Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
22. sep 2014

ozaaj , dnes som u cinanka videla mega gerberu 😅 uz nepamatam kto to tu spominal že hlada 😕

sikag
22. sep 2014

@sasettka ano marshmallows? to som este nepocula. a netvrdlo ti to? tie linie su fakt perfektne, mne sa ta bielkova trosku trhala....
@ikula2 hej ganache 🙂 mne sa to biele pozadie paci, splyva to kvoli tomu svetlu zlemu
@mysiatkoo fotky nemam dobre ako som pisala, bola mi to totiz fotit fotografka zo svadby a ja som toto len tak skusila cvaknut - som sa hrala s nastavenim fotaku a tieto foto boli fakt bez akehokolvek svetla... takze jezisko hadam donesie nejake lampy 😀 😀 😀
katarinka51 myslis to druhe zo spodu? na ali express. ale to taka malicka kratucka, hadam 5 som ich davala na tu 25tku 🙂

sasettka
22. sep 2014

@sikag bolo to super, stvrdlo to az v chladnicke... a ani to nie uplne na kamen 🙂 a na celu tortu mi stacila zmes snad z dvoch cukrikov, vela som toho vyhadzovala ..

aduskatt
22. sep 2014

pridávam tohtovíkendové

muffinka8
22. sep 2014

@sikag kráááásne 😵 😵 😵

pipka
22. sep 2014

@mysiatkoo hlasim sa, pis si ma a ponukam zaroven aj odvoz z BA a potom do BA 😉 kto so mnou este nesiel a nema na mna kontakt piste mi IP, lebo tu v teme to uz nemam cas sledovat 😅 😉

katarina51
22. sep 2014

@mysiatkoo ja neviem nikde nájsť moju IP 😀 😀 😀 😀 Podraďte pls ☹ ☹ ☹ ☹ len ak by som napísala na tvoju IP

mysiatkoo
22. sep 2014

@katarina51 ty tam uz si 😀 daj si fotoblogy a nalavo najdes skupinu 😉

katarina51
22. sep 2014

Po dvoch týždňoch pridávam aj ja svoje torty. Napiekli ste náááádherné tortuše, všetky. 😅 😅 😅 😅
Moja svadobna je priemery 30/24/17, pribinák+mascarpone a ovocie, 2xplnené a vážila 10,5 kg.Tá dvojposchodová svadobná ako dar vážila 6,5kg. Narodeninová je pre mojich budúcich svatovcov. Jedna krstná pre kolegyňu, no fotila som pri umelom osvetlení a tá žltá bola v skutočnosti omnoho krajšia a jasnejšia

lokalistin
23. sep 2014

@mysiatkoo zlato hod ma tam tiez prosim,aj ked v oktobri urcite nemozem,kedze idem buduci tyzden na SK, ale ak by sa to prehodilo na jar, nech som v obraze 😉

mirka100911
23. sep 2014

@mysiatkooo aj mňa môžeš pridať, aj keď neviem, či budem mať stráženie pre malú. 😉

evicaka
23. sep 2014

@mysiatko pridaj prosím aj mňa pre prípad že by sa posunul dátum, pretože vždy by som mohla akurát toho 25, 26-teho nie ☹

tamara2307
23. sep 2014

Dievcata, nove lupane orechy na predaj 🙂 ip

vecernicci
23. sep 2014

Prosim hod me taky do temy, zkusim manzu ,ze bysme mohli jet cela rodina na prodlouzeny vikend ,jelikoz tady je u utery svatek 😉 a ja bych v sobotu zdrhla za Vama a v nedeli taky 🙂

sikag
23. sep 2014

@sasettka a cirou nahodou nemas poznaceny pomer? 🙂 musim to hned skusit. ja som na toto zdobenie strasne zatazena 🙂

sikag
23. sep 2014

aj ja ponukam odvoz na stretko, mozem zobrat 5 ludi BA a okolie (aj DS 😀 😀 ) viac potom v skupine

sasettka
23. sep 2014

@sikag ee, to tak odoka - das si napr. 3 cukriky do misky, sprtnes trosku vody a das do mikrovlnky na par sekund roztopit, rozmiesas a prisypavas praskovy cukor a vymiesavas, kym sa ti nevytvori taka hustejsia kasicka 🙂

simonova815
23. sep 2014

Baby poradte, viete ako sa vola tato rozpravka? Mam robit takuto tortu a potrebujem si tie figurky nastudovat. Dakujem

janka22201
23. sep 2014

ahojte, môže mi niekto poradiť,na tému ganache,robila som tortičku,oganáchovala .Poťah som dávala na druhý deň z MMF,no zasvet sa mi nechcel na ganache prilepiť,tak som poťahovala po druhý krát lebo na tých ostrých hranách mi poťah praskal.Na ten druhý krát som tortu potrela sem tam vodou aby sa prilepil ,ale neviem ,či sa to takto môže a tiež to nepriľnulo úplne.

janka22201
23. sep 2014

...tu je ona,vpredu aj vidno také vyduté miesto

jakelina
23. sep 2014

@janka22201 před potahováním potřu horkou vodou mašlovačkou 😉

ikula2
23. sep 2014

@jakelina prosim ta ako sa kraja torta s ganache a potahom?

jakelina
23. sep 2014

@ikula2 úplně v pohodě, není to tak tvrdé jako čokoláda s tukem.

sasettka
23. sep 2014

@janka22201 presne tak, ako jakelina pise, torticku si daj von este pred vyvalkanim potahovky a pred potiahnutim jemne potri povrch horucou vodou, potom nie je problem

nika1985
23. sep 2014

Baby prosim ake su asi velke mini torticky a kolko sa tak pohybuje cena mam sa pani vyjadrit do zajtra rana. Dakujem pekne

pristela
23. sep 2014

holky mate to aj vy tak ? ak robim pribinak plnku 90% objednanych v ten vikend ma pribinák, ked mascarpone vsetci ten vikend chcu mascarpone 😀 ked male 3kg tak aspon 5naraz a ked poschodky tak aspon tri naraz teraz chcu zas vsetci muffiny a male tiramisu 😀 😀 😀 nuz tento vík bude zaujímaviš 😀 😀

@nika1985 ja ked som sliedila na nete , bo tiez mi nik nevedel napisat cenu tak som vysliedila ze zeny bravaju od 2 do zvacsa 7€ za kus /o 2€ ani nerozmyslaj!!!!!/ a velkost zvacsa davaju 5x5cm abo 8x8, ci 7x7cm

nika1985
23. sep 2014

@pristela dakujem pekne za odpoved rozmyslam ci sa na to vobec dat pri krpcoch uz som prosila mojho nech mi vyroby take male formy nech nemam tolko odpadu ale aj tak si myslim ze to bude robota na prd. Plus na kazdu chcu este aj mimona modelovaneho. 😒
Presne aj ja to tak mam min. vikend 3 a vsetky mascarpone len kazda z inou coko.

pristela
23. sep 2014

@nika1985 ja viem ze je to vyzva a kazda to chce aspon raz skusit , ale pokial ta to nelaka tak ich odhovor, je to makacka, zaberie to vela priestoru, casu pokial sa to vychladi, stale budes otvarat pri kazdej jednej chladnicku tak sa bude chladit pomalsie ....a vyjde ich to podstatne viac ako keby brali tortu

nika1985
23. sep 2014

@pristela vobec ma to nelaka prave preto rozmyslam ako ich prehovorit na nieco ine tolko potahovacky a obmaslovavania ma porazi, a pri krpoch to vychadza na pracu na cely tyzden 😒 skusim im napisat cenu co povedia hadam ich to prejde

jakelina
23. sep 2014

@nika1985 alespoň tu postavičku jim vymluv, to se z toho zblázníš úplně 😝