Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. máj 2012

@dajna11
@peroli
@vecernicci dievčence vy ste poklady. Veľmi ste mi pomohli. No uvidíme, čo z toho dám dokopy 😉

mamina1978
3. máj 2012

@vecernicci 🙂 😉 ,lenze ty este aspon jeden pokus mas, ci ? 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 ,ale ze aspon jedno dievcatko sa nam uslo do rodiny( moje sestre). 🙂 😉

vecernicci
3. máj 2012

@mamina1978 to manžova sestra má taky holčinu, ale já chci svoji ☹ 😉 a vzhledem k věku už taky zas tak moc času nemáme, no uvidíme 😉
když tak klučičích oblečků a hraček máme doma dost 😀 😀 takže o jednoho míň nebo víc, ono se to ztratí 😀

vlada111
3. máj 2012

@mamina1978 ďakujem, toto mám aj ja a je to krásne. Aj som dve už podľa toho robila 😉

vlada111
3. máj 2012

@lamps krásna tortička 🙂

vlada111
3. máj 2012

@peroli pre 8 mesačnú 😉

mamina1978
3. máj 2012

Dievcata, dakujem krasne vam vsetkym za ,, paci sa´´ 😵 😵 😵 😵 😉 😉 😉
Som taaaaaak velmi rada 🙂 🙂 🙂 🙂 a idem vas docitat.

dajna11
3. máj 2012

@pristela no ked nerobí tak nevie čo je lahšie 😀 😀

reruna
3. máj 2012

@florentina nevím jak si to bude zrovna na téhle svatbě, ale my jsme měli dort na stole, když jsme přijdeli do restaurace, pak jsme měli oběd a dort se krájel a jedl až tak hodinu až dvě po obědě, už si to přesně nepamatuju,jo a ještě před tou restaurací byl před tím nějaký program - rozbíjení talíře, sekání dřeva at., minimálně 3-4 hodiny byl dort na stole, ale s hostinou takhle na večer nemám zkušenosti... já bych asi na svatbu udělala krém nějaký trvanlivý - máslový nastavený moučnou kaší, pudinkovomáslový, čokoládový (vařená smetana, čokoláda, cukr, máslo) nebo karamelový (vařené salko, máslo).
Ale holky tu běžně dělají krémy šlehačkové, tvarohové, mascarpone - které se nevaří, tak ti určitě poradí lépe, než já, já dělám jen pro rodinu a my to vždycky sníme tak během 2-3 dnů...Teoreticky by se tomu tvému pribináčkovému během těch 2 dnů nemělo nic stát, když nebude nějaké vedro - a už nemá být

anibas
3. máj 2012

@vecernicci ďakujem - ja som úplne zabudla, že existuje flickr 😀 😀 😀

mamina1978
3. máj 2012

@vecernicci Presne to som si povedala aj ja , ze o jedneho klucina viac alebo menej a
aaaaaaaa .....uz su 4x 😉 😀 😀 😀 😀

yokralovnayo
3. máj 2012

kočky ako prosím vás robíte tie mašle na torty?? ručne? či je nejaká formička na to?? 😅 je to zložité?? 😀 vdaka ..

artepf
3. máj 2012

ahoj holky, nemáte prosím uložené nějaké pěkné dorty se sportovní botou, nejlíp nějakou teniskou? Předem moc díky a tady jsou moje dorty z minulého týdne, teď mě čekají taky tři a bohatě mě to teda stačí 😝 . Fakt vás moc obdivuju, když děláte třeba pět a víc dortů, to už bych asi ani nechodila spát 😀 .

bambula1307
3. máj 2012

@aduskatt tu som fotila ako som korpus piekla ..moc dobre som to ale neodfotila, tak neviem ci budete dobre vidiet, ako som nahrnula hmotu k okraju rafika.
No a pokus o bycikel 😎 zabudla som dat pred podlozku pod betalom..este tuhne 😎 . povodne som chcela spravit stojaci..no nevedela som ako na to a mala som malo casu na skusanie.

bambula1307
3. máj 2012

@vecernicci
@mamina1978 Dievcata ja som na tom ale opacne, mam dve zabky 🙂, no tak skusime este do tretice ci sa zadari chlapcek 🙂, len ci nas ten nas tato uzivi : 😎 . A tiez sa musime poponahlat uz nemam 30 😖
@artepf krasne torticky 😎

abriela
3. máj 2012

@yokralovnayo neviem na ake maslu myslis, ale tu je nieco:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

janulkamartinko
3. máj 2012

@yokralovnayo Pozri sem,vobec to nieje tazke 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/maslicky

yokralovnayo
3. máj 2012

@abriela
@janulkamartinko dakujem 😉 😉 presne toto som myslela 😵

peroli
3. máj 2012

@vlada111 jo už pro takhle malinkou, tak pak třeba tyhle..
asi nejvíc se mi ale líbí ten druhej a třetí od konce... ten poslední je spíš jen vtip, pro zasmání 😀 😀 ale kdybys chtěla mám i šťastné miminko.. ne jen tohle uřvané 😀 😀
a kdybys chtěla ještě něco stačí říct.. 😉

nebo pak ještě třeba takovej?? https://www.modrykonik.cz/fotoblog/peroli/album...

peroli
3. máj 2012
aduskatt
3. máj 2012

tak som sa prave trochu zapotila🙂 ze dvojposchodova svadobna...........idem sa mrknut po nejakej inspiracii

peroli
3. máj 2012

@aduskatt a máš víc instrukcí? 😉

aduskatt
3. máj 2012

@peroli zatial viem len to, ze bude poschodova🙂)upresnovat budeme v utorok🙂a viem, ze bude biela a pravdepodobne potiahnuta MMF........ja prave premyslam nad tym, ako pekne vyriesit podnos, na ktory tu tortu dam.......... 🙂som prave pozrela asi 120 svadobnych tort🙂

mamina1978
3. máj 2012

@aduskatt gratulujem k peknej objednavocke 😉 🙂 🙂 🙂

aduskatt
3. máj 2012

@mamina1978 dakujem, verim, ze to vyjde podla nevestinych( aj mojich) predstav🙂.a zacalo sa to tortou na narodky pre kamosku🙂

peroli
3. máj 2012

@aduskatt kdybys pak chtěla nějaké tipy tak stačí říct.. 😉

aduskatt
3. máj 2012

@peroli najprv musim vediet, co vobec chce🙂)
ale urcite sa budem radit ohladne vystuzovania🙂 a dakujem za ochotu

mrka2
3. máj 2012

@peroli ty tu davas take krasne inspiracie, fakt krasne 😵 😵 😵

lifinka
3. máj 2012

ahojky, holky máte zkušenost z ořechovým korpusem? Včera jsem ho pekla i světlý jsem dělala a ten je v pohodě, ale ten ořechový korpus je takový nahoře a vespod lepkavý, dopečený byl, ale já blbec to dala do igelitového sáčku přes noc a korpusy byly na pečícím papíře nad sebou.Myslíte, že mám asi čerství ořech?Já to odkrojila a tam je to sice lepkavé,ale není to už tmavší, ale nejsem si těď vůbec jistá

lawli
3. máj 2012

@mia114 Ahoj ,ďakujem...ak myslíš ten akože piesok (tu žlto hnedú) tak som použila cukríky kosoštvorce a do toho som dala žltú obyčajnú práškovú z drogérky a trošičku hnedej wiltonky 😉

moja dnešná....boli ňou nadšení ,tak dúfam ,že nielen vzhľadom ale budú nadšení aj chuťou 🙂