Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
2. júl 2012

@lifinka ked naplnis len 2x a nedas veeela plnky tak sa snad zmestis, no netusim , ked to tak zhruba ratam za 900kc by mala mat ta torticka tak 4kg 😕
oo, a dakujem , ale neblazni , vsak vies 😅

lifinka
2. júl 2012

@pristela jo a dávkuješ dvě místa současně, že?

lifinka
2. júl 2012

@pristela no njá s těmi cenami bojuji.... musím se vzpamatovat, ale lidi čučí, že tolko, když mám kolem 3,5-4kg za 650kč 😔

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka 4 kg za 650?.....charita?

pristela
2. júl 2012

@lifinka no "nakydkám" dve lyzice bieleho do toho lyzicu hnedeho a pak vedla to iste, potom sa vratim k prvemu a zas 2bieleho a 1hnedeho a opakujem- som chápatelna, že jooo ? 😅 😅 😅

lifinka
2. júl 2012

@pralinka25 32x37cm vnitřní rozměr plechu🙂 díky

lifinka
2. júl 2012

@pristela úplně chápu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt tak proč ještě ti lidi tak blbě hledííííí! přitvrdíííííííííííííííííííííííííííím

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt víš co je nejhorší, že dopředu novou formu nevím, kolik čeho bude a tak, takže nemůžu říct přesně cenu....nejedu od kg, ale asi budu muset začít, že, ty to máš jak?Ti dino byly za 650kč.9cm vysoký a 26cm

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka 9 eur za kilo🙂.to je standard...........a pokial je veeeeeela ozdob, tak trebars jedna figurka v cene, dalsie podla narocnosti.samozrejme trebars tri ruzicky nebudem ratat navyse, ale 10 by som si uz pytala🙂 to je taka cena pre beznych zakaznikov🙂

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka ja by som za 650 urobila do okruhlej 24ky formy dvakrat krem, trikrat korpus

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt no byla to 26cm 3korpus a 2krém + ti dino...

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt to je zhruba 230kč za kg?

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka si z lacneho kraja.aj ked, neviem, kolko u vas stoja suroviny.........ale ja by som za taku asi pytala kusocek viac ako 650

lifinka
2. júl 2012

dítko se ozývá,tak běžím
pěknou noc všem bez bouřek 😎

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt k surovinám si přičtu 200kč a hotovo a tak se dostanu k ceně.

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka ano, asi tak..........

dm1
2. júl 2012

@lifinka no ale pri 3,5 kg za 650 KC to mas 185 KC za kilo nie 230 😉 . Tych 230 je vlastne 9 EUR a taku cenu mam aj ja 😉

lifinka
2. júl 2012

@dm1 to jsem myslela, že je to 9EUR těch 230KC 😉 ty dinosaury mi měla kamoška zvážit, já mám váhu jen do 2kg, musím si pořídit do 5kg.Protrože digi osobní se mi pokazila.

vecernicci
2. júl 2012

@lifinka tak to jsi děvče z hodně lacinýho kraje, koukej si vážit svý práce a přitvrdit 😉 já už si taky beru 250 za kilo

dadka212
2. júl 2012

@lifinka ak nemáš váhu tak si spočítaj suroviny a vynásob 2-mi 😉
ja som kúpila v tescu váži do 5 kg a stála nejakých 8eur

dm1
2. júl 2012

@lifinka uz som teraz pochopila ked citam znova ze to nie na seba si myslela 😀 . Aj ked ja ta chapem s tymi cenami je tazko ale ty ozaj lacno robis. Mna vzdy trosku pobavilo ked sa ma baby na stretku pytali ze za kolko peciem a zistili sme ze tie co ucim a predvadzam ich beru viac ako ja 😅 🤐

lifinka
2. júl 2012

@vecernicci musím se vzpamatovat...já to jen zkoušela,ale teď chce čím dál více lidí a je to celkem průšvih jelikož předcházející dorty byly levnější do 600kč a teď když jsem si řekla těch 650kč tak hleděla....mám tám jen 200kč pro sebe.Hld jsem netušila, že se to rozjede...

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 chichi to mě nenapadlo 😀

lifinka
2. júl 2012

@dm1 taky dobrýýýý 😀

lifinka
2. júl 2012

holky sháním krásnou fosforovou zelenkavou?nevíte o nějaké barvě?

vecernicci
2. júl 2012

@lifinka tak říkej cenu za kilo předem, jako já a zakázek mám čím dál víc, pod čtyři dorty týdně nejdu, spíš víc a někdy i odmítám, nejsem sociálka, abych dělala hafo hodin zadarmo 😝

dadka212
2. júl 2012

@lifinka neviem akú presne hladáš farbu ale krásna zelená je ak do žltej pridáš zelenú je taká kriklavá jablčkova 😉

lifinka
2. júl 2012

@vecernicci tak musíš mě nakopnout 😎 jsem ten typ člověka, který neumí říci cenu, za kterou si stojí, jsem prostě blbá povaha, ale musím se to naučit, pokud si chci přivydělat! 😎

leje ze mě, mám tu 30C a venku je 21C.

vecernicci
2. júl 2012

@lifinka fosforovou nevím, ale teď jsem si koupila od sugarflair party lemon a je úžasná, je o něco míň křiklavá než bitter lemon