Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
25. jan 2015

@jakelina nemam v zalohe 😀 Zajtra sa chystam na nakup, ale korpus potrebujem dnes upiect. A vonku fujavica, mala umrncana a ja chora, do obchodu dnes nejdem, tak hladam alternativy 😀

jakelina
25. jan 2015

Tak jedině zkusit sousedku

maya30
25. jan 2015

@blancagon do misy dam 300g balik cukrikov, 100g nalamanej cokolady, lyzicou odkrojim trochu cery, 4 lyzice vody a dam do mikrovlnky roztopit normalne ako ked zarabas cukriky. Potom na doske do toho zapracujem pr. cukor, zvyknem davat necele kilo cukru na toto mnozstvo 😉

govinda
25. jan 2015

@jakelina no zrejme vyskúšam 😀

vecernicci
25. jan 2015

@daja55 v dortisimu měli za 1500, taky si ho chci koupit, ale jelikož ze mě mládež vytáhla přes pět tisíc na kroužky a oba na lyžák, tak bude až po další výplatě 😝

vecernicci
25. jan 2015

@anibas tak takových minidortíků jsem dělala vloni 140 na svatbu a už nikdy víííííííc 😝

vecernicci
25. jan 2015

holky, tak si představte, že já trubka si strčila prst do mlýnku na maso, nojo no, máme doma prvňáčka tak máma mele maso 😉 už jsem s tím čtyři týdny na neschopence, ale ž je to lepší, už můžu i dortíky dělat jednou rukou 😉 tak moje jednoruké dorty 😀

daja55
25. jan 2015

@adrika202 Ďakujem,ale počula som, že ak objednáš za vyššiu sumu ako 20 eur, vraj robia problémy na colnici a neviem , či sa neplatí aj colné, nemáš info?Ja som zatiaľ stále objednávala iba tovar pod 20 eur, pre istotu. 🙂

daja55
25. jan 2015

@vecernicci Ďakujem, pozriem sa 🙂

jakelina
25. jan 2015

@vecernicci chudě, to muselo bolet 😉

jakelina
25. jan 2015

@daja55 musíš jim napsat, že ti to mají poslat jako dárek, pak clo neplatíš.

vecernicci
25. jan 2015

@jakelina to si pis, urvala jsem si nehet i s luzkem od kosti, ale dr mi ho jakoby primackl a zasunul to zpatky a svete div se nehet se chytnul

vecernicci
25. jan 2015

@jakelina a ty mas airbrush?

jakelina
25. jan 2015

@vecernicci ne nemám a ani mi to nepopisuj, já bych si asi cvrkla do trikotu, jak to muselo bolet 😀 😀 😝

abriela
25. jan 2015

@daja55 moja prva objednavka bola120usd. Malokedy mam objednavku do 20-cky. Nakupujem 2 roky

florentina
25. jan 2015

@vecernicci ten z dortisima jsem dostala od jeziska+sadu barev a spokojenost 🙂

emuska27
25. jan 2015

Moja tohtorocna katastrofa!ale hlavne ze chutila...

maya30
25. jan 2015

@sikag dakujem ti, konecne asi prvy ksichtik co sa mi celkom paci a aj ked to nebolo v plane, aj sa podoba na majitelku ...hadam sa to raz naucim 😅

pipka
25. jan 2015

@vecernicci jeee ten srnecek je jak ten co si robila na stretku 😵 😵 len tento ma zlate parozky 😀
no skore uzdravenie prajem 😅 😉
moj tata, ked bol mlady tiez presne takto si pomlel prst 😅 😝 dodnes mu jeden clanok chyba 😝 ...ale ozenil sa....aj bez prsta 😅 😀 😀

adrika202
26. jan 2015

@daja55 clo platíš až od 150 eur ,nad 22 eur sa plati len dph co v tomto pripade je nejakych 6 eur ,a stale sa oplati 🙂

veronkaj
26. jan 2015

tak som skúšala ten robot s veľkou nádobou - robila som , že vyšlahané zvlášť žltka s cukrom cca 4 min a sneh s cukrom zvlášť a potom som metličkou ručne zamiešala so žltok sneh a múku tak bolo cestíčko ok jemnučké ale ako náhle som tam pridala vodu a olej po troške už bolo také sklovité to cesto prečo?????,,,

evicaka
26. jan 2015

@veronkaj tak najskôr si vyšľahaj žltka s cukrom, potom pridaj vodu a olej , následne zašľahaj múku a až nakoniec sneh. 🙂

saandra
26. jan 2015

Caute kocky, idem si k vam po radu. Nie som ziadna cukrarka, peciem iba tak pre rodinu. Teraz sa chystam urobit tortu pre kamaratku, ale chcem ju ozdobit slahackou. Niekde som sa docitala ze rastlinna slahacka lepsie drzi, tak planujem pouzit tu. No a tot som sa zasekla. Mam aj do tej rastlinnej pridat stuzovac?
Poradite mi prosim?

pristela
26. jan 2015

@veronkaj a preco ten korpus stale robis nejak divno a neskusis ako ti baby pisu ,alebo ako som ti pisala ja ? lebo trebars ako teraz- pridat olej vodu atd az po muke, to je čoooo? 😨 aj minule si pisala nejaky divny postup ako si miesala 😕

blancagon
26. jan 2015

@emuska27 začiatky sú vždy najťažšie,potom sa budeš na tom smiať.

veronkaj
26. jan 2015

@evicaka tak som skúšala a vtedy ked pridám tekuté prísady tak je iný ten korpus

@pristela ja pridávam múku až na koniec , skúsila som aj z celých vajec aj ako si písala pokial nedám olej vodu je to ok akonáhle tam dám mokré už to nieje ono.

sikag
26. jan 2015

@sasettka no ako kto, ale vacsinou ano 🙂
@maya30 a skusala si tu limetkovu plnku?
@veronkaj a co ti na tom divne? olej a voda idu rovno do zltok, az potom ide muka a sneh! ale da sa spravit aj korpus bez vody a zltok. nevymyslaj si postupy, zober si osvedceny recept a chod podla neho
@dagmarmustafa uz som nasla tu vykrajovacku, vyzera super, ale fakt sa mi zda dost velka. kolko cm ma priblizne taka hotova orchidea?

dada2007
26. jan 2015

@veronkaj rozmiešaj zltka s cukrom v robote, bielka s druhou polovičkou cukru ručne mixérom.....do hotových žltkov pridáš muku, olej vodu a rozmixuješ.......následne vytiahneš misu z robota a len ručne! zapracuješ sneh.......hotovo 🙂 na 150 a 90 minút(podla velkosti korpusu...)

dada2007
26. jan 2015

a chválim tortičkyyyyyyyyyy..........niektoré vyrážajú dych 😵 😵 😵 ste super šikulky!!!

sikag
26. jan 2015

@dagmarmustafa a cim to zilkujes?