Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
2. aug 2011

@mia114 mne cukrar a predavac v jednom odporucil sfv ze k2 ani wi niesu take dobre.lenze ja som zatial mala len mm a potom robeny z susenym mliekom.ani s jednou som nebola spokojna strasne dlho trvalo kym sa vypracovala aka taka hmota.

dm1
2. aug 2011

@cicimotinka ja som ani tak nemyslela hmoty lebo aj ja pouzivam MMF ale skor pomocky, farby a tak. Ja som pisala na TOM ked pisali ze otvaraju a ze straky budu coskoro tak aby som sa neprehnala ak tu pod nosom to mam lacnejsie 😉 . A vyber maju velky?

lusil2005
2. aug 2011

ESTE SOM TUUUUU!!! 😀 ale pre istotu som povysavala vyprala dve pracky, vyvesala, pozehlila a upratala co sa dalo 😅 viete - keby nieco! 😅

mia114
2. aug 2011

tu je este moja druha torta s dovolenkoveho pecenia, len ju mam len takto divne nafotenu 😀
tortu sme robili narychlo vecer o 21h hehe, tak aspon tak sme ju so segrou spravili, ze kedze tam bolo 5deti tak kazdemu jednu ozdobku na nu, to chceli vyskusat a vidiet ako robim tortu.
na poslednej fotke su deti pre ktore to bolo robene, najmensi tam neni ten ma 10m, a tie dve v strede v siltovkach su moji certici hihi

vejinka
2. aug 2011

baby vy vsetky potierate iba maslo s cukrom? A kolko masla kolko cukru? Ci by sa nedalo potriet aj niecim inym?

vejinka
2. aug 2011

@lusil2005 a ako sa citis? Kontrakcie mas?

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka ja k maslu a cukru pridavam aj korpus. je to potom take lepsie, aj chutnejsie, aj sa s tym ovela lepsie hladi torta...

kontrakcie mam cely den, ale tak hala bala mi to brucho tvrdne 😅 asi si to uz zacnem aj stopovat...

mia114
2. aug 2011

@mizulienka dakujem za odpoved, tak ja to teda skusim a objednam teraz SFV 🙂

lusil2005
2. aug 2011

@zdenallicka dakujem za tip!!! pisem si to. pretoze nemam absolutne ani predstavu co vsetko do toho treba nakupit/spravit... snad ma dm1 nebude neznasat po tej torte, lebo mam takeho tusaka ze budem strasne otravna 🤐

broucek2
2. aug 2011

@vejinka potírám máslovým krémem

mia114
2. aug 2011

@vejinka dakujem za odpoved, no s K2 to uz viem porovnat z tou sa mi nerobolo dobre, SFF mam doma male balenie, a kvetinky sa z neho robia super, len ta SFV tu som este nemala a kedze chcem kupit rovno 7kg balenie som sa radsej esre raz opytala na skusenostui 😅 dakujem za rady

mia114
2. aug 2011

@vejinka ja poslednu dobu potieram uz len s maslo=+cukor+korpus a je to uplne super, vzdy krasne vyrovnam tortu a pekne ryclo to ztujhne a dobre sa potahuje 😉

vejinka
2. aug 2011

@lusil2005 tak asi v noci pojdes.prajem super rychlucky a bezbolestny porod.
To do masla das aj skrojky korpusu?

vejinka
2. aug 2011

😀 @broucek2 a ten maslovy krem je co? Maslo a cukor na kasu?

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka no ja mam vzdy odlozeny bokom korpusove odrezky (bez kremu), a vzdy do toho masla s cukrom ked ho vyslaham, supnem aj trochu korpusu a preslaham to este aj s tym. urobi ti to krasnu kasu a vazne sa s tym robi ovela lepsie ako s cistym maslom s cukrom. a aj to lepsie chuti.

vejinka
2. aug 2011

@mia114 hm takze takmer ako puncovina bez lekvaru a vody

vejinka
2. aug 2011

@lusil2005 niesu hrudky?

vejinka
2. aug 2011

ci slahat a slahat 😀

vejinka
2. aug 2011

uz teraz som hladna.a ozaj mam si trufnut aj na postavicku SAMA? Nemate nejaky postup 😀 ako na toho chlapa?

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka ziadne hrudky. krasne sa ti to do hladka vyslaha.

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka a slahas len chvilocku, hned je to rozpustene v tom.

dm1
2. aug 2011

@vejinka ja potieram kremom ktory je aj v torte lebo pouzivam vacsinou len maslove kremy ktore mozu pod potah

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 neboj slane pivo zmaknes to je pohoda tu je postup http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=78336. Ja nedavam hore ale tie okrojky z chleba lebo to je take suche ale kopcek salatu a na to tu pomazanku. Keby cosi kludne sa pytaj

zdenallicka
2. aug 2011

@lusil2005 J8 jsem si dělala na slaný dort tři pomazánky - základ byl vždy tavený sýr, tvaroh a zakys. smetana.. TOhle celé ušlehat a do jednoho zamíchat nastrouhaný tvrdý sýr, česnek a najemno posekané ořechy. DO druhé jsem dávala chilli a cibulku (jarní) a do třetí jsem dala jen pažitku.
Potřela jsem tím chlebíky (toustové) a nechala si jedné víc na potření boků a vrchu. Pak jsem to potáhla sýrem a ozdobila..🙂

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 a davas iba chlieb a plnky? nedavas ziadne "mäso"? 😅

lusil2005
2. aug 2011

@zdenallicka mmm to znie dobreeee! ale tiez sa opytam - nechyba tam nejaka sunka alebo tak? ci davas aj tu?

vejinka
2. aug 2011

@dm1 no ja som kremom ale netusim co v nom bolo robila ho svokra a z auta mi zisiel cely potah na stol som to niesla a na mieste zostali len kolesa .oci na karoserii dvere pri kolesach spetne zrkadla padli vyzeralo to ako po riadnom poziare a explozi 😀 i

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 jasne davam vzdy potriem z oboch stran pomazankou a striedam poschodia - sunka, sucha salama pikantna, parizsky salat a tak stael dokola alebo aj syr podla toho co ludia chcu. Ja robim pomazanku cesnakovu tu lubima len nedavam tolko cesnaku ako zvycajne - maslo, bambino, tatarka , cesnak. Pomazanka sluzi ako take lepidlo aj aby sa to nerozpadlo ked sa to kraja

dm1
2. aug 2011

@vejinka juj tak to bol isto nevhodny pod potah. Pod potah moze ist aj pudingovy ale v pomere 1:1 mlieko a maslo v nom napr. a nesmu ciste slahackove, tvarohove a tak

vejinka
2. aug 2011

ja chceeem to pivoo 😅 !