Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
3. okt 2012

@ajka82 mica, mne poradili v obchode, kde som ich kupovala......vodou......potrieť tortu vodou, dať oblátku, uhladiť a uchytiť po obvode......... 😉

ajka82
3. okt 2012

@dada2007 dadi, ale oblatka asi neni to iste ako papier 😕 voda mi to rozpije na papieri, nie?

saminka
3. okt 2012

holky jen v rychlosti...jake maliny davate do dortu do toho marcarpone kremu? a kapete necim korpusy aby nebyly takove suche?? zrovna jsem si tri udelala a zdaji se mi fakt suche, no ale to asi tak ma byt kdyz je maslovy krem 😅

79zuzana
3. okt 2012

@saminka ahoj, ja davam stale cerstve maliny, ale zalezi na chuti 🙂 korpusy nekvapkam nicim, ale tiez znovu zalezi na chuti 🙂 robim stale nadstavovany korpus a ten nie je suchy... nech sa ti dari 🙂

saminka
3. okt 2012

@79zuzana aha tak ja mam jen mrazene, tak je si rozmrazim a udelam z nich dzem a tim ty korpusy pomazu 😝 jsem zvedava na tu marcarpone, uz jsem ji delala se slehackou a jogurtem tak ted zkousim se slehackou a bilou cokoskou 😉 a moc diky a taky at se dari, ja uz o dortech i snim, ani spat mi neda kolik mam napadu 😕 😅

abriela
3. okt 2012

@mia1111 tak mala som po viac ako rocnej zaruke Lidlovske a boli len huste ale dobre. Toto je klasika TATRA, zaruka este 10 mesiacov. No nechapem.

lamps
3. okt 2012

@saminka zamrazené maliny nemusíš rozmrazovať, ja dávam zamrznuté priamo na krém a prikryjem ich ďalším korpusom, korpus ničím nekvapkám, len ho potieram džemom, šťava z krému vsiakne do korpusu a ten potom nie je suchý 😅

79zuzana
3. okt 2012

@saminka haha tak to ti verim, ked raz zacnes piect tak nevies prestat 🙂 je to ako droga, poznam podla seba 🙂 ten mascarpone krem s bielou cokoladou je hrozna mnamka, kazdy kto ho ochutnal ho chce znovu 🙂

aduskatt
3. okt 2012

zenicky moje zlate.trosku som sa tulala po nete a zabludila som na jednu stranku, kde som s otvorenou hubou pozerala na to, co upiekli...........zabijete ma za tapetku?🙂

vecernicci
3. okt 2012

@pristela a čím jsi vykrajovala lístky na tu pivoňku?

tak já jsem taky dneska poprvé drátkovala orchidejku a tchyně si myslela, že jí ukazuju, jaký mám květ na živé orchideji 😀 😀 ale zas tak dokonalou ji nemám 😝

vecernicci
3. okt 2012

@aduskatt klidně tapetuj 😀 😀 😀 ať to stojí za to 😉 vás prostě nestíhám dočítat, aspoň sjedu vždycky obrázky 😉

aduskatt
3. okt 2012

@vecernicci no, to stoji teda, ale v dobrom.🙂

aduskatt
3. okt 2012

...a sory za tapetu tym, ktorym to vadi 🙂...jaj, sa mi tam zamiesali tri, co tam nepatria, ale to spozname

79zuzana
3. okt 2012

@aduskatt kludne posielaj... budeme ukladat 🙂

vecernicci
3. okt 2012

@mizulienka já ji používám v pohodě a děcka ji milujííííí 😉

aduskatt
3. okt 2012

pokracovanie 🙂 a na dnes dost...........dokrmime zajtra🙂

sisix
3. okt 2012

@ajka82 no ja to davala do bile a je jedno jjaka znacka slehajdy to je. ☹

ajka82
3. okt 2012

@sisix biela coko mi to nerobila...nejaka horka, len teraz nespomeniem, sama neviem ktoru uz nemam kupovat...o 2 tyzdne zistim 😅

aduskatt
3. okt 2012

zeny moje, ale raz aj ja nieco take upeciem, xixi🙂

saminka
3. okt 2012

@lamps jee aha ja myslela ze to bude mit moc vody kdyz jsou nerozmrazene, tak vyzkousim to na jednom co to udela,
a jeste jeden dotaz? muzu si ten krem z marcarpone udelat uz ted a necekat celou noc na tu smetanu? musi byt uplne schladla? ja jsem totiz chtela jeden dort naplnit uz ted vecer a ozdobit zitra, mam ho mit na patek? a proc se vlastne musi ta slehacka svarit ? ja to zkousela z cerstve a byl vynikajici tak snad mi tento bude chutnat taky tak 😉 tak kdyz bych si udelala ten krem a dam tam ztuzovac muzu ho nechat na noc v lednicce na druhy dort co budu delat zitra.? omlouvam se za tolik dotazu 😀

pralinka25
3. okt 2012

ahojte. dievcata prosim vas aku muku pouzivate na piskotove cesto. hladku ci polohrubu. lebo ako pozeram vsade pisu inak. co je lepsie. kedy je to cesto take jemnejsie

dada2007
3. okt 2012

@ajka82 jááááj...........to som nevedela...neuvedomila si...... 😒

mia1111
3. okt 2012

@abriela - ja som presne tatra salko vyhodila. Odvtedy som kúpila len 2 Tatra, ostatné Coop, chuťovo sú identické, aj hustotou, varila som ich v tlakáči spolu a robila 2 marlenky naraz, tak som si ich pekne porovnala... takže teraz ich skladujem v chladničke aj neskaramelizované. Neviem, či sa tie predtým pokazili u mňa doma, alebo v predajni, doma som ich mala v kuch.linke...píšu na obale, že skladovať pri teplote do 24°C. Fakt netuším, kde sa stala chyba, ale keď náhodou vytiahnem z chladničky pokazené, budem vedieť, že bola chyba na mojej strane... tie pokazené mali záruku do augusta 2013 😖

mia1111
3. okt 2012

baby, snažím sa Vás dočítať, ešte mi ostáva 20 strán 😅

dajna11
3. okt 2012

kočky....prosím vás robili ste niekto s tou gum pastou satin ice????píšu že je dobra na kvety...ale dá sa modelovať aj figurky nie?

ajka82
3. okt 2012

@dada2007 v pohode 😉 ...ja si len tak nahlas uvazujem 😝

pipka
3. okt 2012

@mizulienka ja som ju dala do parizaku...a smer kos okamzite...nechutna., mastna, voda sa vyzrazala...bleeee...nikdy viac!

abriela
3. okt 2012

@mia1111 no takze asi to bola nejaka zla vyrobna davka. Ja som ho tiez mala len v kuchyni nie v chladnicke. Poznam len Tatru a Lidlovske. Kupila som ho v akcii z kauflandu. Jedno sme hned zjedli, takze toto sa muselo pokazit u mna doma. Vdaka, aspon viem, ze musim zmenit skladovanie.

aduskatt
3. okt 2012

@mia1111 do toho dievca, to mas za dve hodky hotovo🙂

mia1111
3. okt 2012

@abriela - ja som doteraz VŽDY mávala salko aj iné konzervované potraviny (kompóty, paštéty atd) len v kuch. linke... a donedávna salko každučičké každé v pohode a zrazu 2 pokazené ☹ . Ale vieš čo je sranda? Teraz ma napadlo, že 2 boli pokazené a tretie bolo vporiadku, takže asi to mojim skladovaním nebude, keďže kupované boli narovnako a zlé boli "len" 2 z troch!. Ale pre istotu už len v chladničke...