Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
17. feb 2013

@lifinka tak vidíš, že si se dočkala 😉 😵 😵 ještě vydrž holka, to uteče jako voda, doufám, že s váma pak pobude nějaký čas doma 😉

zuzana92101
17. feb 2013

@luciahromadkova dakujeeem

vecernicci
17. feb 2013

@dm1 nádherný dortíky, ale ta se stencilem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
17. feb 2013

@pristela krásne tortičky všetky a tá červeno biela nádhernááá 😵 😵 😵 😵 😵

denisak77
17. feb 2013

@dm1 Ahoj,akou hmotou robíš stensil,mne to vôbec nejde,stále sa mi rozmaže ,mám formu damašk,som z toho zúfalá,lebo sa mi to tiež veľmi páči.

zuzana92101
17. feb 2013

@luciahromadkova luci, pozerala som teraz tie linky, ale to je ina technika...ale aj tak dakujem, vdaka tomu som nasla, co som hladala 😉 je to "Brush embroidery"

ajka82
17. feb 2013

tak a este jedna pingu na dnes...uz mi dochadzaju napady, ked uz su asi 6-7mi? 😅 a postavicka s menom samotna na tortu... inak babyyy po roku co mam patchworkovu abecedu som ju zas po case vybrala a ono konecne som s nou vykrojila pismenka, uz asi vedela ze by letela do kosa alebo niekomu inemu, bo ma hnevala 😠

reruna
17. feb 2013

@79zuzana Ahoj, prosím tě, když jsi kdysi dělala košík se 40 růžemi, jaký jsi měla průměr dortu a růžičky asi jak velké? Vešlo se ti to tam v pohodě? Začala jsi usazovat růže od prostředka nebo od krajů? - a ještě - měla jsi ten povrch košíku dorovna nebo vypouklý, aby se tam toho více vešlo? Mám tam narvat 50 růží a mám jen formu 28 cm....bojím se, že se mi to tam nevleze

reruna
17. feb 2013

@pristela nádhera, já to Mmf prostě neumím, včera jsem u toho akorát tak nadávala, mám to hrozně měkké a lepivé, přitom cukru tam jde až až a ani to pak není dobré, jak je to samý cukr, už jsem si objednala smartfex a ještě nějakou novinku - Pasta dama stella, ségra ji měla a prý je na potahování dobrá

lubi22
17. feb 2013

@dm1 @daducha @pristela - prekrasne torticky, fakt dokonale 🙂 Vy tri by ste mohli radsej do tej relacie, mohli by to urobit formou celovecerneho filmu, bolo by na co pozerat 🙂 Skoda, ze nie ste blizko BB, takto si musim aspon z casti piect sama, nenasla som tu este nikoho, kto by piekol chutne a zaroven dokonale krasne, cisto ako vy. Vzdy jedna cast pokrivkava - bud je krasna torta a neoslovila nas chutou (tuhe tazke cesto, vonave plnky), alebo uzasna torta chutovo ale vzhlad taky priemer, co si aj sama dokazem urobit lepsie. Potom vzdy musim robit kompromis - jednu - dve upiect sama, no padam dolu nosom kvoli tomu, ze nestiham cez den a peciem v noci a jednu objednavam z tej kategorie chutovo vynikajuca ale vzhladovo priemer.

reruna
17. feb 2013

@dm1 nádherné dorty, ibišek není vůbec nepodařený! a ty orchidejky, fakt krása!
@daducha nádhera!

79zuzana
17. feb 2013

@reruna ahoj, to ti tam vojde. Ja som robila tortu s priemerom 23 cm a ruzicky boli asi take 3-5 cm. Vrch som nechala trosicku vypukly a lepila som ich najprv po obvode a potom do stredu. Dufam, ze som aspon trosku pomohla . Drzim palce pri torticke.

reruna
17. feb 2013

@79zuzana děkuju, moc jsi mi pomohla!

79zuzana
17. feb 2013

Ahojte dievcata. Ja som tu uz neprispela tusim od noveho roka. Teda ani som toho extra vela v januari nenapiekla. Dufam, ze nasa rodina uz vycerpala vsetky choroby, ktore sme mali nachystane do noveho roka a uz sa vratime znovu do normalu. Pridam aspon co som napiekla za posledne tri tyzdne. A potom uz idem konecne popozerat poslednu tisicku stran 😀

timonko
17. feb 2013
lubi22
17. feb 2013

@79zuzana - Zuzka krasne tortičky a mafinky 😵 Mozem sa Ta spytat, kde kupujes tie krabicky na muffiny? Ja som nasla na nete, ale iba take male pre 6 kusov, taketo vacsie som nevidela nikde a take by sa mi zisli viac, ked nesiem do skolky. A druha vec, co sa tyka mafiniek, pecies priamo v papierovych kosickoch, alebo ich davas az po dopeceni do kosickov? A este posledna otazka, prepac, ze Ta otravujem, mas nadherne nalepeny ten jedly obrazok na marcipane, mne sa to vlni, cim to tam lepis? Dakujem krasne 😵

florentina
17. feb 2013

Holčičky, tak já se s vámi do konce března tak trošku loučím....mám teď nějak moc práce a musím se vzdát toho čítání tady, neb mě to samozřejmě zdržuje, navíc mi vypadlo nějaké hlídání, takže budu zase účto dohánět po nocích. Ale mám aspoň dva dortíky, jiné si teď z časových důvodů asi nevezmu, tak se tady určitě aspoň s obrázky zastavím....bude se mi po vás ale moooc stýskat, takže na kukandu vašich výtvorů se tu určitě čas od času zastavím...papa a v dubnu vám tu zase budu natahovat diskuzi svými mega dlouhými příspěvky 😀 ...P.S. kdyby jste do té doby domlouvaly nějaké to koníkové stretko na léto a já tu nebyla, myslete na mě a dejte vědět, ju? 😉 A pokud ne, moje nabídka stretka v Čechách platí, tak to pak dohodneme!
Papa K.

zuzana92101
17. feb 2013

@reruna ja som predtym s Damou robila a smartflexu nesiaha ani po clenky 😉. Lepi sa, stale ju treba podsypavat, potom potah zostaval flakaty od skrobu... Smartflex je u mna jednicka, co sa potahovania tyka (chut...to neviem, ja to nemam rada). Ale zo smartflexu spravis aj figurky, aj kvietky, ale z damy ee. To sa mi deformovalo a lepilo.
Ja mam este trosku Damy, ale ani ju neviem dominat, lebo ked si predstavim, ako sa s nou robi v porovnani so smartflexom, vzdy radsej volim ten 😝 .

79zuzana
17. feb 2013

@lubi22 dakujem velmi krasne. S krabickami ti velmi neporadim. Nezijem na Sk a tie krabicky kupujem tu v meste v obchode. Mufinky peciem priamo v papierovych kosickoch, ale v mufinkovej forme, preto udrzia taky pekny tvar. A ten jedly obrazok je asi v inej kvalite preto sa nevlni. Nie je to jedla oplatka ale obrazok vytlaceny na takom tenkom icingu. Na potiahnutu tortu dam len trosilinku vody, len tak jemne prejdem stetcom, aby torta nebola mokra len jemne lepkava a na to polozim obrazok. Vrch sa uz nepotiera s nicim. Asi som ti teda velmi nepomohla 😒

zuzana92101
17. feb 2013

babulky, nevideli ste toto niekde, ale lacnejsiu variantu? 😅 toto je trosku moc, aj ked je to kraasne...stoji to skoro 46e. 😒

dm1
17. feb 2013

@zuzana92101 od tohto sme videli na alibabe lacnejsiu variantu ale nie u nas na slovensku :/. ja ju mam da sa kupit aj polovica okolo 30 eur stoji a robim s nou tie boky na cokotorte

pristela
17. feb 2013

@eliska22 ona je vlastne bordo - smotanova , nie biela
@reruna no ked je makke a lepive treba viac cukru - ono ja ho nejedavam,vyhadzuijem , ale ja vyhadzujem aj smart, tak je toho cukru tak isto , len to vedia zakryt tymi vsetkymi dochucovadlami ze je to menej citit ale na mnozstvo je to to iste 😝 ja pouzivam sem tam aj smartflex ale lepsie sa mi robi z mmf . MMf si zarobim makksie a da sa pak vyhladit uplne nadherne aj ked uz je na torte potiahnute, smart ako raz potiahnes a musim rychlo tak konic, ja robim pomalyyyy 😝
@vierka0 hnedá je mmf s 52% cokoladou z lidla a bordova je zas mmf s bielou čokoládou
@lokalistin @pipka - 😀 😀 nerada vas sklamem ale sra...a som sa na celeho psa cela torta vypada nestastne a som rada ze je prec

lussy23
17. feb 2013

@alenv krásne tortičky
@hejdita krásnučké tortičky
@dada2007 nádhera
@zsuzsu nádhera @zuzana92101 Mne to nepríde ako opičenie. Aj my máme skvelých cukrárov, tak prečo im nedať šancu? Aj keď môj názor je, že peniaze sa dali aj inak využiť ako do toriet.Mňa prekvapuje, že i Slováci majú takéto bláznivé nápady. neviem či ste včera pozerali, ale robili jednej dievčine Justina Biebera v životnej veľkosti.
@dadka212 krásne tortičky

lussy23
17. feb 2013

@timonko nádherné
@79zuzana nádhera
@ajka82 krásne

libela
17. feb 2013

dievčence, kde na internete sa dajú kúpiť najlacnejšie pomôcky na pečenie tôrt. myslím vypichovače, slikónové podložky a farby. vďaka

eliska22
17. feb 2013

@pristela veď som písala bordo smotanová nie??? 😀 😀 😀

vierka0
17. feb 2013

@pristela a to len roztopis a zmiesas s mmf ? potom sa to nerozpadava ? 😕 to su ake premakane postupy 😉

lussy23
17. feb 2013

@florentina súhlasím . Amerika je preslávená obrovskými oslavami a svadbami. Do našich chudobných pomerov nie sú takéto torty. Veď také tortisko je aj pre dvesto ľidí, toľko mnohí nemajú ani v rodine. Iné by bolo robiť také torty na koncerty, do nejakého detského domova, kde je viacej ľudí a tá torta sa i zje. Takto sú to zbytočne vyhodené peniaze, ktoré mohli dať chudobným.
@iwulka23 nádherné

eliska22
17. feb 2013

kočky čo beriete za 1 muffinu? viem, že to tu už bolo písané, ale ja nedávala pozor, alebo som tu určite nebola 😉 😀

lussy23
17. feb 2013

@dm1 nádherná

@luciahromadkova súhlasím.. a aké drahé boli tie torty. Som presvečená že ísť na koncert toho Biebera by vyšlo lacnejšie ako tá torta a dievčatko by malo aj trvalý zážitok.
@lucula73 to máte pravdu. to môj brat vždy nadáva, keď robím tortu s poaťahom. Mne by sa to trhalo, tak robím hrubší😀
@dajulik čo sa týka krému ,tak oni iný v cukrárenských prevádzkach nerobia. Aj my sme v škole vždy robili maslový krém, prípadne kakaový, alebo sme tam dali ovocie. Ale krém bol stále ten istý, rovnako aj korpusy. žiaden velvet ani nič podobné.
@nika222 presne tak. aj mne prišli strašne veľké..
@lucula73 súhlasím. Ale zase lepšie takéto relácie ako nejaké trápne Farmy a pod, kde sa len nadáva a háda.