Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. nov 2012

@bambula1307 dakujem ale moje su len posledne 2 obrazky ostatne su inspiracie z netu 😉

daducha
23. nov 2012

@ajka82 wiltonka je taka ako keby tmavsia,melon od sugarflair je taka jasna zlta.najkrajsie to vyjde ked sa zmiesaju 😀

mariann2
23. nov 2012

@vecernicci mooja zlatá, takže sa nám všetkým darí, najprv som sa obarila ja, potom @jakelina a teraz ty, to máme baby z toho, že robíme tisíc vecí naraz 😖

daducha
23. nov 2012

babulky, uz som nestastna.Figurky robim zo Smartflexu,ked mam toho vela aj 3-4 dni dopredu,inak by som nestihala a uz sa mi stalo ze mi zacali pozdlzne od spodu praskat.Hlavne ked su väcsie.Aj teraz pozeram na macka, je taky väcsi ze mu zacalo brusko
praskat.Mna z toho porazi, tolko sa s tym piplem a potom toto.Uz sa Vam to stalo ?

bambula1307
23. nov 2012

@dm1 Danka ano citala som, sak tie tvoje chvalim,ale aj tie ostatne su nadherne 😉

kacka1234
23. nov 2012

pridavam moju najnovsiu 🙂

verunkah
23. nov 2012

ahoj holky, přidám Vám sem ty moje nešťastný botky... ☹ . Aspoň, že medovník na kterém jsou byl výborný 😅. Strašně moc Vás obdivuju, jak jste šikovné a umíte udělat tak nádherné postavičky 😵 😵

vlada111
23. nov 2012

@daducha mne teda ešte nikdy a to moje figúrky bývajú dosť veľké ☹

vlada111
23. nov 2012

@aduskatt tak to je v pohode, ja teraz veľa toho nenaspím, som asi 6x za noc hore - aj staršia sa budí, takže spávam niekedy len dve hodiny ☹ Takže môžeš ku mne na kávu aj o polnoci

vlada111
23. nov 2012

@pipka presne tak, bez výčitiek utekaj oddychovať 😉

aduskatt
23. nov 2012

@vlada111 neboj, od vcera som poucena🙂 akurat rozmyslam, co zasa s cukrikmi🙂som pre istotu 300 g kupila 😀

ajka82
23. nov 2012

@daducha mne sa to nestalo este ani pri vecsich ani pri mensich :(
dakujem, nooo dala som do kosika zltu lime(citronovu)-tak uvidim co z toho bude...pri najhorsom sa budem musiet prehnat niekde 😅

pristela
23. nov 2012

@daducha a nepomohlo by keby si pocas modelovania mastis ruky cerou ? teda ak to nerobis 😕 ked nieco praská malo by to byt kvoli rychlemu suseniu /teda aspon mne to tak hlina robievala/ aaaale ak sa ti to stane, nic sa nedeje, klud a pohoda 😵 vezmi tu plochu kosticu potri prasklinu vodou a tou kosticou po tom "brhli" 😀 poznas take slovo ? ono sa ti ten potah pusti a krasne ho rozotries do stratena a ked to uschne je to hladulinke na nepoznanie 😉 ja tak nadpajam ruky na postavicky 😉

@rapunzel1 fuuha , des a hrôza ☹ ale ak ta to ukludní 😀 ja bola v lidli na cukriky/americke/ hned rano v den zacatia americkych dní a absolut nemali , nic, takze TO zase na nule 😠 som rychlo prosikala pipku nech mi kúpi u nich 😵 😵
mala si si dat tento vikend volno ako ja, nechat im deti, neverim ze by sa o ne nepostarali!!!!! a ist vegetit na chalupku, teda ja tesiim , nic nebudem robit, len vylozim nohy a budem v klude usrkávat zlatého moku 😀 aj škoricovu sviečočku som kúpila 😀 bo ja uz tu tiež diviem a do vianoc este budem 😝

rapunzel1
23. nov 2012

takže tie moje nočné práce - možno pre niekoho malina, ale pre mňa to bola peeekna sranda, to všetko som robila na 60tku, plus samorejme kooopu veterníkov a parížskych, tie som už ani nefotila

rachel36a
23. nov 2012

@lussy23 ďakkujem...

rapunzel1
23. nov 2012

@pristela tomu ver 😒 ja som mala v pláne vypadnúť na ten kurz do PE, ale malú s 39,5 horúčkou a malého,ktorého dusí, grcká od soplov som sa im neodvážila dať, mám ich nad hlavu aj ja a to malá stále hopa na ruky, tak všetko čo sa dalo som robila s malou na rukách, na Fb potom hodím fotoše, ako sa snažili pomáhať, vtedy sa zdalo, že ani chorí nie sú...Už je im lepšie, tak som volala, či ešte môžem na ten kurz, ale je už plno, že až pred velkou nocou bude ďalší...

rachel36a
23. nov 2012

prvá na zakázku, tretia poťahovaná v poradí....ale, že nedávajte veľa toho poťahu navrch, tak je celá hrbolkatá...

jakelina
24. nov 2012

Druhá pařížská šlehačka se mi krásně vyšlehala, dort mám nakrémovaný a nakonec si ho vyzvednou až zítra, tak jsem ráda. Teď si uvědomuju, že je vlastně 1.35 tak vlastně dneska. 😀 😀 😀

jakelina
24. nov 2012

@anibas ano už pracuju, od září na poloviční úvazek a nemám školku, tak i s malým věčně někam cestuju a nebo dělám z domu co jde. 😝 😝 V práci má hračky a musí se tam chvilku zabavit. Naštěstí mám šéfa mimo a vidíme se jenom tak jednou za měsíc.

nika222
24. nov 2012

No krásne ste zase napiekli baby, pridavam aj ja svoju trošku. Trošku som sa nevošla do váhy no ale čo uz, som zvedava čo povedia ked to budu preberat 🙂

nika222
24. nov 2012

a teda to foto este 🙂

nika222
24. nov 2012

@rapunzel1 a tebe zvlášt obr poklona, to musela byť makačka a hlavne pri chorých detoch... Ja som včera popri 2 tortach este kremeše vypekala cely plech... Ak si trochu vydýchneš nehodíš receptík na laskonky do dvojky? dakujem velmi 🙂

ajka82
24. nov 2012

takze prva dorobena...zase rozsirujem zbierku, tento krat pingu
nika, tiez sa netriafam do vahy tento vikend...ale o tejto som vedela, ze to je nerealne... lebo chceli "taku malicku len pre nich na doma" aspon 24cm, 2x prekrojenu a na vrchu iglu, celu rodinku aj tulena s balickami a cca 2,5kg aby mala kedze mensie nechcem robit, ak to neni darcek... takze maju 3,3kg 😅
a jednu krstinovu este dorabam dnes ze cca 4kg len naplnena mala 3,7...takze ta bude tiez viac, podla toho co vsetko dam navrch 😅

nika222
24. nov 2012

@ajka82 ja som na to kimono mala poziadavku ze medzi 3-4 kila no a ma 4,5.. Uz sa ti stalo ze by ti niekto pindal za vahu?

ajka82
24. nov 2012

@nika222 zatial sa mi nestalo, aj ked jeden mal taky divny pohlad, ze bolo vidiet, ze ako to, ze som sa netrafila, ale to som mu jemne vysvetlila, ze sa mi zdali dost male 3D na jeho poziadavku a este aby to pekne rozkrajali na 15kuskov doma, tak potom v pohode ...a aj mi zatial doplatili, ak som vypytala viac...ale tak pytala som polovicu rozdielu naviac, nie cely 😅 ...ale stalo sa, ze mi sami od seba cely doplatili, podla dohody, aj ked som povodne nechcela... tak si mozem zatial pekne zaklopkat na drevko 🙂

vecernicci
24. nov 2012

@kacenika Díky, ale mně se taky klepou ruce, chce to jen cvik 😉 já jsem svoje první perníčky zdobila teprve vloni
@sisix takový ty malý pytlíčky, nahoře je jakoby plastový zip 😀 takhle jim to vyosli a oni tě v papírnictví pochopí 😀

vecernicci
24. nov 2012

@daducha mně se teda ze smartflexu modeluje špatně, zlatý mléčňák, krásně drží, nepraská a dá se jíst, protože se nemusí nechat ztvrdnout 😉
@verunkah vždyť jsou botky pěkný 😵 se nesmíš podceňovat, koukám, že bydlíš kousek od nás 😉
@pristela no vidíš a já mám doma asi pět balíků, jsem si v zápalu boje taky koupila a leží tam jako mrchy, asi je dostanou slepice, teda jestli je budou žrát 😀
@rapunzel1 ty jsi taky dobrý blázen jako já 😉 pak jsme KO

gumkacka1
24. nov 2012

ahojte babulky, idem po radu. mam robit cestovny kufor oblepeny nalepkami, len neviem, ako mam tie nalepky vyrobit. ani som nic take na nete nenasla. poradili by ste mi prosim? dakujeeeeeem 😉

vecernicci
24. nov 2012

tak ještě můj včerejší Čmelda 😉

jakelina
24. nov 2012

@vecernicci ogriluj je v létě na ohni.