Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
4. sep 2012

@sisix jasně, půjdu tam v pondělí, tak když budou, tak je vezmu 😉

jakelina
4. sep 2012

@rapunzel1 kupuju v těch papírových krabičkách co mají v Lídlu v Kauflandu, Globusu. Vždycky byla dobrá 😉

dm1
4. sep 2012

@rapunzel1 ja pouzivam tie cerstve 33% nie trvanlive bud z lidla alebo kaufu a nikdy som nemala problme

lawli
4. sep 2012

@vecernicci jeeeeee 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 to bude Ježíšek už teď ... aj mne si ešte niečo dokúpila ??

jakelina
4. sep 2012

@vecernicci to jsou pálky co a pak se někdo diví, když mu řekneš cenu za dort. Já kolikrát kvůli dortu něco musím objednat a platím poštovné. Je to síla. 😀 😀 😝 😝 😀

mariann2
4. sep 2012

@rapunzel1 trošku nechápem, to má byť obdĺžniková torta veľká ako plech, alebo poschodová? ako 5x plniť, asi si sedím na vedení 😀

ajaku
4. sep 2012

moja dnešná, stále to nemám také pekné hladké, treba asi viac potrieť krémom aby sa dalo hladiť?

pristela
4. sep 2012

aj ja pouzivam klasiku nie trvanlivu smotanu z kauflandu , lidlu a vzdy v pohode, rozdiel trvanliva a klasika je ze trvanliva sa niekedy nevyslaha, alebo sa vyslaha slabo, a toboz vyslahat z trvanlivej pevnu krasnu parižsku slahacku je asi neuskutocnitelne, ako vyslaha sa ale slaba je oproti klasickej

ach a vrstva marlenky to je na tebe ake hrube chces platy 😀 😀 😀

rapunzel1
4. sep 2012

@mariann2 áno veľká ako celý plech v rúre, poschodovú nechceli rozmer 35x40 a 5 x plnit, tri rôzne plnky, karamelová nad parou, čoko pravá parížska a biela

rapunzel1
4. sep 2012

@jakelina toto sa stalo práve s tou v papierovej krabičke červenej pilos z lídla, ale možno fakt len zlá rada výrobku

dm1
4. sep 2012

@rapunzel1 no ale to si mala trvanlivu si pisala nie? v lidly je aj trvanliva aj cerstva

rapunzel1
4. sep 2012

@dm1 v papierovom obale štvorcovom, to si myslím, že bola trvanlivá, aspoň myslím

dm1
4. sep 2012

@ajaku cim hladsiu a rovnejsiu tortu budes mat pred potiahnutim tym rovnejsie sa ti ju podari potaihnut. Takze zarovnavat zarovnavat aj na viac krat. Ja tortu obmazem dam do chladu. Po hodke opat vyhladim ak treba pridam este krem a odrezky na dohladenie. Pred potiahnutim teste este opat uhladim

kacikaci
4. sep 2012

ahoj maminky, moje dcerka bude mít tento měsíc první narozky a tak přemýšlím, jaký dortík jí upeču, a rozhoduju se mezi ovocným a marcipánovým, mohly byste mi prosím poradit nějaký dobrý receptík na marc. dort? a je to moc těžké vytvořit, když nejsem moc zběhlá v pečení? 🙂 marcipán si děláte samy? předem Vám moc děkuju za odpovědi..

mariann2
4. sep 2012

@rapunzel1 no, ja keď robím veľkú tortu na plech a plním ju 2x parížskou, tak varím 7-8 šľahačiek a váži mi to 5-6 kíl, záleží či dávam ovocie

dm1
4. sep 2012

@kacikaci pod potah mozes upiect hociake cesto a krem ktory vam chuti len priamo pod potah uz si musis davat pozor lebo nie vsetky kremy sa z potahom znesu. Musia byt but maslove alebo pre istotu radsej potriet maslom s cukrom. Co sa tyka potahu ja si bud kupujem hotove hmoty alebo robim doma hmotu ktorej recept je na prvej strane MMF len ja nedavam tolko cukru

muffinka8
4. sep 2012

@dm1 koľko asi odrezkov dávaš do masla? A normálne šľahačom vyšľaháš? Lebo ja som raz dala trochu a akurát sa mi to spravilo také, že tie odrezky ak keď boli rozdrvené vystrkovali z toho masla ako piliny 😀 a robilo mi to hrbolčeky, tak potom som už dávala len maslo s cukrom, lebo aj tak som žiadne odrezky nemala. A stále mám pocit, že aj keď natriem tortu maslom a poťahovku nevyvaľkám veľmi na tenko tak, že mi presvitá ten korpus. Ono to nie je vidieť na fotkách, ani tak letmo, ale keď ja na to kukám ako pod mikroskopom a furt to vidím, alebo mi už asi šibe 😅 😀 😀

@pristela júúj, prepáč, že toľko ťa otravujem, ale keď ty to máš odskúšané a si taká šikovnica a aj s tým korpusom si mi perfektne radila 😵

dm1
4. sep 2012

@muffinka8 a aku potahovku pouzivas? lebo mne tak presvitalo z pod RDI-cka. Ale z MMF nie je problem aj na svadobke ktora je biela a je pod potahom tmavy krem. Ja odrezky pod potah moc nepouzivam vacsinou mam krem v torte ktory moze aj pod potah a nie je ich treba do masla s cukrom. Ale ak davam tak ich najskor akoby rozdrvim v rukach na co najmensie medzi dlanami a potom este aj mixerom aby to bolo ozaj jemnucke. A davam ich tam tolko aby to bolo take hustejsie ale stale sa to dobre natieralo. to sa tazko takto proste od oka alebo podla toho kolko ich mam 😀

dm1
4. sep 2012

@rapunzel1 teraz ako na potvoru nenajdem ten obrazok z lidla ale najcastejsie kupujem tuto z kaufiku

muffinka8
4. sep 2012

@dm1 hej chápem ... ale ja nikdy žiadne odrezky nemám 😀 poťahovku mám smartflex a nechápem to, lebo aj keď má trebárs 4 mm tak normálne vidím aj trochu podložku na ktorej vaľkám 😕 hmmm

tie netrvanlivé smotany myslíte také čo majú trvanlivosť len okolo týždňa?

dm1
4. sep 2012

@muffinka8 ano take smotany - vzdy hladam s najdlhsou zarukou vacsinou maju aj 10 dni. A smartflex ti presvita pri 4mm? hmmm to som veru nespozorovala mozno tak na 2mm ale zase nepotahujem s nim casto. A odrezky nemusis davat ked nemas len plati co najviac vyhladit na niekolkokrat a riadne zachladit

sisix
4. sep 2012

@dm1 189kc, nevim kdy mate srazik a zda jedes, ale mohu poslat po vecernici pokud svoli.

pristela
4. sep 2012

@muffinka8 fakt pri 4mm presvita? neverííííím , ukáž 😀 ja mala smartflex na skusku a uplne v pohode a to dava, pod potah vzdy hnedy krem aj pod cisto biele, aj na tychto svadobkach bol kakaovy a nic nebolo vidiet.mrk toto malo isto menej nez 4mm: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3427447... sice to bolo mmf ale tmavy krem aj korpus pod nim

a ja davam odrezky a straaaaaaaaaasne vela , miesam normal mixerom ako korpus a je to uplne hladulinke

dada2007
4. sep 2012

@muffinka8 ja som dávala raz odrezky a tiež som to mala drsné a nepekné.....druhý krát som ich tyčovým rozmixovala a to už bola paradička.........ale aj tak, zostávam pri masle a cukre 😅 😅

muffinka8
4. sep 2012

@pristela a dobre sa to potom rozotiera?

😀 na fotkách nevidno, ale ja som to nejak videla 😅 alebo ako som vravela, že mi šibe 😀 😀 lebo ja tie torty furt tak zblízka obkukávam do detailov a keď to potiahnem tak to vidím, ale potom neskôr už ani akoby nie 😕 😨 tak ja neviem, čo sa mi marí ... som nejaká čudná, aj muž mi hovorí, že mám čuch ako pes a cítim čo on nie 😅

dm1
4. sep 2012

@pristela len MMF ozaj prekryje vsetko oproti kupovanym hmotam ma vyssiu kryciu schopnost. ale tiez si myslim ze pri 4mm v pohode hocaka hmota

pristela
4. sep 2012

@muffinka8 a ides na stretko ci nie? bo tam si donesiem uz obmazanu marlenku a bude vidiet kolko a ako korpusu bude v kreme

pipka
4. sep 2012

@vecernicci a tie detske vykrajovacky nemas kupene? ci? 😕 🙂

zdenallicka
4. sep 2012

Holky, HELP!!! Potřebuju nutně nějaký recept na medový krém.. mám dva z TOM a oba hrozné..:( Děkuji!!!

micmo
4. sep 2012

Tak ja mam za sebou muffinky do skolky na uvitanou a dort na prani do firmy 🙂