Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eskymacik17
1. okt 2012

dakujem za odpoved .. ja si asi kupim a askusim ako mi to pojde najskor na skušku 😀 dakujem ked mi ešte neičo napadne napišem 🙂

saminka
1. okt 2012

@mamina1978 jeste jsem se chtela zeptat taky na tu mmf hmotu, zkousela jsem ji uz nekolikrat ale ted poprve s gelovkama, je lepsi si ji zabarvit hned pri rozehrivani marshmallow nebo staci az pak? nekdy se mi stalo ze se hmota skoro az rozpadala a trhala, tak asi bylo moc cukru 😨

florentina
1. okt 2012

@jakelina to je teda neuvěřitelné. Bych jí řekla, že za blbé náměty jsou taky příplatky 😎

anibas
1. okt 2012

@pristela na veľké plochy je najlepší spray - a ty ho určite využiješ 😉 😉 😉 😉

anibas
1. okt 2012

Žienky veľmi krásne ĎAKUJEME za blahoželania aj za páčitka 😵 😵 😵 😵 až ma cúvlo pri PC, že 87 upozornenia 😨 😅

mamina1978
1. okt 2012

@saminka MMF nezafarbis na sytu cervenu alebo ciernu, ale mozes do nej dat roztopenu cokoladu , tak to robi.... @pristela alebo dat farbu do priamo len do roztopenych cukrikov a az potom pridavat cukor 😉 🙂
Na jemne odtiene mozes farbit aj az po zarobeni, mas tak moznost urobit rozne farby z jednej hmoty.... 😉 🙂

florentina
1. okt 2012

@lamps já jsem dělala tuhle hnědou svatební - byl to můj 3. potahovaný dort, tak na provedení moc nekoukej, je to dost křivé, jsem neměla ještě ani točnu....ale nepřišlo mi to smutné

pristela
1. okt 2012

@anibas safra práca 😀 😀 myslela som si ze ma to neobíde 😀 😀 dakujem za radu 😝 este vcul bude problem ho zohnat ako tak volam po okolí 😀 uvidim este zajtra Bojnu , este raz dik 😵

to zas bude víkendos 😀 😀

jenie123
1. okt 2012

Ahojte koky.. nerobili ste nahodou postavicky z doby ladovej? Chcela by som ich spraviť pre dcerku k meninam.. ak máte, hodte nejake obrazky k inspiracii.. bola by som Vám moc vďačna.. 🙂

florentina
1. okt 2012

@mamina1978 já jsem dělala takový kuřácký pro tatínka, ale kdyby jsi místo křížovky udělala z jedlého papíru noviny a místo popelníku nějaký chleba se šunkou....

saminka
1. okt 2012

@mamina1978 jee tak fajn vyzkousim, jinak ja i tu cernou uz zkousela, prvni jsem zabarvila na fialovo a pak zkousela cernou, byla to makacka ale cernou mam 😉 nastesti ji neni tolik potreba, jen na oci atd

mamina1978
1. okt 2012

@jenie123 .......................inspiracie z internetu.......................... aj tu z MK.................... 😉 🙂

mamina1978
1. okt 2012

@saminka ciernu pouzivam len tu ,,extra black ``` ...ta farbi najlepsie.... 😉 🙂 Sice je drahsia , ale potrebujes vzdy len malinko,lebo dobre chyta 😉 🙂

eskymacik17
1. okt 2012

@mamina1978 prosim ta možem sa ešte spytat na tie farby ktore su najlepšie ?? a kolko marcipanu tak treba na jednoposchodovu tortu alebo na kolko vyde to 500 g balenie ?? a tie farby kupujete cez internet alebo priamo v obchode ?

jenie123
1. okt 2012

@mamina1978 dakujem.. tak vevericku by som mala, ešte ostatne..🙂 nechcem jej robiť tortu, len postavicky.. bude oslavovať s manzelom, on ma narodeniny.. tak aby sme sa nepretortovali.. 🙂

mamina1978
1. okt 2012
florentina
1. okt 2012

@eskymacik17 rozdíl mezi hmotami je v chuti a práci s hmotou. Mě nejvíc chutná pravý a mléčný marcipán, ale raději bych potahovala se smartflexem....je takový kompaktnější, takže vždy je to něco za něco. Rozdíl je značný i v cenách. Tak úplně na začátek bych zkusila nějakou kupovanou hmotu, protože i tak budeš mít s první dortem dost starostí a když tě to chytne, tak můžeš zkusit i nějaké doma dělané...ale zase je to práce navíc.

florentina
1. okt 2012

@eskymacik17 jednoposchoďový dort ...to je dost obecné, jak velký by jsi chtěla dělat. Je rozdíl v průměru i výšce a pak i v množství hmoty.

florentina
1. okt 2012

@eskymacik17 na barvení hmoty jsou nejlepší gelové a ty mají jen ve specializovaných obchodech, takže nejčastěji přes net. Na malování, stínování a tak jsou dobré práškové barvy a to můžeš použít i normálně z drogerie, ale tam není takový výběr odstínů a nejsou perletě, jinak zase přes eshop. Já si teď oblíbila tekuté barvy, barvím s nima i hmotu i maluji, ale taky je to o omezeném výběru barev...zase chce časem vyzkoušet. Já bych koupila na začátek nějaké gelovky....ono se s nima dá i malovat, ale dlouho to pak schne

vlada111
1. okt 2012

@patrikmisko mne stačil jeden na tortu. Urob si teda pre istotu z jeden a pol dávky 😉

lamps
1. okt 2012

@florentina ďakujem, len tá moja torta má byť len hnedo-béžovo-biela a ja mám pocit, že je to smutná kombinácia farieb na svadbu. A to, že má byť tmavohnedá mi tam vôbec nesedí, ja nemám rada tmavé farby 😝

lamps
1. okt 2012

@mamina1978 veď to, že má byť svadobná ☹ ja sa ešte pokúsim prehovoriť tú pani, aby upustila z tmavohnedej aspoň na tú béžovú

jenie123
1. okt 2012

@mamina1978 Jeeee, dakujem.. si zlatíčko.. 🙂

broucek2
1. okt 2012

@lamps tady jsou i tmavé, ale krésné dorty a smutné mi ne připadají https://www.google.cz/search?num=10&hl=cs&site=...

florentina
1. okt 2012

@lamps no je fakt, že by se k té hnědé hodila nějaká vyraznější barvička, veselá. A tenhle dort měl být taky co nejtmavší....ale já už při tom barvení nemohla 😀 a nakonec taky spokojenost

dm1
1. okt 2012

@lamps tusim hladas hnedu svadobnu tak ti tu par supnem aj ked to je vacsinou coko alebo cokohmota ale pre inspiraciu aspon 🙂 - foto z netu

vecernicci
1. okt 2012

@florentina všechno smíchám dohromady, teda můj robůtek 😀 a nechám ho pracovat tak dlouho, dokud to není jako modelína 😉 když se mi zdá řídký, přidám cukr a mléko, když tuhý, tak ho propracuju mokrýma rukama, teda svojema, ty robot nemá 😝 😀 😀 😀

@sisix já do marlenky dávám jedině máslo 😉

vlada111
1. okt 2012

@eskymacik17 u mňa Smartflex velvet a farby gelové 😉