Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
16. aug 2012

@aduskatt vôbec sa nenahnevám ak mi to opíšeš 😀 ale zas to asi nejde len tak na 3 riadky, čo?

aduskatt
16. aug 2012

@halienka ved to........a co tak okruhlu tortu a viac stvorlistkovpozapichovat do nej v tvare stvorlistka, tak aby to bolo trosku priestorove?🙂...kks, napisane ako tatar🙂)

bzucinka2
16. aug 2012

@miciatko jemine co tu riesis, ja som tvoje meno ani teda nick nikde nepisala, tak neviem, kto by ti mohol pisat aka si nevdacnica... ☹

jaja555
16. aug 2012

@mamina1978 Prekrásna barbie, neskutočná.No vidíš dočkala si sa aj ty dievčenskej tortičky. Teším sa s tebou.

halienka
16. aug 2012

@aduskatt výborný nápad 🙂 inak by bolo celkom zaujímavé to urobiť aj tak, že po bokoch by boli tie štvorlístky na stonkách, ale tak, že by vrch štvorlístku akoby trošku prečnieval, ale tak nepravidelne, aby to pôsobilo tak prirodzenejšie.

aduskatt
16. aug 2012

@halienka perfekt🙂) no vidis, nejak to dame dokopy, xixi

anibas
16. aug 2012

@lifinka urob si z tvrdého papiera kornútok, obaľ do folie a na ňom nechaj usušiť kalu - vyrež podľa väčšieho srdca.
ked bude tuhá, strčíš piestik. 😉
Foto kornútka len ilustračné - tuto bol použitý na niečo iné.

vecernicci
16. aug 2012

@halienka tady je pěkný, zadej si čtyřlístkový dort a vyjedou ti ozdobené lístečky čtyřlístků 😉 http://www.google.cz/imgres?hl=cs&client=firefo...

halienka
16. aug 2012

@aduskatt 😀 veru, tak ešte mám čas, až za mesiac budem robiť švagrinej, ale už teraz špekulujem čo a ako, lebo veď ak sa rozhodnem robiť kopu štvorlístkov, tak nech mám na ne dostatok času 😀
@vecernicci jéj, tak ten je krásny veru, vidíš, ja som zadávala len v slovenčine a v angličtine, v češtine ma nenapadlo 🙂

anibas
16. aug 2012

@miciatko a @bzucinka2 juj - bábiky - sa nadýchnite - počítajte do 100 - a vysvetlite si to. Ja som žiadne šumy okolo balíčkov nepočula 😀 😀 😀

mamina1978
16. aug 2012

@jaja555 Dakujeeeeem .... 😉 🙂

daducha
16. aug 2012

@dada2007 ja si tam davam rezat sololit,z jednej celej dosky mam tusim okolo 60 ks 30x30 cm , mozno aj viac a stoji ma to okolo 20 Eur .

vecernicci
16. aug 2012

@halienka mně to taky vyjelo jen 3D čtyřlístky, když jsem napsala dort se čtyřlístkem, ale čtyřlístkový dort mi našlo tohle 😉 prostě strýček google má rád slovíčkaření 😀 😀 😀 😝

dadka212
16. aug 2012

@eliska22 ja som mrazené maliny nekupovala ani nepamätám, teraz dávam čerstvé ovocie 😀 tak hladaj iného vinníka 😀

dadka212
16. aug 2012

baby den nahovno....zošuchla sa mi celá torta 🙄 zajtra odovzdávam na obed a ja len teraz pečiema robím puding.....

jakelina
16. aug 2012

@dadka212 ty jo, co se stalo???

dadka212
16. aug 2012

@jakelina normálne som ju naplnila a neviem čo sa stalo pozriem do chladničky a tam celá torta zošuchnutá na jednu stranu dole z podložky.....takže môžeme sa nacpávať my....a robím teraz novú, dúfam, že to stihnem v pohode....

eliska22
16. aug 2012

@dadka212 stihneš, nemboj, len teda na porazenie, čo?

dadka212
16. aug 2012

@eliska22 neviem nejaká som oddýchnutá ani ma to nevytočilo 😀

csina
16. aug 2012

@janula.h jé..parádna tá torta a teda ozaj nezvyčajná kombinácia.. 😀 prosím ťa, ako si robila tú časť s tým burgerom..? ja som strašne chcela mojej mladej urobiť k narodkám cheesburger a netrúfla som si...príde mi to strašne obtiažne..už len natieňovať tú žemľu je dačo... 😅

pipka
16. aug 2012

@pristela sak keby si videla kolko tu ja mam teraz otvorenych obrazkov ciernych audín 😅 😅 😅 uplne ze mafianka...ako keby som si auto kupovala, a nie ho z cesta packala 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
16. aug 2012

@dadka212 moja a este mi povedz, ako si robila tie 4 kruhy..ten znak 😉
bo ja som uz rozmyslala, ze tam bachnem 2x tie prekrizene obrucky co tu mam 😅 😀 😀 😅

dadka212
16. aug 2012

@pipka ja som si odstrihla kúsok slamky tak som vykrojila ale nedala som to dolu zo slamky, strčila som tam špáradlo a vykrúžila som tam dierku a dala som ich vedla seba 4....vysvetlujem ako idiot ak nebudeš chápať tak ti to aj nafotím 😀

sisix
16. aug 2012

@peroli parada a kde jsi na tom byla?

pipka
16. aug 2012

@dadka212 noooo predstavujem si to...aaale teda asi mam chabu predstavivost 😅 😝 😀 😀 ale ja mam aj take male kruzky vykrajovacky...myslis, ze to nemozem pouzit? take ako su spicky na plnenie..a mam rozne velkosti 🙂

dadka212
16. aug 2012

@pipka to by mohlo byť 🙂

pristela
16. aug 2012

@pipka 😀 😀 😀 kasli na slamky 😀 daj tam tie obruuuuučky !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀

pipka
16. aug 2012

@pristela žeeeeeee? 😕 😅 😀 😀 nech sa baba v 18-tke rovno vyda...a rodicov aj o zem pleskne 😝 😀
keby to nebola dcera mojho kamarata...tak by som to spravila...aaale je mi ho luto...nech si este pozije chalan 😅 😀

pipka
16. aug 2012

fifinky autickarky..a ked chcem aby sa to auto lesklo...jak psie g... 😀 😀 mam ho potriet olejom...ci? 😕 😅

janula.h
16. aug 2012

diky babyyyyy no je to pre kámošku ona mi povedala že tato je papkáč a mamka rada vyšíva tak preto tá kombinácia 😀
@csina úplná pohoda ako som včera stresovala však @bianca :-P urobila som korpus klasika a obrezala ho ako hambáč a každú časť zvlášť potiahla a tieňovanie je v pohoda dala som ivory a roztierala štectom 😉