Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
29. nov 2012

@woman04 😀 Katuska dakujem.. 😉 tento x som spravila len 5 navyse..bo este mame tortu 😀 😀 ..ale zajtra robim dalsie, Zuzkinej kamoske k narodeninkam, tak spravim viac 😎 😀 Aj Minie ..torticku...ale sa mi nevyslahala slahacka parizska, musela som znova varit ..vr. cakam kym riadne vychladne ☹

nika1985
29. nov 2012

ahojte prosim vas mate nejaky recept alebo vobec da sa urobit plnka z karameloveho salka bez masla kamoska ma prosim o recept dakujem

aduskatt
29. nov 2012

@nika1985 no jasnacka ze sa da🙂)) pozri v teme s receptami, tam som ho davala🙂

dm1
29. nov 2012

@nika1985 hmmm bez masla som este nepocula jedine zeby si to skusila este do pudingu zaslahat ale bude to riedke 😝

aduskatt
29. nov 2012

@dm1 ja robievam aj bez masla🙂

bambula1307
29. nov 2012

@florentina do likerovych spicov sa do naplne dava, susene mlieko, pr. cukor, fondan a rumova aroma.

vecernicci
29. nov 2012

holky prosíííím nemáte některá uložený postup na zvířátka z Madagaskaru? akutně nutně, do zítra mám mít hotovo 😝

jakelina
29. nov 2012

@nika1985 jedině zašlehat do šlehačky, třeba rostlinné, ta bývá super hustá a pevná.

nika1985
29. nov 2012

@dm1 ved to rozmyslam aj ja ze to bude riedke aj keby tam da puding ale idem pozriet nieco v dvojke

nika1985
29. nov 2012

@jakelina toto iste ma napadlo len ze to chce na zajtra a u nich rastlinnu nemaju ona to chce iba pre muza nepecie casto keby je blizsie ja zasoby mam 😉

lamps
29. nov 2012

@nika1985 veď si upáľ cukor na karamel, pridaj šľahačku, nechaj vychlanúť a na druhý deň vyšľahaj so stužovčom. Je to taká ľahká plnka ako parížsky krém, mňam

aduskatt
29. nov 2012

karamelovy krem bez masla
prevarit 500 ml slahacky s 100g bielej cokolady, nechat do druheho dna v chladnicke. Vyslahat s dvoma stuzovacmi, pridat asi 3/4 skaramelizovaneho salka a Creme Ole Vanilka

nika1985
29. nov 2012

@lamps ja by som si spravila len toto neni pre mna kamoska mi pisala ze si uvarila salko a chce nejaku karamelovu plnku ale bez masla jedina ma napadla zo slahackou ale nema zivocisnu a s normalnou neviem nemam skusenost dakujem pekne ozaj a ked budes bez netu cinknem Ti ale ratam ze buduci vikend by sme mali ist do batovky starky bol v nemocke tak ho pojdeme pozriet.

lamps
29. nov 2012

no jasné cinkni, ale radšej deň dopredu, aby som nebola práve na ceste s deťmi na krúžok. Bez netu budeme neviem koľko, meníme operátora a netuším, koľko bude trvať zapojenie 😅. Dievčence potom veľmi veľa nepíšte, ja to nebudem mať šancu Vás dočítať

lamps
29. nov 2012

@nika1985 odkaz vyššie bol pre teba 😉

maznacik007
29. nov 2012

dievcata neviete mi poradit nejaku pani co robi take vianocne medovniky a pripadne aj vianocne pecivo....najlepsie osobny odber... byvame na kraji okresov TT a GA pripadne BA manzel tam pracuje ...

dakujem ....

dm1
29. nov 2012

@aduskatt hmm len tam je creme ole a ja veru niesom na tieto praskove veci tak nic pre mna veru 😝

aduskatt
29. nov 2012

@dm1 davala som uz aj zelatinovy stuzovac a bolo to fajn🙂

dm1
29. nov 2012

@aduskatt ked ja nemusim ani ten stuzovac 😀. Ja neviem mne to vsetko akosik vadi ci puding, ci taketo praskace ale zase nie vsade niekedy musim skusit len pre nas

aduskatt
29. nov 2012

@dm1 tak to asi od chuti, ja to tam necitim nejak rusivo🙂 mne zasa vadi vela masla🙂 kazdy mame ine chute🙂

nika1985
29. nov 2012

@dm1
@lamps
@aduskatt
@jakelina dakujem za rychle odpovede 😉

mayka
29. nov 2012

@dm1 nadherne svietniky z medovnikov robis? to si sama robis predlohy? Da sa niekde najst nejaka jednoducha predloha? Rozmyslam ze aj ja skusim tento rok...

dm1
29. nov 2012

@mayka ano je to z medovnikov a dakujem za pochvalu 🙂. niektore si robim sama ale vacsinou mam z netu. Napr. tuto na kostoliky ale podla toho som si dala spravit vykrajovacku takze uz nemusim vyriezat

mayka
29. nov 2012

@dm1 dakujem krasne. 😵 Idem aj ja trosku pohladat cez uja googla. 😀

symoona
29. nov 2012

@jakelina Ďakujem 🙂 Tak je to za mnou. Zvladla som to 😉

sisix
29. nov 2012

holky potrebuji mekou podlozku na kyticky, mate zkusenost s touzo http://www.dortisimo.cz/eshop/2560-orchard-peno... nebo http://www.dortisimo.cz/eshop/2561-orchard-peno... diky

njonja
29. nov 2012

@jakelina ja ich mam a nepouzivam. Mne je s tym este viac roboty ako ked si ich vymodelujem sama 😒 Bud som nemozna, alebo su na nic... no a potom vyzeraju tak strasne umelo, ked su hotove...
@dm jedna otazka... ked chcem, aby sa mi potah leskol, natriet ho olejom??? Dakujem🙂 🙂

dm1
29. nov 2012

@njonja ja to nerobievam tak nepotrvrdim ale kocky tak pisali. Ja mam taky lesk v spreji - glazura tak ak treba streknem tym

njonja
29. nov 2012

@dm1 potrebujem totiz, aby sa mi leskla sedacka akoze kozena.... hm, skusim to na kusku sparvit, dufam, ze to nepototo... dakujem🙂