Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
8. sep 2012

@aduskatt a pomaranč nechceš vyskúšať,tiež je trošku kyselkavejší a krásne vonia,ten majú aj 4kg 🙂

aduskatt
8. sep 2012

@sisix nejak extra ma neocarila, vanilkova a mandlova mi viac vonaju🙂

aduskatt
8. sep 2012

@lucula73 neviem, ci sa mi pomaranc a citron nebudu bit..ale vlastne, preco nie, mozem skusit aj ten

mariann2
8. sep 2012

@pipka ďakujem, ale toto mám a nikdy mi to nepasovalo 😖

ajka82
8. sep 2012

baby dakujem za pacitka 😵 inak odchadzala som z babami po 21 domov a moja torta stale na stole vylozena a este drzala a hlavnu tortu schovali do chladnicky a to moju sme rozobrali a zlzili znova a zo spsodneho poschodia krajali kusok kvoli mojej starsej, lebo uz chcela ist domov, ze je unavena ale bez nasej cokotorticky sa chuda nechcela odtial pohnut, len na to cakala a na jednu fialovu kvetinku z nej, potom sme mohli spokojne odist spat... moj mm skonstatoval, ze ta hlavna ani poriadna torta na pohlad nebola, ze len polozili na seba 4 biele kruhy, na dvoch nieco otlacene a na dalsich dvoch obycko stuha a prispendlili nejake umele latkove kvety na nu 😅 a ze potah krivy a spodky obkusane...

pipka
8. sep 2012

@mariann2 faaakt 😕 😅 a ja som si to ulozila, ze urcite pouzijem 😒
aj nejaky vzorec bol na to..ze podla obvodu lopty sa to nejako vydeli..ale to neviem aky je, to som si neulozila 🙄 😖

pipka
8. sep 2012

@ajka82 mm uz aky profiiik pri tebe 😀 😎

lamps
8. sep 2012

@pipka obvod torty vydelíš 15-timi - to je dĺžka strany 5 a 6-uholníkov

ajka82
8. sep 2012

@aduskatt ja som zatial videla len pomaranc 4kg, citron nie, ale je pravda, ze moc po e-shopoch nebruzgam, lebo u mna tortomania isti vsetky nakupy hmoty, kedze pre to chodim osobne a vanilku maju vzdy(teda zatial vzdy mali ked som potrebovala... teraz som kupila maly pomaranc ze vyskusam...je fajn...ale ja osobne ked sa mam priznat, mne je na jazyku najlepsi vanilkovy smartflex 😉

sisix
8. sep 2012

@ajka82 fuj umele kvetiny. 😒 nemam ich rada

mariann2
8. sep 2012

@pipka hej, delí sa 15 obvod lopty, ale ja nie som v geometrii veľmi zručná, takže mi to veľmi nepomohlo pri rysovaní tých uholníkov

lenocka23
8. sep 2012

Ahojte babenky, sice som to uz pisala na FB, ale predsa len... naskytol sa mi priestor na zorganizovanie stretka v centre Ba... (je to mala kaviarnicka, ktora ma v suterene celkom fajnovy plac {vid foto}) vidim to na cca 20 ucastnicok...
poradili by ste mi, asi hlavne tie co maju skusenost s organizaciou stretka, ci je to vhodne, co by mal mat priestor k dispozicii a pod... chladnicka bude, mikrovlnka tiez, tak isto je mozne vyuzit sporak a le.ruru.. prosim vas o rady, na co pri organizacii nezabudnut a podobne veci.... asi najlepsie by bolo keby ste mi to dali do IP, nech tu nepiseme "od veci".. no a samozrejme by som chcela vediet, ci by ste vobec mali zaujem o stretko v Ba... samozrejme v mensom meradle, ako zvycajne robievate.... dakujeeeeem...

ajka82
8. sep 2012

@pipka 😀 sak ale jak som sa divila, ze to takto okomentoval 😀 tak mi aspon brusko pomadlilo 😵

pipka
8. sep 2012

@lamps aaaaaa, dakujem ti dobraaa vila 😵 😵 😵
musim si to konecne zapisat..ked to budem potrebovat aby som zas nezobrala 😅 😀 😀 😀

pipka
8. sep 2012

@ajka82 taaak to veriiiim 😉

my sme dnes kukali na jojke tie bajecne torty a mm kuka..ze teda ale v priereze nic moc..to teda tie tvoje maminka vyzeraju oovela lepsie a chutnejsie 🙂 tiez jak keby ma pomasiroval 😅 😵 😵

lamps
8. sep 2012

@mariann2 tu je aj postup ako narysuješ 5 aj 6-uholníky, ja robím podľa neho a ide to ... 😅

ajka82
8. sep 2012

@pipka vidis, no zas som ich zmeskala...ja asi nemam sudene vidiet aspon jeden diel cely ani ked to bezalo na prime ☹ musim to niekde vysnorit na nete a stiahnut a budem po nociach pozerat ked nebudem modelovat

pipka
8. sep 2012

@mariann2 no ved vydelim si obvod 15-timi a to cislo prisposobim jednemu z tych, co mam na sablone 😀
a na monitore si obrazok zvacsim alebo zmensim ako chcem,...a ja obkreslujem rovno z monitoru 😅 😅 😅 😀 cez papier na pecenie 😝 😅

mariann2
8. sep 2012

moje dnešné..., ešte musím dokončiť poslednú

mariann2
8. sep 2012

@pipka noo, to mi nenapadlo

dm1
8. sep 2012

@pipka aj ja tak obkreslujem rovno z monitoru 😀. Ale na tu formu na loptu co mam uz viem aky je obvod tak som si spravila take sablonky z tvrdej folie a sedi to vzdy ked peciem

pipka
8. sep 2012

@mariann2 @dm ...no sak haaadam si nebudeme minat toner v tlaciarni 😅 😅 😀 😀 😎

dm1
8. sep 2012

pridavam svoje vytrapene tohtotyzdnove.... To modre na tej torte je akoze autobus 😝. No pani bola moc spokojna ale moj maly sinter povedal ze to nie je autobus.... nuz co uz som bola rada ze som aspon nejake zvladala po tych injekciach robit.... Inak na tej svadobnej ta zlata bordura - blbo to vidiet ale pekna silikonka na borduru novu som si kupila len v tej zlatej to neni moc dobre vidiet.. Prikladam aj foto torty s mojim sintrom ktory mi stale liezol do zaberu 😀

wera.g
8. sep 2012

Krásny večer vám prajem žienky 🙂 Tak orchidejka hotová, odovzdaná a spokojnosť bola veľkááá 🙂 svokruška si v prvom momente myslela, že je živá, veľmi ju potešila 🙂 Tak sa moooc teším, že mala úspech.. na to, že to je moja úplne prvá a úplne prvá kvetinka na drôtiku som so sebou spokojná.. Čo poviete vy ako odborníčky? Len som nevedela ako tam uchytiť tie listy, strašne som s nimi bojovala 😒

dm1
8. sep 2012

@wera.g mas ju super 😵 . Ja som listy pichla do torty som urobila jamku a sup s listom do nej 😉

lamps
8. sep 2012
wera.g
8. sep 2012

@dm1 Ďakujem moc moc 😵 aj ja som tak spravila, len aj tak nedržali moc pevne, spravila som ich blbo - každý zvlášť a nezapadali do seba.. no nabudúce už budem múdrejšia, snáď budú lepšie 🙂

dm1
8. sep 2012

@wera.g alebo rovno na drotik spravit alebo spajdlu, sparatko a tak zapichnut

janula.h
8. sep 2012

pre segrušu 🙂 baby bruuuuuunoc 🙂 tým čo makajú nech sa darí

vecernicci
9. sep 2012

@dm1 já si taky všechno obkresluju z monitoru a mm mi za to vyhuduje, že děcka na něj nesmí šahat a já ho omatlávám 😀 😀 😀
a tiskárnu nám jednoho krásnýho dne kluci v nestřeženým okamžiku rozebrali na šroubky 😝 😉 😉 šikulové 😀
ten svatební je naprosto luxusní, fakt decentní a krááááásný 😉
@vera.g nááádherná je, já se na ni chystám už asi půl roku a ještě jsem se k tomu nedostala 😝 ale snaha byla 😉