Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
27. dec 2012

@njonja na to jsou takový půlkulatý formičky, vykrojíš kolečko a položíš na formičku, trochu přimáčkneš, uhladíš, aby bylo těsto hladké a dáš upéct a pak jen z formičky sundáš, nic složitýho 😉 pak jen zabrousíš hrany na struhadle, ozdobíš, necháš uschnout, slepíš a je to 🙂

gabkostanka
27. dec 2012

ahojte, chcela by som vas poprosit o tip na tortu - aky korpus a a plnka pre 3 rocneho, dnes som spravila maslovu plnku 4 zltka, 250 gr kryst. cukor a 1a1/2 masla...je dost sladka....dakujem za tipy

njonja
27. dec 2012

@vecernicci ahaaa! a ja cely cas dumam, ze ako sa to robi🙂 som zase o nieco mudrejsia 😀 😀 😀

dm1
27. dec 2012

@njonja presne ako vecernici napisala ono to ide z formicky uplne super len nie vzdy cesto poslucha tak ako ma a niekedy je z toho taka rozplasknuta gulicka 😝

dm1
27. dec 2012

@vecernicci to je tak skoro velka noc? to aby som aj ja uz zacala 😀. este tu mam zopar neozdobenych vianocnych tak hadam ich este zajtra stihnem a dovesam na stromcek 😀.

makinka2
27. dec 2012

@florentina nechám si ji jak holky psaly na zkoušení kytiček, chci máti v dubnu udělat orchidej v květináči tak mám aspon z čeho zkoušet 🙂 moje blbos, ale fakt to teda má krátký trvalivosti ☹

makinka2
27. dec 2012

Holky poslední 2 dotazy, snad 😀 😀 budu dělat poprvá dvoupatrák, mám tam dát nějakou podložku nebo ty slámky, budu ho dávat ne doprostřed, ale úplně na kraj, se právě bojím aby se mi nezbortil ☹ a ještě moc moc prosím opravdu si ho už napíšu 😀 recept na pribináčkový krém? si nejsem jistá poměrem, děkuji moooc 😵 😵 😵 😵

jenie123
27. dec 2012

@dm1 to je nadhera.. si strasne sikovna.. mozem ta poprosit o recept na to slane cesto..?

dajna11
27. dec 2012

@luciahromadkova tu knižku mám aj ja.....

jenie123
27. dec 2012

@makinka2 recept som ti skopirovala z dvojky 🙂
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.

simasa
27. dec 2012

Ahojte babulky,
komu mozem podakovat za darcek? 😵
Je mi to luto, ale budem sa musiet zaradit medzi zienky, ktore pecenie obmedzili, lebo od januara nastupujem do prace. Tak dufam, ze Vas stihnem aspon obcas precitat. Este teraz robim 2 torty, ale myslienkami uz som niekde inde a podla toho to asi bude aj vypadat 😀 Mozno ked sa v praci zabehnem, tak zostane zase viac casu aj na pecenie, ved uvidim... Nech sa Vam vsetkym dari! 🙂

nika1985
27. dec 2012

@makinka2 podlozku tam urcite daj bude sa to potom aj lepsie krajat budes mas samostane vrch a potom krasny spodok baby davaju bud plastovy tanier alebo ja som dala taku kartonovu podlozku obalenu do potravinovej folie a pod to slamky.

nika1985
27. dec 2012

@simasa prajem Ti uspesny navrat do prace nech sa rychlo zabehnes ja sa tiez bojim nastupu do prace uz teraz je tam vsetko hore nohami a to mam este rok a pol MD.

dm1
27. dec 2012

@jenie123 dakujem a jasne tu je pisem tak ako to mam od lusilky:

jedna salka rozomletej - ja mixujem - soli sa rozpusti v jednej salke vriacej vody, a pridaju sa dve salky hladkej muky a dve lyzice tapetoveho lepidla... niekto robi bez neho, ale s nim je cesto vlacnejsie), vymodelujem co treba, a susim. hodinu v trube na 50°, hodinu na 100 a potom ked je to tvrde, suche, tak to chvilku dopiect na 150 aby to chytilo farbu. ked mas hrubsie alebo vacsie veci, treba susit dlhsie. nakoniec sa to nalakuje a hotovo

dm1
27. dec 2012

@simasa nech sa ti dari v praci a rychlo sa zabehnes 😉

luciahromadkova
27. dec 2012

@frlka fotopostupy tam nie su, iba obrazky, hotových tort a dezertov, par receptov na maslove kremy,kralovsku glazuru, hmotu, marcipan a gumpastu, a je tam napisane vzadu, co bolo na ozdobenie použité, , v zavere su mena cukrarov adresy a emailove adresy a weby

makinka2
27. dec 2012

@jenie123
@nika1985 holky díky 🙂 no něco teda zkusím doma najít 🙂

zdendo212
27. dec 2012

Ahojte tortárky 😀 , nenašla by sa tu nejaká mamina z okolia TN, ktorá by mi spravila tortu Mcqueena?

aduskatt
27. dec 2012

tak pridavam 4600 g BMW.des a hruza robota, lebo sa mi pokazila talciaren, ale hadam teda moze byt🙂 parizska slahacka, vanilkovy mramor

vlada111
27. dec 2012

@pristela to je krásne kočka. Koľko to stálo? No veru nebudem, lebo sem zase hodíš krásnu tortu a zase ma nasereš ako ti to ide 😀 😀 😀

zdenallicka
27. dec 2012

@lucka_o

Bezlepkový korpus na dort

6 vajíček
20 dkg práškového cukru
2 polévkové lžíce oleje
1/3 prášku do pečiva Dr. Oetker
3 pudinky Dr. Oetker (vanilkové pro světlý korpus, čokoládové pro čokokorpus, popř. úplně jiné - dle vaší libosti)

Z bílků si ušleháte sníh, pak do něj zašleháte polovinu cukru. Druhou polovinu cukru zašleháte do žloutků, přišleháte olej. Prášek do pečiva a pudinkové prášky zašleháte so žloutkové směsi. Bude to dost husté, proto si odeberete pár lžic ušlehaných bílků (třeba 5) a vešleháte je do žloutkové směsi společně s pudinky a prdopečem. POté lehce vmícháte zbytek sněhu a těsto pečete ve vymazané a bezlepkovou moukou vysypané formě o průměru 24cm (nebo jen na dno formy vystříhnete kolečko o průměru formy a boky necháte nevymazené; těsto do nich oddělí, až je upečené) na 160st. Jestli je hotové, poznáte podle toho, že doprostřed píchnete špejli - musí být suchá. KOrpus vyklopte na prkýnko s pečícím papírem, počkejte, až vychladne a pak použijte dle libosti. 🙂

TOhle je těsto vhodné i jako základ na pseudobublaniny, rolády atd.

tinamk
27. dec 2012

dievčata neviete mi poradit nejaky fotopostup na snehulienku raz som to niekde zahliadla a uz sa tomu neviem dopatrat...pomohlo by.. popripade nejake inspiracie na snehulienkovsku torticku... dakujem vam krasne.. 🙂

pristela
27. dec 2012

@vecernicci jej nemohla by si mi pozicat pana manzela ? 😵 😵 ja som sa zamilovala do tohto mixeruhttp://eshop.eta.cz/kuchynsky-robot-gratus-eta-... , isto ho chcem, musim 😀 uz len preto ze je celokovovy , ma velkuuu nadobu 😵 ale asi ho budem brat od vas z ciech , bo zrovna tu v tomto shope je predlzena zaruka az na 10rokov , u nas ma len 2roky. 😀
@dm1 ty si mistr , uuuuuuzasne, naadherne 😵 😵 😵 😵

dm1
27. dec 2012

@pristela dakujem 😵

pristela
27. dec 2012

papulky ted som si kupila v Kaufe taky šuflikovy box na kolieckach , juchuuuuu, aj som premyslala, ale vsak su vááánoce , tak sa tesim ze ked budem robit len prisuniem a je to 😀

pristela
27. dec 2012

@vlada111 cica nedrááááždi 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
27. dec 2012

@pristela a po com bol? lebo ja som ho raz prepasla ked bol v akcii ☹

lamps
27. dec 2012

babuľky mám objednávku na tortu pre 80-ročného dedula 🙂, chcú, aby som im toho deda vymodelovala. Keď mu urobím šedivé vlasy v bielej farbe nebude do vyzerať divne? Alebo mu ich mám dať také šedé? Alebo mu spravím melír? A keď mu urobím ten primitívny ksichtík aký viem, to bude kopec srandy 😀 😀 😀

pristela
27. dec 2012

@dm1 15€

dm1
27. dec 2012

@pristela tak vtedy bol tusim za 9 eciek to bola super akcia neviem ci aj menej nie