Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pondelnicka
23. aug 2012

Baby, kde som spravila chybu? Akurát som dopiekla korpus 50min na 150 a boky sa mi zdvihli len veľmi málo, zato stred až moc... 😖 Ako pečiete krásne rovné torty?????

lucula73
23. aug 2012

@daducha krásne sú,aj tortičky aj mufiny............to je potom výdatný recept........asi vyskúšam,vyzerá veľmi fajnovo 🙂

aduskatt
23. aug 2012

@pondelnicka vela prasku do peciva? nebola rura vyhriata na viac a potom si ju nestiahla?

vecernicci
23. aug 2012

@mishulle já myslím,že na 18 určitě 😉 já teď už dělám v jiných poměrech, každý týden zadělávám 7-8 kilo hmoty 😝

lawli
23. aug 2012

dnešná ,pre Filipka 😵

pondelnicka
23. aug 2012

@aduskatt prášok som dala jeden, podľa receptu a trúbu som mala len na 150... ☹ Vrch musím orezať a tým pádom stred prerežem len na polovicu, tak bude tortička nižšia, čo už... 😒

lawli
23. aug 2012

Dievčatá ,ide vám FB ??? ....mne neotvorí správy ,ani upozornenia a tiež sa nedajú pridať fotky ☹

aduskatt
23. aug 2012

@pondelnicka prirob este jeden korpusik trebars z dvoch vajec a zrezany vrch mas do puncoviny🙂

aduskatt
23. aug 2012

@lawli ide, ale nejak divne, blbne to

muffinka8
23. aug 2012

@lucula73 narezala som si pásiky naznačila na nich rovnako veľké úseky aby som mala všetky lístky rovnaké. V tom mieste som to zahla, vytvarovala kvietok, dala tam stred a špáradlami poupravovala (poposúvala) aby boli zhruba rovnako široké. Ale mohlo to byť aj lepšie, nie som spokojná s tým, že nie sú napríklad rovnako tenké a tak, ale som to robila hádam na 4 krát, po kúskoch, lebo súvisle som nemala toľko času na "hranie". Aj ten spodný lem na torte som odflákla, ale v časovej tiesni som nevedela čo tam dať 😕 teraz keď tak nato kukám by som tam spravila lem zo srdiečok malých, tak všelijak naukladaných.

pondelnicka
23. aug 2012

@aduskatt vďaka, zajtra to asi tak spravím... 😉

lawli
23. aug 2012

@aduskatt mne to blbne úplne celé ,nejde mi ani načítať celý album fotiek, ukáže mi len tie čo sú na ploche a keď rolujem dole ,tak mám iba prázdne okienka ☹

lucula73
23. aug 2012

@muffinka8 no ti verím,tušila som,že to bude hrajkanie...........ale efekt za to stojí,vyzerá to krásne...... 🙂 🙂

vlada111
23. aug 2012

@daducha nie kvôli tomu, ja si dám aj z rádlerika a trochu vínka, ale tie guľky sú drahé a vždy na ne kukám, že čo už, nekúpim 😀

vlada111
23. aug 2012

@daducha no paráááda, si veľká šikla a neviem sa už dočkať toho kompletu 😉

vlada111
23. aug 2012

@aduskatt jéééj ty si poklad, žeby som dobehla aj s mojou skromnou výbavou a trošku sa potešíme 😀 Keby si nebola proti, dobehnem 😉

eliska22
23. aug 2012

@daducha nádherné tie minitortičky aj muffinky, už sa teším na výsledok 😵 😵 😵

nika1985
23. aug 2012

tak tu su moje prve topanky. Uz aj tie okraje sa mi vlania som stastna ako blcha len sa mi to neda odfotit vymenila som kosticu aj podlozku 🙂 no na dneska uz koncim. Aspon jeden den si idem lahnut pred polnocou.

nika1985
23. aug 2012

@zklimekova ja robiem ale iba dobosovy zakusok ak ti to pomoze tu plnku pouzivam aj do tort moc ju ludia pytaju. ak chces opisem ti to.

zklimekova
23. aug 2012

@nika1985 joj veľmi by mi pomohlo 🙂..ďakujem

pristela
23. aug 2012

@zklimekova http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 plnku robievam ale inu coko nad parou, vlastne ale uz tiez nerobim dobosku bo deeesne moooc robotyy a konecna vaha nikde 😒

aduskatt
23. aug 2012

@vlada111 jasne🙂 kedy?

zklimekova
23. aug 2012

@pristela ďakujem

jakelina
23. aug 2012

@pristela a nebyl výrobce těch jahod a malin z Černobylu 😀 😀 😀

daducha
23. aug 2012

babulky, konci sranda,teraz mi skuste poradit, ako ja toto dam na vrch 4 posch. stojanu.Ja uz mam teraz taky stres,ze ani spat nebudem.

daducha
23. aug 2012

@vlada111 tak to ani ja si ich nekupujem pre vlastnu spotrebu, len uz som bola z tych muffinov taka zufala, ze hovorim risknem a vyslo to 😉 .Ved uz ked ich jeden stoji 2 Eura, nech nepovedia, ze to nestalo za to .

lucula73
23. aug 2012

@daducha ježiš,to je prekrásne 🙂 🙂 🙂

ajka82
23. aug 2012

@daducha to budes davat na stojan doma ci na mieste? 😕 a zabudla som...naaadhera 🙂

daducha
23. aug 2012

@ajka82 prave ze az na mieste.Chcela som doma, lenze to je taky rozoberaci srubovaci stojan a zasrubuje sa to vrchne poschodie cez stred najvyssej podlozky, co bude pod tortou,tak som nemohla a hlavne priemer torty a vrchnej podlozky je skoro rovnaky.Joj, joj 😢

daducha
23. aug 2012

@lucula73
@ajka82 dakujem 😵