Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
22. nov 2012

Ahojte, môj najnovsi prirastok.Mal to byť Scooby Doo na cervenej bodkovanej torte starvickou 🙂) .Tak sa hadam podoba 😅

jakelina
22. nov 2012

Holky taky máte na prosinec tolik dortů, mně píše spousta lidí na FB a prostě všem odpovídám, že mám doma čtyři děti, chodím do práce, chci upéct nějaké cukroví a trochu uklidit a oni to stejně nechápou. Nejčastěji mi napíšou A NĚJAKÝ MALÝ BY JSTE NESTIHLA????????????Vrrrrrrrrrrr, já už nevím co jim napsat. Já bych možná nějaké dva tři i stihla, ale prostě vím, že když jednomu řeknu, že ano, tak mě pak ti ostatní sežerou. Prostě v prosinci žádný dort a chci si zajít i na vánoční trhy a nebalit dárky den před vánocemi do dvou do rána.
Taky jsem si všimla, že je tam velká spousta maminek, co shání co nejlevnější cukroví kolem těch 250,- korun z másla a chtějí tak kilo nebo dvě. Já teda nejsem žádná velká cukrářka, ale mít doma jedno dítě, bydlet v paneláku a být na mateřské, tak si nějaké tři nebo čtyři druhy upeču sama. Asi už to nikdo nechce dělat, netuším. Možná jsem staromodní, ale vždyt se to dá stihnout ne?? Naše děti mi s tím pomáhali, co na tom, že to vykrojili křivě, ale byla sranda, mouka sice všude, ale oni na to doteď vzpomínají a pečou i teď, když už jsou velcí.
No nějak jsem se rozepsala, ale musela jsem si postěžovat.

lifinka
22. nov 2012

ahojky holky, asi mám průser....nevím, co dneska mám za den, ale je to asi tím, že jsem posílala manželovi na misi balíček k vánocům a jsem asi rozozená, takže: myslíte, že kdyý jsem dělalal salkový krém, běžně ho dělám, ale místo dvou másel jsem použila jedno a mezi patra natřela, což by nevadilo snad, ale kolem dortu jsem do zbylého krému, protože ho bylo málo na obmazání přidala 76g másla, že mi to nepoteče? ten marcipán???? je to vlastně 300mléka na dá se říct 1,5másla???krému už bylo málo, tak si říkám, že ten poměr voda máslo by mohl být ok???

jankaferancova
22. nov 2012

@daducha krasna 😉

daducha
22. nov 2012

@ajka82 ved je super, mna caka v decembri Snehulienka a Popoluska a nemaju to byt babiky, mam z toho des,ja neviem robit ksichtiky ☹ .A ako si robila telo ze je taka sumerna ?

jankaferancova
22. nov 2012

@meliska jednoznacne maslovy krem 😉 nech sa podari 😉

jakelina
22. nov 2012

@lifinka já nevím jak děláš salkový krém, já dávám jenom máslo, salko a karamelovou šlehačku a pod potah dám jenom máslo s cukrem a salkem. Tu šlehačku tam přidám až si odeberu na potření.

jankaferancova
22. nov 2012

Maminky cukrarky 😉 ako robíte mašličky z marcipánu,prípadne z marschmallow fondanu?Moc moc by mi to pomohlo,mám ako takú predstavu,ale pár tipov by sa mi určite zišlo 😉 idem piecť tortu na krstiny pre dievčatko. Ďakujem krásne

janula.h
22. nov 2012

krásne víly ako je podľa vás robená tá strieška?? milujem zákazky typu chcem tam to a to a toto a poprosím do 3 kg 😀

eliska22
22. nov 2012

@jakelina ja som napísala na fb, že už neberiem objednávky a myslíš, že pochopili ? stále otravujú a dokonca aj takí, čo mi dali na ten môj status na fb like 😠 😠 😠 ale odmietam všetko, už len dopekám a od 8 decembra mám voľno 😵
normálne im poviem, že neberiem už objednávky a hotovo 😉

daducha
22. nov 2012

@jakelina tak toto je presne ako tu u nas na Vychodze 😀 .Ja ked som neodmietla aspon 20-30 toriet tak ani jednu.Ale tento rok som si povedala ze nepopustim,peciem iba do 16.12. a tyzden pred a tyzden poVianociach nechcem o tortach ani pocut.A medzi sviatkami iba dve a dost.Je mi luto deticiek co maju narodky tesne perd Vianocami, no ja som dala prednost tym mojim.Ako pises, chceme ist na vianocne trhy,deti miluju pecene gastany,upiect si drobne pecivo,vsetko v klude nachystat a nie hnet sa ako blazon.U nas budu Vianoce ako maju byt ,krasne,vonave,pomale a pohodoveeeeeee 😵 😵 😵 .
A je fakt, ze drobne pecivo si vie kazdy aj doma upiect,to sa da v pohode aj popri praci stihnut 😉

janula.h
22. nov 2012
lifinka
22. nov 2012

@jakelina pudink karamelový z 300ml mléka, salko a mají být dvě másla a já osel to udělala jen z jednoho!

eliska22
22. nov 2012

@daducha nádherná tortička 😵 😵

lamps
22. nov 2012

@jakelina aj ja pečiem pri 4 deťoch a to sú všetci ešte takí, že potrebujú, aby som im aj s úlohami pomohla a tak ako ty, nemám pocit, že by sa to nedalo stihnúť, ono je to asi skôr o chcení a o snahe niečo si upiecť, niekto si radšej povie, že sa s tým nebude hrať, keď mu to môže iný upiecť. A ja sa už teraz teším ako budem s deťmi piecť medovníčky a vianočné pečivo, vždy si pustíme koledy a ide sa na to, sú tie najkrajšie chvíle pred vianocami 😅 😅 😅. Budúci týždeň učitelia štrajkujú, deti budú doma, tak asi aj začneme s medovníčkami 😅

lifinka
22. nov 2012

@jakelina ale ke konci mi prívě nezbylo moc krému na obmazání a tak jsem tam přišlehala ještě 76g másla, jsem si to máslo ovážila teď to zbylé, takže je to zbytek krému +76g másla, tak si říkám, že by falešný marcipán nemusl téci, co?

daducha
22. nov 2012

@janula.h myslim, ze to bude len vytvrdnuta hmota a zle je to vidiet, asi je polepena kvietkami ..

jankaferancova
22. nov 2012

@janula.h supeeer,nadherne 😵 😵 😵 😵

janula.h
22. nov 2012

@jankaferancova to nieje moja robotaaaa 😉 takúto mám robiť 🙂

janula.h
22. nov 2012

bye bye baby krásny dník idem ja makať do práce a prídem o 22 hej a pome na torty 😀

vecernicci
22. nov 2012

@jakelina z toho si nic nedělej, mně píšou kámošky, co jsou na mateřský, jestli jim neupeču cukroví, že to nestíhají 😝
a já to stíhat mám? dvě děti na krku, manža furt v práci, pět až osm dortů týdně, perníčky a ještě budu někomu péct, ne? túúúúúdle, ať si taky máknou 😠

sisix
22. nov 2012

@jakelina njn nekdo je linej a nekdo neumi a nebavi ho to a to je pripad sousedky. Te jsem slibila, ze neco ji napecu ale jinak ani rana. JA nechapu jak si nekdo kupuje treba i v obchode. Je to hnusny, predrazeny a doma vam to neprovoni cely byt ci dum. Ja taky pecu s detmi. Treba ted sme delali pernicky a pak pozvem i kamarady a jednu varku perniku peceme spolecne a oni si to i pomaluji a je sranda a jak rikas, ze je mouka vsude. No boze mam ruky a vysavac a hadr a zachvilku to neni poznat. 😀

jakelina
22. nov 2012

@lifinka já myslím, že by snad nemusel, možná bych to pro jistotu ještě přejela trochou másla, ale ty to máš už asi potažené ne???

jakelina
22. nov 2012

@lifinka já jsem ještě s pudinkem nedělala, tak fakt netuším. Já pudinkové nedělám vůbec, jenom když ho někdo vyloženě chce. 😝

vecernicci
22. nov 2012

@sisix přesně takhle to dělám s kámoškama, pak se u nás sejde třeba 10 dětí a všichni vykrajují perníčky a pak si je hned nazdobí, bordel v bytě, šťastné dítě 😀 😀 😀

jper
22. nov 2012

Zdravím všechny, jsem asi slepýš obecný, ale chci zkusit potahovku z marshmallow, ale bez sušeného mléka a ne a ne najít recept. Všecko zatím jen s mlékem. A nevíte někdo jaká je pak výsledná váha z jednoho balení? Zatím počítám, zda se mi vyplatí se s hmotou dělat nebo kupovat smartflex, se kterým jsem doteď potahovala. A hodím vám sem fotky z min.pátku - všecko bylo na jediný den - málem mě z toho kleplo :D

eliska22
22. nov 2012

@jper krásne tortičky 😵

lokalistin
22. nov 2012

@ajka82 trosku velke usta,ale inac dobra a cim si robila ruky,len tak? Ja vobec neviem ruky moje maju len take desne dlhe hady 😝 😝 😝 😝

lokalistin
22. nov 2012

@daducha krasna
@lamps slonica uzasne a diky za postup 🙂

lokalistin
22. nov 2012

ja tiez milujem, ked byt vonia po mandliach,skorici atd. teraz som na diete,ale piect budem uz len koli tej voni,aj ked v tomto byte na vianoce nebudem, ale tu atmosferu predvianocnu si nedam vziat