Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. mar 2013

@janula.h asi obarveným krémem, ale jistá si nejsem a nebo pak bílovou polevou 😲 😲 😲

janula.h
11. mar 2013

@jakelina hmm no ja sa bojím bielkovu takto dať aby sa ľudia nepos...i 😀

aduskatt
11. mar 2013

@janula.h myslim, ze to je zafarbeny maslovy krem, ta podlozka okolo je mastna🙂) takze bielko to nebude

jakelina
11. mar 2013

@janula.h tak pak jedině koupit, tam nejsou ty syrové bílky. Ale kdybys ušlehala nad parou neměl by být problém, do trubiček se taky dává ten bílek s cukrem 😲 😲

aduskatt
11. mar 2013

@mizulienka ze aka vtipna takto k veceru🙂)))

vecernicci
11. mar 2013

@janula.h obarveným krémem 😉 já tak dělala řeku http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/5...

pipka
11. mar 2013

@jakelina kraasna rychlovka, fakt si sikulka 😵 😵 😵 a Eliaskovi vsetko naj naj naj 😵 😵 😵

lokalistin
11. mar 2013

@alexandrakocikova no ti ludia su uplne trapny, ja mam na zajtra tiez takych divnych,uz som pre nich robila na krst ten velky zamok, a teraz chcu na prve narodeniny. zadanie bolo ziaden zamok ziaden alkohol,malu a peknu,ked som sa spytala na chut,tak ze ty si profik urob nieco co deti lubia...???????a na sobotu chcu este jednu tak uvidim,co a ako
ale kocka bola super nemusis si robit hlavu,no ale aspom dakujem by bolo namieste 😝 krava

janula.h
11. mar 2013

@vecernicci klasika maslový? s cukrom ? a farbila si gélovkami?

pipka
11. mar 2013

@enatko skus mi konkretne napisat na co sa pytas? lebo ja fakt netusim co vykrojene je kde? 😕 😅
napis mi presne a pripadne hod aj foto, lebo ja absolutne neviem o com sme sa kde bavili a co kde bolo vykrojene 😕 😀 😀

mizulienka
11. mar 2013

joj dievcata, no co vam poviem, to ja mam take srandovne tety, co si myslia, ze ja som asi vila zazracnica 😉

janula.h
11. mar 2013

@mizulienka ľapni jej tam prázdny korpus jedno maslo a salko do igelitky a povedz upečte mi vy a keď to spravíte urobím aj ja 😀

kacka1234
11. mar 2013

baby!!! nemate nejake inspiracie pre dievcatko na dva roky??? 🙂 prosim

ajka82
11. mar 2013

@daducha ten sudok by som dala asi 2x 26cm priemer ak ho chces aj viac do vysky, nie len taky nizky ako klasicka torta(co som robila ja posledne)...ak sa bojis ci udrzi vahu, daj medzi tie dve casti podlozku, ako ked robis poschodku, vystuz do spodneho...ja som aj tak posledny pohar pivovy(ten pilsner) tak vystuzila, bo som sa bala, ze sa zosype, bo tam bola slahackova vanilkova plnka 😅 na vysku mal cca 25cm, ale priemer mensi, bo chceli tak 3,5-4kg pivo

mamina1978
11. mar 2013

@vecernicci No vsak prave preto sme kupili fenku , ked uz mam doma plnu vajcaren 😉 😀

zuzka7512
11. mar 2013

torta pre maminu k narodeninám...

sisix
11. mar 2013

Sara bude mit 4 roky, chci ji udelat dost a vubec nemam predstavu. Dnes mi rekla, ze chce kolo protoze ho zrovna videla na fotce. 😀 BArbii uz jsme meli. Nemate nejake napady a inspirace.Diky

ajka82
11. mar 2013

baby aka pekna objednavka sa mi crta na september 😵 😅 😉 80cm dlhy 30-40cm siroky a 20cm vysoky krokodil s otvorenou papulou v ktorej bude cislo 😎 ak to vynde tak normalne radost ma pochyti nieco take urobit 😵 len ho budem musiet dokoncovat tesne pred odovzdanim a to budem mat stiahnuty zadok aby som to stihla presne, lebo do chladnicky nevojde a vonku asi bude este dost teplo, tak na balkone nezakryjem 🤐

vecernicci
11. mar 2013
ajka82
11. mar 2013

no a tym prispevkom ma trklo, kde by sa dala dat urezat nejaka 90x50cm pevna ale lahsia doska, aby som ho nejak preniesla 😕 baumax, alebo mate nejake ine tipy?

mamina1978
11. mar 2013

@vecernicci ...................tak a tu je nasa fenka, ktoru sme si vcera doviezli........cistokrvna rasa,, Kalgal ´´a vola sa ,,DONA `` 😉 🙂

aduskatt
11. mar 2013

@ajka82 sololit?

mimcak
11. mar 2013

Dievčatá naša obvodná dr. ma prosila o tortu na promocie a ja ,e jasné .tak mi nakázala aby som jej mailom poslala nejaké inšpir. Tak som poslala ,ona si vybrala.Dohodli sme sa na termíne všetko. No a nakoniec mi povedala,že to budú promocie v Prahe a ja ,že či to tam berie aj tortu a ona že jasné,ved to pôjdu v apríli a pôjdu v noci a že už raz tak tortu niesli a bola ok.Tak ja teda neviem normal sa toho bojím.Však s KE do Prahy je riadny kus a tie naše cesty. A ktovie či ju potom strči do chladničky.Čo ak sa jej pokazí.

ajka82
11. mar 2013

@aduskatt netusim, nieco co ratam aby udrzalo cca 20kg a nech to nema dalsich 10 😅

eliska22
11. mar 2013

kočky akú veľkú tortu mám urobiť pre 60 ľudí? spodnú chcem urobiť 33x23 a ešte na to jedno poschodie, neviem aké veľké asi tak 26x17 myslíte, že bude stačiť? 😝

vecernicci
11. mar 2013

@mamina1978 to je hrozně veeeliký pes 😉 😉 aby ti ty kluky nesežrala 😀

vecernicci
11. mar 2013

@mamina1978 no je nááádherná 😉 a ty tlapy 😵

vecernicci
11. mar 2013

jinakholky musím se pochlubit, volala mi kámoška, dělala jsem tady do Hradce na kardiochirurgii pro doktora nejnovější typ kardiostimulátoru jako dort a teď mi volala, že z něj byli doktoři úplně hotoví, a že prý přeposílali fotky na všechny velký kardiocentra po celý ČR všem jejich šéfům, tak prý ať se nedivím, až mi budou chodit zakázky na další, to fakt potěší
tak jsem se pochlubila, vykecala a jsem fakt na růžovým obláčku 😀 😀 😀 😵

aduskatt
11. mar 2013

@ajka82 popytam sa, ok?

pipka
11. mar 2013

@ajka82 skoč do Rosničky, tam ti odrezu z coho chces a kolko chces 😉 a naj je asi ten sololit, je to pomerne lahke a udrzi to dost, je to pevne 😉