Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
18. apr 2012

Babýýýýý,ako by ste robili ksichtiky trpaslikom ? Uz som to od nervov hodila,tela urobene za pol hodky a tvare katastrofa.Hlavne tie vypukle licka neviem ☹

mamina1978
18. apr 2012

@daducha Ja som trpaslikov nerobila , ale mozno ti pomoze toto......je tam viacero druhov trpaslikov s postupami 😉

http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

aduskatt
18. apr 2012

@mamina1978 ty mas tusim recept na vsetko🙂

janula.h
18. apr 2012

@peroli TY SI POKLAD 😵 😵 😵 isto niečo vyberiem 🙂

mamina1978
18. apr 2012

@aduskatt na vsetko? ...........zdaleka nieeeeeee 🙂 😉

aduskatt
18. apr 2012

@mamina1978 ked sa niekto nieco pyta, obvykle je tu od teba velmi rychlo dobra rada alebo aspon navod ako na to🙂

janula.h
18. apr 2012

@daducha ja som robila tak,že som najprv naznačila líce a potom jemne zatláčala zbytok okolo dolu neviem či chápeš ale tým že stenšíš tvár tak Ti ostane líce

janula.h
18. apr 2012

žienky akú ja som tortu dostala 😠 😠 😠 oranžová veľká na nej biely bicykel (pohodička zatiaľ ) a na ňom malinký mlyn,tulipán,vlnky,krava a ešte niečo ... holandské symboly ja to nedám ☹ proste to neide

aduskatt
18. apr 2012

@janula.h to na tom bicykli maju byt tie vsetky veci?

mamina1978
18. apr 2012

Baby DOPLNENIE !!!, teraz ked mam volno a deti spinkaju, citala som este raz v klude ten posledny prispevok ,ci je zrozumitelne napisany postup , lebo som to prekladala narychlo...deti museli ist do hajan. AAAAA zabudla som na slovicko NAOLEJOVANY ( inak sa ta zelatina z neho neodlepi🙄 )
Tak este raz komletne 😉
Postup: naolejovany skleneny poharik dame na 10 min. do mraznicky. Potom don nalejeme rozpusteny platok zelatiny. Poolievame po krajoch a zelatina na ladovom pohariku rychlo stuhne. V miske si pripravime druhy plat zelatiny, ale ten rozpustime v jablcnom dzusiku.Toto vylejeme do zelatinoveho pohariku a dame zatuhnut do chladnicky. Nakoniec si dame do mlieka rozpustit treti platok zelatiny a zmixujeme do penista, potom opatrne vylejeme do zelatinoveho pohariku.
Neviem ci stuhnuta zelatina neroztopi potah, mozno by bolo dobre ten pivovy poharik polozit na nejaku oplatku

aduskatt
18. apr 2012

@mamina1978 tak si idem aj ja opravit postup, som si ho uz skopcila🙂)dakujem za doplnenie, uz by som to dolovala z toho skla🙂

vlada111
18. apr 2012

@kvojtanikova keby som robila torty na zárobok, aj ja by som asi takto pýtala. Kočky sú ale skromnejšie a mňa to celkom hnevá, lebo torty sú dosť pracné a podceňujú svoju drinu ☹

vlada111
18. apr 2012

@salonka1981 ak nemáš telovú, ja miešam trošku hnedej, málinko žltej a málinko červenej. Stužku nelepím, len ju zo zadu prichytím dvoma špendlíkmi s hlavičkou vo farbe stužky. Urobím tam taký malinký záhyb a ten prišpendlím. Stužka musí byť našponovaná.

kvojtanikova
19. apr 2012

@vlada111 no ved v tom tvojom pripade by som ten priplatok pochopila, tolko zvieratik vymodelovat nie je sranda, len proste za 2 postavicky sa mi to zdalo prilis. Okrem nich na torte nebude nic modelovane, ziadne kvety. Ja to chapem tak, ze ak to clovek vie a bavi ho to, tak nemoze za to pytat take peniaze. Ja osobne by som postavicky ani len nevedela spravit, ale by som si to ani nedavala do ponuky, keby ma to malo stat 3-4h usilia jedna postavicka. Bud to viem robit alebo nie, ci zle rozmyslam?

dm1
19. apr 2012

@kvojtanikova ono tu nejde o to ze nam to trva modelovat tak dlho lebo to nevieme ale preto ze je to proste tak pracne. Mladomanzelia podla narocnosti kazdy cca. min. hodinu a to tiez len preto ze uz som ich robila veeela a uz robim nieco aj po pamati. Ale rozumej nie ze zoberiem hmotu a za hodinu su ale najskor nohy, za hodku sa k tomu vratim bude trup, zase hlava..... modelovanie je dlhsi proces. Ja si sice za ziadne postavicky a modelovacky nepytam zvlast len na vahu a zdaleka nie 11 eur za kilo ale nie preto ze mi to pride vela ale preto, ze som este na to nenabrala odvahu 😝

yamahafazer
19. apr 2012

ahojte baby
uz som naspet medzi vami z prace ma prepustili bola som tam uz skoro 7 rokov,ale nechcu mi umoznit robit len rano a poobede,ale tahat 12 a mne sa to fakt neda a neni som schopna spat 3 hod a mala mi ide az od septembra do skolky a nemam ju kam dat.Tak idem vas troska precitat dnes robim jednu slanu tortu potom pridam foto.

dm1
19. apr 2012

@yamahafazer fuha no to potesi 😖. zelam vela stastia aby si nakoniec nasla robotu ktora ta bude bavit a naviac sa bude dat sklbit so starostlivostou o drobca 🙂

yamahafazer
19. apr 2012

@dm1 dakujem ti 🙂 ja som to aj cakala tieto nastupy po materskej kaslu na to ci mas dieta a ,ze ho nemas kam dat len proste robit a robit
@mamina1978 pozeram ake super postupy tu davas 😉

kvojtanikova
19. apr 2012

@dm1 dakujem za nazor. No, skusim nad tym popremyslat, inak dufam ze ste sa nikto neurazili ked som vobec s takou otazkou vybehla, ale proste ma to zaskocilo. Ja si fakt nesmierne vazim vasu pracu a hlavne potom, co som to vyskusala sama podla vasich rad a vidim ze to nie je vobec lahke. Cena 10-11E/kg sa mi zda primerana, no podla mna ma zohladnovat uz aj modelovacie prace, pokial nie su nad ramec (vela postaviciek). Vymodelovat kvety sa mi tiez zda pracne, dokonca tusim este viac, ak maju vyzerat ako ziva, ako to vie @anibas a kopec inych z Vas. Prikladam foto ake postavicky som chcela, aby ste mali predstavu.
@mamina1978 dakujem za super postup na psika, je krasny.

@yamahafazer tiez drzim palce, a podla kvality tvojich toriet verim, ze o zakazky nebudes mat nudzu a aspon ako-tak si vykompenzujes tu stratu prace.

mizulienka
19. apr 2012

@alenv to znie dobre s tym marcipanom, asi som nepostrehla, kde si to kupovala, hodis mi prosim link, dakujem 😉

kvojtanikova
19. apr 2012

a ten obrazok - plus on ma mat na kolenach laptop a ona ma mat lekarsky plast a kufrik. Saty nemusi mat take komplikovane, ani tie vlasy. To je len ilustracny obrazok.

artepf
19. apr 2012

@alenv
@zdenallicka
holky teď koukám, že tady mluvíte o tom kupovaném mléčném marcipánu, tak taky přidám svoje poznatky (objednala jsem si jedno balení podle rad @alenv 🙂 ): určitě je výborná cena a množství, které jsem z toho udělala, odpovídá to přesně na těch 1200 g, jak píšeš. Ještě jsem s tím nedělala, ale vypadá opravdu pěkně tvárně. Co je ale pro mně trošku mínus, že je o hodně sladší než ten, co si dělám doma (20 dkg suš. mlíka + 20 dkg cukru), určitě je tam větší poměr cukru - jasně, je to pak levnější a taky je hodně navoněný tím mandlovým aroma. Já doma přidávám jen pár kapek. Tak ještě rozmýšlím, jestli objednat víc balení nebo zůstat u domácího, no rozhodně asi uvidím po tom, co zkusím potáhnout dort a něco vymodelovat. Jinak ale díky za tip 😉 .

artepf
19. apr 2012

@alenv jinak krásný dort, taky mi přijde ale jako pro dítě 😀

vecernicci
19. apr 2012

@miciatko zkus cukrárnu anebo jsem je viděla v lidlu 😉

vecernicci
19. apr 2012

@salonka1981 já barvím troškou tělové a je krásně smetanová, ale radši dej maličko a můžeš přidat vždycky 😉

janula.h
19. apr 2012

@aduskatt veď to že boli by radi keby boli ale tie sú také malinké oni sa vlastne opakujú a tvoria kostru a kolesá 😖

vecernicci
19. apr 2012

@yamahafazer tak vítej zpátky mezi námi, škoda že to tu není jako na západě, kde umožní maminám s dětičkama dělat jen na ráno,já dopadla úplně stejně, akorát, že já se z těch odpoledních složila psychicky, prostě jsem neunesla, že jsem děcka viděla celý týden jen půl hodiny ráno,než šli do školky a do školy
a někteří lidi mně odsoudili, že jsem prý líná pracovat 😢 tak to prostě v dnešním světě chodí
tak jsem si vylila srdíčko a půjdu něco dělat, mám péct 5 korpusů, tak ať to stihnu 🙂

marci2305
19. apr 2012

@alenv Krásna tortička..🙂 Máš fakt šikovné ručičky... 😉

vecernicci
19. apr 2012

@artepf já zůstávám klasika u domácího, přece jen mi ho uhněte robot a taky nedávám tolik cukru a někteří lidé se mi vrací zpátky speciálně kvůli tomu marcipánu, že není tak sladký a i glukózu si do něj vařím doma, takže vím, co tam dám, kdežto tenhle koupený už nevím kolik tam je éček a podobně, asi jsem staromódní, ale domácí je domácí, i když musím na každý víkend zadělávat 4-5 kilo hmoty 😉

mizulienka
19. apr 2012

@vecernicci myslis, ze mi to pekarnicka dokaze uhniest?