Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. okt 2013

@pipka přesně, já skoro každý krém nadstavím šlehačkou, normálně ji tam naleju a zašlehám a je pak nadýchaný a není to tak máslové

lamps
18. okt 2013

@levandulka3 jééj, to si krásne napísala a na čo myslí táto ovečka? mne nič nepovedala 😀 😀 😀
jáááj, dievčence moje ja mám taký časový sklz ☹ akosi som sa ku poslednej torte dostala až o 18-tej, v návale snahy dobehnúť zameškané sa mi zgrcla karamelová plnka, tak som ju musela nahrievať, chladiť a až teraz plniť, kým torta stuhne to potrvá, tak sa tu kŕmim chlebom s rajčinami 😀 😀 😀 a môj spánok vidím na neskorú nočnú hodinu

pipka
18. okt 2013

@lamps myslim na teba mojaaa 😅 😉
ja tento tyzden tortovy oddych...zato od buduceho mi to zacina 😅 😝 😝 sa nezastavim az do Vianoc 😝 🙄 😀

a sameee skvosty ma cakaju 😅 😀 ze Rapunzel, smolkovia, autobus 😅 😀 😀 😀

njonja
18. okt 2013

@sikag dakuejm🙂 Idem skusit na tych 80, lebo minule sa mi zosusila... POtom pridam na 180 , ak by sa to dako nechytalo.. 😉

lamps
18. okt 2013

@pipka och, ďakujem určite sa mi bude super pracovať 🙂 zatiaľ mi je fajn, ani spať sa mi nechce, mm je v nočnej tak tu snortím a dočítavam. Ja som mala na tento týždeň 3 tortuše a zatiaľ nemám až do konca roka nič, ak teda nerátam tortu pre moju Veronku k narodkám. A ty to máš "super" objednávky ☹ asi z toho najlepší je ten autobus, Rapunzel by som ja určite nedala 😝 a šmolkovia by ako šmolkovia vizelali tiež veľmi ťažko 😀 😀 😀 😀, ale tebe silno držím palčeky

makinka2
18. okt 2013

ahojk holky 🙂 nechtěl by někdo smartflex 1,4 kg za 110,-kč https://www.modrykonik.cz/market/detska-oslava-...

pipka
18. okt 2013

@lamps no dakujem, dakujem...veru budem to potrebovat 😅 😀

katarina51
18. okt 2013

@lamps tá ovečka nemá chybu, Je úžasnáááááááá. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zz134
18. okt 2013

@lamps ta oveckova je svetovaaaa! Ovecka je taka peckova! jaj sikovna si velmi!

katarina51
18. okt 2013

@muffinka8 sú rozkošní 🙂 🙂 🙂

viera6
18. okt 2013

@lamps NADHERNE! 🙂

chvapilu
18. okt 2013

dnešní narozeninová kytička -děkuju za rady

luciahromadkova
18. okt 2013

@zojaaa na prve fajn..., nabuduce bude este lepsie, zakladne info uz vies... 😉 skus mozno nabuduce viac vyvalkat na tensie ozdoby, budu take jemnejsie 😉 a aj dolu urobit tensie sulce okolo torty, ale oslavencom sa budu istotne pacit a aj chutit 🙂

nika266
18. okt 2013

Tu je moja nočná tortička

adrika202
18. okt 2013

pridávam aj ja tohtotýždňovky a padám do postele ,pokukám a popáčitkujem vás zajtra v práci :D

akzuzs
19. okt 2013

@lamps prekrááásna ta ovečka
@eliska22
@evvina
@broucek2
@cat
@jakelina ako vždy boduješ
@elamaslakova
@muffinka8
@denisak77
@mia114
@zojaaa
@vendullka
@akapulko
@dadulka271
@daniela09
@chvapilu tie šípky sú živé alebo z poťahovky? Krásne
@adrika202
@nika266
všetké zasa ako vždy krásne tortičky už som si aj posťahovala do inširácií a idem pridať aj ja dve čo som robila 🙂

akzuzs
19. okt 2013

Tá syrová je dvojposchodová na spodku je karamel, čokoláda a vanilka a druhé poschodie je suqick.
Druhú som robila mamine. Keďže sa jedná o rodinného príslušníka treba experimentovať. Takže podotýkam prvá krajka vyšla na jednotku dobre sa to robilo a aj super schlo. Moja prvá čokoláda. Mala síce pretrčať ale keďže som chcela mať tam také ciky caky konce ktoré sa mi lámali tak som to radšej zarovnala , inak to išlo super a dobre to chytilo na bokoch a nepretekalo keď som potom vyliala čokoládu na vrch. Veľkä vďaka @halienke ktorá mi veľmi pomohla s čokoládou ako na to. No a som zvedavá ako bude chutiť lebo je to orechový korpus, poliatý sirupom z griotky, potretý slivkovým džemom (trošku zriedený rumom) a gaštanová plnka. Celý byt mi voňal a bola tu Vianočná atmoška 😀 Neviem ako to bude chutiť tak som zvedavá veď pri najhoršom zje pes 😀 😀 😀 😀

vecernicci
19. okt 2013

@lamps ta ovečka je náááááádherná 😵 jsi fakt šikulka na postavičky 😉

chvapilu
19. okt 2013

akzuzs moc děkuju a šípky jsem dělala z potahovky,

akzuzs
19. okt 2013

@chvapilu lebo sú fakt perfekt nemohla som prísť na to či sú z kríka cvaknuté alebo robené 🙂

lamps
19. okt 2013

tak a tu je moja nočná tortuša, išla som spať o pol 3 ráno 😝

viera6
19. okt 2013

@lamps dalsia kráska 🙂

sticker
19. okt 2013

Ahojte. Tak pridám moje dve nové. Ako vždy som sa narobila, nešla som síce spať ako Andrejka, ale iba o jednej, no neskutočne unavená. Kvety mi nechceli na torte držať a to som sa tešila, ako pekne popredu som si ich urobila 😒 ☹ Podľa mňa boli ťažké, ale naozaj neviem... či ten stred dať iný.... Navyše vysoká torta a veľmi zle sa mi poťahovala-prenášal poťah. Asi som ho moc tenko vyvaľkala, preto tak vidieť všetko. Je to darček pre spolužiačku a kamarátku z tanečnej staršej dcéry.
Druhá je darček pre malú kamarátku. Tam som lúče prerábala vyše hodinu, lebo boli pôvodne úplne iné, ale stále som mala taký blbý pocit, že to nie je ona, tak som ich orezala a skúsila niečo iné 😀

simasa
19. okt 2013

Ahojte šikovnice, pridávam krstinovú...

mysiatkoo
19. okt 2013

@simasa luxusna 😵 😵 😵

eliska22
19. okt 2013

@simasa nádherná je 🙂

sticker
19. okt 2013

@simasa Bože tá je nádherná 😵

evicaka
19. okt 2013

@simasa náádhernááá tortička, farby úžasne zladené, proste nemá chybu... 🙂 🙂 🙂 🙂

lamps
19. okt 2013

@sticker skús tie kvietky dať na špáratko a tak zapichnúť do torty, potom lepšie držia.

simasa
19. okt 2013

@mysiatkoo
@eliska22
@sticker
@evicaka
Ďakujem, babule.