Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. máj 2012

@bambula1307 ved ani nebudem.....ja som to urobila viac menej ako službu susede....ved aj energie niečo stoja 😀

aduskatt
4. máj 2012

@dajna11 ja sa jej spytam na dovod......resp sa jej spytam, ci chce kvoli farbe cesta, ak povie, ze ano, tak nech donesie.a ked povie, ze kvoli cene, tak to jej poviem rovno, ze nemusi, lebo neusetri na tom🙂

lamps
4. máj 2012

dievčence, idem ku vám po radu. Nemáte náhodou niektorá uložený postup na bicykel. Myslím taký, ktorý by som normálne mohla zaparkovať na tortu 😀 😀 😀. Vymodelovať by som ho vedela, len neviem ako uchytiť kostru bicykla na kolesá. Ty brďo, nikdy by som nepovedla, že pri robení torty sa budem potýkať s takýmito vážnymi problémami 😀 😀 😀

eliska22
4. máj 2012

@lamps http://www.tortyodmamy.sk/torta-s-bicyklom ja som robila podľa tohoto postupu 😉

sim22
4. máj 2012

Prosím najde se dobrá duše ,která poradí jestli vadí,když nechám dort potřený máslovo-pudinkovým krémem v ledničce nepřikrytý?jestli to třeba nějak nezeschne ten krém?Děkuju.

bambula1307
4. máj 2012

@sim22 nie nevadi, kludne mozte nechat potretu tortu kremom, neoschne ani neokora 😀 😀

mamina1978
4. máj 2012

@dajna11 Nadherna, jemnucka ,elegantna....ako vzdy 😵 😵 😵

vecernicci
4. máj 2012

@jakelina malovat budeme hned potom 😝 😝 😀

sim22
4. máj 2012

@bambula1307 Díky za rychlou odpověď. 🙂

bambula1307
4. máj 2012

@eliska22 ten je suprovy, ja som sa s jednym trapila,aj som si spravila kostru z drotikov,ale nejako mi to nesedelo a hmota mi na tom moc nedrzala, aj ked som to opasala flor. paskou.
Ja som robila podla tohoto,ale nebol k nemu postup.

janula.h
4. máj 2012

@sim22 ja stále nechávam a najlepšie cez noc aby poriadne zatuhol 🙂

marci2305
4. máj 2012

Moja dnešná...Na objednávku: Ružová 😉

marci2305
4. máj 2012
lowa
4. máj 2012

Dievčatá, dávam do pozornosti seriál na Prima Love- Báječné dorty, chodieva to v pondelok okolo pol deviatej večer a sú tam krásne torty, niektoré aj metrové 🙂 Možno tam nájdete niektorá z vás nejakú inšpiráciu, ukazujú tam, ako robia rôzne ozdoby. A k tej cene- tam si pýtajú za tie torty aj 2 000, dokonca až 5000 dolárov, tak vaše zákazníčky nemajú prečo šomrať 🙂 Inak, veľmi vás obdivujem a tíško závidím, veľmi by som sa chcela naučiť robiť takéto torty, ale netrúfam si 🙂

ivanulka_so
4. máj 2012

JEJ AHOJTE BABY AJA BY SOM CHCELA VEDIET RECEPT NA MARCIPANOVU TORTU JA UPIECT VIEM ALE NAPISTE MI NIEKTORA RECEPT NA MARCIPAN

bzucinka2
4. máj 2012

baby co peciete zakusky, ako sa da tak krasne prerezat cokoladovy vrch?

marci2305
4. máj 2012

@ivanulka_so Recept je na prvej stránke tohto fora...Myslím, že od Alionušky.. 😉

abriela
4. máj 2012

@ivanulka_so http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274 aj tu mas nieco. Je to to co na 1 stane, len mas tam obrazky

bambula1307
4. máj 2012

@ivanulka_so ono tych hmot na potahovanie je viac druhov. ja robim mliecnu modelovaciu hmotu.
napr..400 g jemneho pr. cukru, 200g plnotucneho suseneho mlieka a 1CL glukopuru, par lyzic vody..miesim na doske a vodu pridavam podla potreby.
No niektore baby davaju cukor mlieko 1:1..kazdemu vyhovuje ine. Inu hmotu som neskusala..tak neviem poradit. 😉

bambula1307
4. máj 2012

@bzucinka2 das si zovriet vodu , nalejes do vysokej nadoby...nie sklenej...najlepsie hrnca. Ja krajam dlhym zubkovym nozom, namacam do vriacej vody,..aby sa zohrial a potom nim jemne prechadzam po povrchu kde chcem krajat, ale netlacim len zlahka viac krat namocim do horucej vody. Noz sa mi sam pretopi cez tu cokoladu. ked prerezem cokoladu..potom dokrojim dospodu cely zakusok 😎

vierkasteffi
4. máj 2012

poprosím recept na zakladnu tortu pod marcipán dakujem chcela by som to vyskušať vdaka 🙂

kitta
4. máj 2012

ahojte baby 🙂 vcera som tu okukavala celu temu a tak nadherne torticky robite 🙂 krasne, napadite, tie detske su strasne mile 🙂 dnes som robila aj ja jednu a stale som myslela na zienky, ktorím to ide jedna radost vyrobit akukolvek figurku...ja som robila tortu s motivom masa a medved a masu som robila na 3x a to este stale mi pride ako stara babka 🙂 pridavam foto 🙂

lussy23
4. máj 2012

@bambula1307 parádnaa tortička
@kitta krásnučké dielko
@marci2305 nádherná tortička

lamps
4. máj 2012

@eliska22 moc, moc ďakujem, si poklad 😅 😅 😅

lussy23
4. máj 2012

@lamps krásna
@vecernicci krásna

lussy23
4. máj 2012

@adul67 perfektná

bambula1307
4. máj 2012

@lussy23 divcence to nieje moje dielo to som podla nej robila bike..ale len lezmo. je o par stranok spat 🙂

bambula1307
4. máj 2012

zienky aj ja chcem nieco vediet, ked chcem na torticku dat take kvietky na drotik alebo hviezdicku...aky drotik si mam zadovazit..aku hrubku aby to udrzal?
na kvietky mam 26 ale ten to neudrzi..poradte prosim 😉

jakelina
4. máj 2012

@bambula1307 20 mám a udrží cokoliv

ajka82
4. máj 2012

@bambula1307 tak ako jakelinka, davam 20tku