolada na vrchu je uplne taka matna, ako keby bol taky biely povlak na tom, to co je? 😕 😕 😕

mizulienka
6. apr 2012

Baby nemate neaky dobry recept na tvarohovy kolac?
dakujem

a inac chcem vam popriat Pokojne a pozehnane Velkonocne sviakty 😉 oddychnite si od pecenia a varenia a uzivajte si spolocne chvile v kruhu rodiny 😉

ellise
6. apr 2012

holky, potřebuji vaši odbornou radu, mám dělat vláček a někde jsem viděla že se děla z tatranek, tak mi poraďte, jestli ty tatranky mám před potahováním pomazat taky krémem? a ´boky na vagónech děláte z nějaké susšenky, nebo jen z potahovky?
Díky

abriela
6. apr 2012

@mizulienka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39623
aj ked ho robim trosku inak, ale so smotanou je urcite lepsi. Plnku mozes pouzit aj napr. sviezu tvarohovu od judit.
@ellise myslsim si, ze ked ich potahujes natri tenuckou vrstvou maslovou plnkou, alebo nutelou. Boky by som dala keks - ako pises, aspon budu pevne.

jaja555
6. apr 2012

@vlada111 dakujeeeeeeeeeeeeem , si pokladík. Prave citam, ze sa ti nepodaril ☹ ... skoda.

vlada111
6. apr 2012

@pristela ale neviem prečo sa mi nepodaril, mne sa to so žiadnym korpusom ešte nestalo a to bežne robím sacherový, kde ide skoro 200g čoko a maslo. Podmáslie je kyslé mlieko 😀

jakelina
6. apr 2012

@mizulienka s tou čokoládou, nedala jsi to do chladna?? Ta čokoláda nahoře by měla vychladnout v teple, když se dá do chladu, tak je pak taková šedivá a neleskne se.

mizulienka
6. apr 2012

@jakelina ano dala som to na terasu 😕 😠

zdenallicka
6. apr 2012

@vlada111 Taky jsem teď upekla red velvet.. mám ho vysoký asi 3,5 cm, plná forma ho teda nebyla.. A jaký je, zatím nevím.. jdu si teď odmakat 12 hodin v práci při 19 dětech jen s jedním kolegou a večer se uvidí..🙂 Nachystala jsem si do něj bílý pařížský krém a zítra ho hodlám servírovat mamině, ségře, děckám... takže ať je, jaký je, prostě ho sní a basta..😀

mizulienka
6. apr 2012

@jakelina ano dala som to na terasu 😕 😠

jakelina
6. apr 2012

@mizulienka tak to bude tím, příště to nechej při pokojové teplotě vychladnout a ztuhnout a bude krásně lesklá a tmavá. 😉

mizulienka
6. apr 2012

@jakelina clovek sa uci cely zivot 😉 dakujem

daducha
6. apr 2012

@mariann2 od KOvaca cukrarskepotreby.eu,ale tusim pravacokolada ho ma teraz v akcii.Len tam asi pôjde o datum spotreby.Aj ten môj ma iba do konca decembra a moc kvietkove torty odo mna nechcu,tak dufam ze ho spotrebujem 😖 .
@pristela neviem ukazat,lebo ten nas pocitat stale nenacitava kartu z fotaku 😠 ,tak len u kamosky obcas stahujem fotky,budu az po Velkej noci .Ideme kupit novy,tak potom to uz bude sup-sup.Je to velmi podobna hmota s akou robi Julia a bez roboty 😉 .Krasne vonia,len som ju este nechutnala,ja tieto hmoty nejem 😀 .Ale co pre teba neurobim, vecer ju ochutnam a dam vediet 😉

lamps
6. apr 2012

@mata77 najprv si vymodeluj telíčko ovečky a potom ho oblep malými guľôčkami, MMF na čierno nezafarbíš, ale môžeš ju na povrchu namaľovať gelovkou

lusil2005
6. apr 2012

baby jedny ukecane, toto nemam sancu docitat!!!! 😠 dufam ze ste nepreberali nic dolezite 😀
tak ja idem k vam, supnem vam sem dve vcerajsie, a ficim na dalsie! 😅

lamps
6. apr 2012

@mizulienka Lucka, ja robievam tento: cesto - 50 dkg polohr. múky, 25 dkg masla, 15 dkg cukru, 1 pr. do peč., soľ, 1 celé vajce, plnka - 3 jemné tvarohy, šľahačková smotana podľa potreby, 15 dkg cukru, 2 žĺtky, vanil. cukor, citrón. kôra, sneh z dvoch bielkov. Vypracovať cesto a nechať ho chvíľu stáť v chlade. Potom odoberieme 3/4 cesta a rozvaľkáme ho na veľkosť plechu - necháme postáť a pripravíme si plnku: Tvaroh s cukrom, štipkou soli, vanil. cukrom, citr. kôrou, žĺtkami a šľah. smotanou (tej treba dať do plnky len toľko, aby bola dobre roztierateľná) vymiešame. Nakoniec do plnky pridáme tuhý sneh z bielkov. Plnku natrieme na cesto a z cesta, ktoré sme si odložili urobíme po povrchu koláča mriežkyPlech treba vymastiť a cesto predtým ako dáme naň plnku dopichať vydličkou, aby ostalo pekné rovné.

Všetkým Vám a Vašim doma želám pekné, pokojné a požehnané Veľkonočné sviatky 🙂

lamps
6. apr 2012

@lusil2005 obe sú krásne a tá Minnie nemá chybu 😅 😅 😅

lusil2005
6. apr 2012

@lamps dakujem, aj tebe a celej rodinke krasne sviatky!!!

a vlastne vsetkym tu - sikovniciam sikovnym - zelam nadherne Vekonocne sviatky plne smiechu a lasky!!!!!!!!!!!!!!!

katy1979
6. apr 2012

@lusil2005 ta minnie je uzasna. tu som si ulozila. marcovi na narodky taku urobim len v modrom. on strasne fici na mickeym.

pristela
6. apr 2012

@daducha 😀 😀 😀 ved ani ja to nejem 😀 ale poctivo vsetko nuchtím 😀

mariann2
6. apr 2012

@lusil2005 krásna minnie tortička, ukladám ak môžem a poslala som ti žiadosť na fb, chcem vidieť tvoje tortičky v normálnej veľkosti 😉
@daducha už som si tú satin... objednala, ja mám práve robiť o dva týždne asi sto ruží, tak ju využijem a keď vravíš, že sa s ňou dobre robí, tak sa teším 🙂

janulkamartinko
6. apr 2012

Ahojte,pridavam obrazok trosku na pobavenie a mozno aj ako napad ked vam odide mixer :D

vecernicci
6. apr 2012

@vlada111 tak mně vylezl málem z formy, jak byl nadýchaný, za chvilku jdu péct tu kakaovou verzi, tak mě nestraš 😝

pristela
6. apr 2012

Holky ja vymodelovala koňaaa, neverííím , teda snad sa podoba na koňa 😕

dajna11
6. apr 2012

@pristela je kráááásny fakt,super