Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bakajka
16. nov 2012

Baby minule som robila tortu potiahla K2 a ked som tam chcela na vrch prilepit napis tiez z K2 tak som to chcela prilepit vodou aj som prilepila ale ta K2 mi po tej vode zostala taka leskla a lepkava ako som tu lepkavost a lesk mala odstranit? Kde som urobila chybu? S cim potahujete najcastejsie vy?

bakajka
16. nov 2012

@alenv to je perfektne aka si sikulka 🙂

bakajka
16. nov 2012

@iwulka23 mozem si tipnut preco si dala na rohy to cervene? Ze ti to na tych rohoch neslo zahladit a potom ti stale niekde ten marcipan alebo potahovacia hnota prebyvala? Ja som robila minule kocku a tak som sa s tym najedovala, ze som tu hmotu na bokoch vyhladila a na rohoch odstrihla a dala som tam taky akoze okrasny pasik 😉

bakajka
16. nov 2012

babyneviete ci v okoli BA nieje aj nejaky kurz na pecenie a ozdobovanie toty? Bola by som vdacna ak o nejakom viete a napisali by ste mi ho. Dakujem 🙂

dadka212
16. nov 2012

@bakajka kurz aký ty chceš neviem či býva...ako robí sa cukrársky kurz tam dostaneš aj papier stojí 600eur ale neviem či naučia zdobiť a hlavne tak pekne....občas bývajú stretnutia cukrárok a tam ti ukážu ako čo to robiť, ale nie je to o tom, že by sa ti dlho venovali a učili ťa, poťahovať, zdobiť atď....

dadka212
16. nov 2012

inak ked sme pri tom kurze, aj vám už písali ludia, či neurobíte nejaký kurz na pečenie a zdobenie? v poslednom čase mám také požiadavky 😀

kacenika
16. nov 2012

ahojte,
@glee, @dadka212, @79zuzana, @denisak77, @katika901, @ajka82, @dida38, @vecernicci, @anda1980, @njonja, @rapunzel1, @lokalistin dakujem vsetkym moooc za pacitkovanie, vazim si to 🙂 .. Buduci tyzden robim Kitty, tak snad Vas dalsou tortou nesklamem 😅 ..
@pristelka, ja Ta ani nedobehnem a uz vobec neprebehnem - do Tvojich ornamentovych torticiek a postaviciek som zamilovana 😕 😀

bakajka
16. nov 2012

@dadka212 a vies poradit kde taky kurz za 600 sa robi?

vlada111
16. nov 2012

@pristela to ideš ku nám? Prosíme si marlenku 😀

iwulka23
16. nov 2012

@bakajka no neviem pekne hranatu tortu uhladit 😀 no nemožem za to 😀 ale tak myslim že sa to tam aj celkom hodí 😀

anibas
16. nov 2012

@dadka212 1x som sa nechala nahovoriť - dopadlo to dobre, ale za 3 hodiny ťažko niekoho naučiť "VŠETKO" !!! 😀 😀 😀

dadka212
16. nov 2012

@anibas oni práve sami hovorili,že vieme, že sa to nedá naučiť všetko naraz, aspoň základy a potom další kurz pre pokročilých 😀 no neviem, ešte nemám kuchyňu tak to nie je reálne

@bakajka daj si do googlu cukrársky kurz 😉

anibas
16. nov 2012

@dadka212 tak to hej - ked na viackrát prídu, tak aj niečo pochytia.
mne vadilo, že som musela aj rozprávať čo robím, a ja pri pečení nerada nerozprávam, ale rozmýšľam aby som sa nepomýlila 😅

anibas
16. nov 2012

A vás pozdravujem dievčatá - a mám dovolenku a Filipa chorého 😝

mima595
16. nov 2012

@anibas - jej, ty už robis??

anibas
16. nov 2012

no od septembra a plačem ako bolo doma dobre - v práci máme blázinec !!!!!

aduskatt
16. nov 2012

@iwulka23 na hranatej musis najskor uhladit tie rohy, potom ostatok🙂

aduskatt
16. nov 2012

@dadka212 ja si myslim, ze na tom kurze skor naucia piect korpus, krem a tie zakladne zakusky. Podla mna sa tam nikto nebude hrajkat s modelovanim kvietkov z hmoty a podobne☹.ale mozno sa mylim

aduskatt
16. nov 2012

@anibas ovolenka je fajn, ta choroba uz menej.sa liecte

mima595
16. nov 2012

@anibas - to moja mama stale tvrdi, že jej nikdy nebolo tak dobre, ako na rodicaku 😉 😉
podla mna by bolo idealne, keby tak som mohla na 2-3 mesiace nastupit do prace a potom sa vratit na rodicak 😀 😀 😀

janula.h
16. nov 2012

@anibas Sabinečko som sa minule v robote pristihla ako myslím na tretie dieťa 😀

bakajka
16. nov 2012

@iwulka23 nic si z toho nerob,ja som pouzila rovnaku fintu 😀 sak nie som vyucena cukrarka aby som to ovladala 🙂 ale hodilo sa to tam a je super

mariann2
16. nov 2012

@anibas juj, ti poviem, ja si to teraz tak užívam, ale už sa mi to pomaličky kráti ☹ Filipkovi prajem skoré uzdravenie

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@rapunzel1 a kedy spis potom? ja ak nezalahnem do postele do jednej v noci, tak potom som strasne unavena. cez den spat nemozem kvoli starsiemu. Zatial som piekla len tri torty odkedy sa drobcek narodil a to som vzdy robila cez den ked on spal a starsi bol v skole. Keby som ho mala doma, tak neurobim nic a zjedol by mi vsetky ozdobky na torty. najradsej ich robim cez vikend, ked je manzel doma alebo vecer ked zaspia obaja o deviatej vecer a do tej jednej mozem piect. Len to nie je pravidlo, ze o deviatej uz spia obaja 😀

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@bzucinka2 to poznam, ked chyba kusok z ozdobky. horsie je ked otvorim dozu s ozdobkami a tam nie je to co ma byt 😕 pozrem na drobca a on ma spokojny vyraz v tvari, ze tento raz zvitazil on.

lucula73
16. nov 2012

ahojte kočky,
potrebovala by som poradiť.............mám robiť srdce okolo 4 kg,akú veľkú formu si mám kupiť?robili ste niekto?
mám len silikonku srdiečko,ale to je malé..........
Má to byť na 80ku,čiže dáke kvetinky,len netuším aký veľký korpus upiecť..........
ďakujeeeeeeeeem. 🙂

mariann2
16. nov 2012

@lucula73 ja mám tri srdcové formy, z najväčšej mám 5kg tortu, zo strednej 3-3,5 a z najmenšej do 2 kg

mariann2
16. nov 2012

pridávam moje prvé dve tohtotýždňové, na tej štvorcovej som skúšala nový stencils, čo mi priniesla @jakelina na stretko, ale robila som ho len prachovkou 🙂 a tá druhá, že pre zamestnankyňu čerpacej stanice 😝 ..hm zaujímavé objednávky

lucula73
16. nov 2012

@mariann2 prosím ťa a koľko majú asi šírku?ak by si bola taká dobrá..nech sa rozhodnem či tú strednú či veľkú 😕 😕

vecernicci
16. nov 2012

@kacenika neboj, určitě nezklameš, máš nádherný dortíky 😉
jinak holky, jsem doma, prcek lehnul, včera i manža a do rána i starší a já jsem po tý operaci ,tak jsme doma jako lazaret 😀 😀 vzala jsem si ošetřování na prcka, protože to je aspoň placený od prvního dne a ne jako nemocenská od třetího, je to síla 😝 😒
tak právě perníčkuju, aspoň mám na to trochu času, havěť leží, nebo jsou v klidu a hrají si spolu, jak jim není dobře, tak se ani neperou 😝