Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 ano smíchat dvě barvy, já zatím moc neexperimentuji 😀 😀 díky

vecernicci
2. júl 2012

@lifinka tak já mám doma krásně, to víš, vila z roku 1935, silný zdi, na léto super 😵
a já ze začátku taky byla blbá a říkala si almužnu, jenže to takhle fakt nejde, ale naštěstí to lidi celkem chápou a vrací se mi i pro další dorty

dadka212
2. júl 2012

@lifinka ja tak miešam pozri napríklad tu som miešala do žltej zelenú robím to inak velmi často ja milujem kriklavé farby 😀

lifinka
2. júl 2012

@vecernicci já mám wiltonky, ale asi přesídlím na ty sugar 🙂

vecernicci
2. júl 2012

@dadka212 tak to je fakt úúúúžasně jedovatá zelená 😵

lifinka
2. júl 2012

@vecernicci no právě, fakt to jinak nejde, i rodina mi říká, že jsem husa pitomá 😝, tak to máš krásně doma, to věřím....

vecernicci
2. júl 2012

@lifinka z wiltonek je pěkná akorát ta red-red a kelly green, jinak je větší spotřeba než těch sugarflair, těch stačí dát míň, já teda dělám z mléčňáku, takže se taky trošku jinak barví než kupované hmoty, ale mně se lidi vrací na tuhle potahovku, jinou nechtějí, teď jsem začala dávat místo mandle citronové aroma a je to na léto úúúúžasně osvěžující 😉

dadka212
2. júl 2012

@vecernicci 😀
@lifinka toto konkretne je robené sugarflair melon a zelenou wilton leaf green

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 tak to jsou ty barvy co myslím, to jsem tu viděla a uchvátily mě... krása a ty máš z jaké firmy barvy?

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 áá už to čtu🙂

dadka212
2. júl 2012

@lifinka najčastejšie používam wilton lebo sú lacnejšie ale žltú melon mám od sugarflair

lifinka
2. júl 2012

@vecernicci máš někde odkaz ať mrknu?
ten malý se stále budííí

pristela
2. júl 2012

@vecernicci ja mám vyse 100rocnu "vilu" 😀 😀 😀 musim zistit presne , kolko storoci mi raz padne na hlavu 😝 a teda tiez na leto super 😀 ale na pecenie i tak des 😝 aach inak taku chut mam nejaku tortu robiiit 😅 ale boli by to nervy 😝

vecernicci
2. júl 2012

@dadka212 vlastně leaf green, ne kelly, já už blbnu, asi půjdu spát, dopekla jsem borůvkovou bublaninu, zítra de kámošce ke kafíčku, tak asi kusek zkousnu na dietku 😀

lifinka
2. júl 2012

tak už je to vážnééé, opouštím vás, škoda.....plááčeeeeeeeeeee "mama" volááá rostou mu zoubky, paaaaaaaaa

levandulka3
2. júl 2012

@pingu1 o ničom 🙄 škoda penazí

ajka82
2. júl 2012

@lifinka ja som robila mramorak na plech tak, ze som nalievala rovno z misky do stredu plechu a pekne sa roztiekol... mam 27x37cm

njonja
2. júl 2012

@pristela dakujem🙂 A neboj sa, hovorim na Slovensku po Slovensky🙂 uz sa inac tesim na to domace teplo, tu mame permanentne len zimu (15 st a dazd). Dnes zasvietilo slnko a moj maly povedal: Mama, horuco. a ukazal, ze che ist domov! A to bolo 18 st.! Tak som zvedava, co povie na SLovensku🙂

lailaveve
3. júl 2012

Lucy, ano jahody boli origos, ale vacsina bola zavarena lebo som nezohnala cerstve ☹ ..iba par kuskov co som este nasla v zahrade ale inak nikde nemali v ziadnom obchode,tak som musela dat z konzervy 😒 ..tie cerstve vsak boli ovela krasjsie 🙂

dadka212
3. júl 2012

@lailaveve a akú poťahovku používaš? aj v tom môže byť problém...

adka_praha
3. júl 2012

ahojte... toto islo dnes prec... nakoniec som musela dat len hlavu na lezmo, lebo ani ventilator nestiha... strasny hic mame doma... celu noc som chodila po byte, co som spat nemohla... 😖

lailaveve
3. júl 2012

DAdka, K2 a to je problem 😨 😝

adka_praha
3. júl 2012

@lailaveve K2 je dost velky problem v horucavach... 😝 vid moja blba smoulina... ☹

brumka
3. júl 2012

ahojte zienky, neviem to tu najst ale aku hmotu pouzivate na figurtky, robilasom minnie z k2 ale za 15min sa mi roztopila a zlomila a to bolo 20st. na potahovku sa mi k2 paci, a chutovo je dobra, nieje moc sladka

aduskatt
3. júl 2012

@brumka u mna smartflex flower jednoznacne🙂

mates22
3. júl 2012

@brumka na postavičky je nejlepší smartflex, případně ještě lepší smartflex flower, ten vysychá ještě líp, ale vyjde teda dost draho ☹

brumka
3. júl 2012

@aduskatt ako sa s nou robi? pekne drzi? kolko zvykne byt datum spotreby, totiz ja peciem len tak vrodine. cize konkurencia niesom

aduskatt
3. júl 2012

@brumka mne sa s nou robi skvele, v tychto teplach mam porobene nejake ozdoby na torty a nic sa netopi, skvele drzi tvar🙂

dm1
3. júl 2012

@brumka z K2 neurobis teraz ziadnu postavicku to je veeelmi makke 😖 . Skus z robenych doma MMF pripadne kupovane smartflex, WI alebo lacnejsiu PDT special - ta sice nevytvrdne uplne ale drzi tvar