Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
7. aug 2011
mizulienka
7. aug 2011

@vejinka dikes 😉

vejinka
7. aug 2011

@lusil2005 nech si muz vezme dovolenku..nie ocerku a ty sup do porodnice fakt uz ide o zivot drobca s malou chod lekarke a bude sa o nu starat par dni ocko

vejinka
7. aug 2011

@mizulienka nemas za co..len skoda ze fotopostup som nikde nenasla..len na toho chruna osla 😝

vejinka
7. aug 2011
https://www.youtube.com/watch?v=bix5I4SRAwY

jeej aha co som nasla...je to take mile..ako jednohubka 😀

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 recept si můžeš přizpůsobit. Já na formu 26 cm dělám korpus z 5 vajíček, ale záleží na receptu. Upéct máš lepší den i dva předem, dát do sáčku a udělat krém - naplnit a dobře vychladit, potřít vychlazené na povrchu a zase dát do lednice a teprve pak potahovat. Já nakrémuju třeba pozdě večer a ráno už jenom potáhnu. Budeš mít hezký rovný povrch. Když je ten krém teplý a málo ztuhnutý, tak se i ta potahovka hůř dělá a urovnává.

mizulienka
7. aug 2011

@jakelina aky mas prosim ta recept na korpus, ja do 16 davam az 8 vacec 😕

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - ďakujem, si zlatá... Takže zajtra upečiem a po vychladnutí zabalím do sáčku a nechám korpus pri izbovej teplote, či ho mám dať v sáčku do chladničky? Potiahnuť budem musieť v utorok večer, lebo v stredu ideme ráno k lekárovi a poobede gratulovať, to by som nestíhala ☹ Ale tak keď ho v utorok ráno naplním a dám vychladiť, večer môžem potiahnuť, však?

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - a ešte, ak podľa receptu, v ktorom sú 4 vajíčka, dám vajec 5, múky tam ide 250g, tak mám dať 310g? Alebo nechať normálne 250?... je to moja prvá tortička ☹

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 v sáčku dej jenom někam, kde ti to nikdo nesní a nemusí být v lednici.
Ten recept je nejjednodušší přizpůsobit tak, že si přepočítáš na jedno vajíčko. Jestli máš v receptu čtyři vajíčka, tak všechno poděl čtyřma a máš množství na jedno vajíčko a pak to množství co ti vyjde vynásob pěti a máš množství na pět vajíček. Snad to píšu srozumitelně, kdyžtak se ptej.

jakelina
7. aug 2011

Když v úterý ráno nakrémuješ, tak můžeš večer potahovat, klidně už odpoledne, uvidíš kdy ti to ztuhne. 😉

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - presne tak som to aj myslela, že keď sú 4 vajíčka, tak Počet/4 a potom x5 - čiže tu vlastne o 1/4 z kažej suroviny viac. Dobre, tak to mám rozpočítané aj to tak urobím 😉 .
Ešte jednu vec som chcela. Pôvodne som chcela dať 2 druhy krému - falošný parížsky a tvarohový, ale asi z každej dávky by mi polovica ostala, tak si musím vybrať jeden... ktorý sa k mramorovému hodí viac? Ak si teda tieto krémy robila 😉 . Myslela som, že by som dala aj višňovú marmeládu. Poťahovať budem s WI - buď bielym, alebo ružovo-bielym mramorovaným 😅

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 hodí se oba, tak budeš asi muset hodit korunou 😀 😀

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - tak supeeeeeeeeeer 😅 . No neva. Tak urobím tvarohový a dám biely poťah. A hotovo 😅 . Lebo tvaroh som už kúpila a ten sa pokazí skôr, ako čokina na varenie 😀 . Ešte raz ďakujem za rady 😉

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 nemáš vůbec zač. Tvarohový je teď v létě osvěžující a těším se na fotečku. Určitě se povede. Nezapomeň nahoře potřít jiným krémem, ne tím tvarohovým. Ten nesmí pod potah. 😉

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - na vrch chcem dať maslo+cukor+odrezky z korpusu... čítala som, že to super vyhladí povrch a dobre sa potom poťahuje... tak snáď sa mi podarí. Normálne už začínam byť nervózna 😅 . Ale straaaaaaašne sa teším 😀 .

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 já to taky dělám s těma odřezkama a je to super. Dort je krásně hladký. To znám, já se taky těším na každý dort. Doma už to nikdo nechce jíst. 😀 😀 😀

mia1111
7. aug 2011

@jakelina - ja som skôr na pečenie koláčikov, tortu som piekla 1x v živote, bola celá čokoládová a iba pre nás, ku kávičke, ale nepoťahovala som ešte nikdy, tak to bude "kopec srandy", ale tak snáď to nejako zvládnem...

jakelina
7. aug 2011

@mia1111 určitě, když jsem to zvládla já. 😀 😀

lussy23
7. aug 2011

@jerryjanka - krásne tortičky

kvojtanikova
7. aug 2011

caute baby, ktore mate abecedu bez vytlacacieho piestika - len taku tu sablonu (ako predava Monika v tom svojom novom cukrarskom obchode) - ako s tym robite? Ja som sa dneska trapila ako pako, tolko skaredych slov co som povedala inokedy nepoviem ani za tyzden, a nic z toho. Ani jedno schopne pismenko - hmota mi ostava v sablone, ked robim cez igelit, rozpuci sa to, nijakovsky to nechce ist von. Mam zlu hmotu? K2 nie je na to vhodna? alebo kde moze byt chyba? Krpec je na prazdninach a ja som chcela robit pokusnu tortu pre neho, lebo 2.9. ma narodky a tam som to uz chcela mat vychytane taketo muchy... A postavicka z K2 mi tiez nedrzi tak ako by mala - je akokeby makka a kyve sa nabok. Dakujem vopred za rady.

mia1111
7. aug 2011

@kvojtanikova - vyváľkať hmotu na tenučko, vyrezať taký pásik trošku širší, ako je písmenko (ja mám podobnú abecedu a mám tam aj lištu na vyrezanie toho pásika), dať na stôl potrav.fóliu, na ňu ten pásik hmoty, zasa fóliu, nechať pár minút akoby oschnúť, potom priložiť kolmo lištu a otlačiť písmenko. Rozpučilo sa ti to, lebo si mala moc nahrubo tú hmotu, ono tá forma na písmenká nie je hlboká, tak musíš natenko vyvaľkať. Mne to takto išlo 😉. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.🙂
Postavičku by som asi vystužila špáratkom. K2 je vraj mäkšia ako WI, ja som zatím modelovala len z WI, spokojnosť 🙂.

dajna11
7. aug 2011

juj baby ,brat mi priniesol z anglicka knižočky ....teším ako malá.....kuk na inšpirácie aspon trošku...

jakelina
7. aug 2011

@dajna11 krásné inspirace

lussy23
7. aug 2011

@dajna11 . úžasné inšpirácie

katy1979
7. aug 2011

@dajna11 fiiiha teraz budes za frajerku 😉

@kvojtanikova ja mam tu monikinu abecedu na poslednej torte co som hadzala a konecne som prisla ako na to. uz som skusala cez sacok aj dat do mrazaku aj solamylom. dnes som to robila cez sacok pobehala po stole prebytky odstranila nechala na jednej strané stale na sacku. potrela pismenko vodou a capla aj s tym sackom na tortu sacok isiel z toho krasne dole a pismenko ostalo tam kde malo

dajna11
7. aug 2011

@katy1979 😀 😀 😀 😀 no jasné...mám materiál na inšpirácie....len nemám momu piecť 😀 😀

dajna11
7. aug 2011

@anibas viem,ved z tade to mám......ja som mu konkrétne kázala čo má doniesť 😀

anjelicek26
7. aug 2011

@lusil2005 - presne muz na OCR a ty do porodnice neblazni takto dlho uz prenasat :( V nemecku by si uz bola davno pod dozorom, co ti na to lekar povedal? Snad bude tvoja zabka rychlo fit, ale to manzel urcite tiez zvladne!