Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
26. jan 2012

ach, baby 😀 😀 😀 😀 😀 a pak ze ja tu stale myslím na bielu čokoladu 😀 😀 😀

neviem kto to tu spominal, ale ja tiez vyhadzujem potahovku, cela moja rodinka, a dokonca odkedy peciem uz aj ked je marcipanom potiahnuta nezjem to 😖

lenocka23
26. jan 2012

@alenv asi len nieco jednoduche... biela a nejaku kvetinu dostredu... ak zije "cnobackym" sposobom tak vek radsej nedavaj... 😉 pripadne kabelku, ci topanky... ak je nakupna maniacka, tak nieco ako kreditku... (???)

vejinka
26. jan 2012

@alenv alebo lodicky 😉 teda neviem ci by si si trufla na ne 😉

lamps
26. jan 2012

@pristela môj mužíček sa jej tak objedol (zo začiatku mu bolo veľmi ľúto vyhodiť, čo len kúsoček), že ju nemôže ani vidieť 😀

alenv
26. jan 2012

@lenocka23 kabelku to ne.. je spíše takový přirozený typ ženy 😕 ale ty lodičky.. to by se jí možná líbilo

jania023
26. jan 2012

ahojky kuèila som farby na tortu ale su glitrove ako sa s nimi pracuje?nieje to velmi pekne ked to dam napr na motilka..co s nimi? 😕

jania023
26. jan 2012

@lamps dakujem 😉

lamps
26. jan 2012

@lucula73 mužíček cukr. obchodík v PD našiel a aj belobu mi doniesol, ďakujem za super navigáciu 😅

anibas
26. jan 2012

@alenv kabelku LV 😉 😉

reruna
26. jan 2012

@larah no já mám taky jen pár kousků těch prachových... taky nepeču na zakázku, ale @pristela dala super tip na malování těmi levnými z drogerie, ale jestli můžu radit, tak si kup aspoň jednu tu sugarflair prachovou perleťovou jmenuje se snow flake, sněhová vločka, tím nasucho štetcem přejdeš po ozdobě a krásně jemně se to pak leskne

lucula73
26. jan 2012

@lamps jej,to ma teší,že našiel.......a tortička je krásna,ako vždy 🙂

@pristela prosím a nemáš poruke ako sa robí presne tá mmf z bielej čokolády?lebo na hnedú som našla recept ale bielu nie....ďakujeeeem 🙂

lucula73
26. jan 2012

@lamps a ešte som sa chcela spýtať,videla som na foto,teda ako som dobre videla 😀 ,ten korpus je kakaový?a dávaš potom menej múky,či nie?

lamps
26. jan 2012

@lucula73 dobre si videla, robila som kakaový korpus. Nie nedávam menej múky, keď mám pocit, že cesto mám husté pridám trochu vody 😅

lucula73
26. jan 2012

@lamps 🙂 ,aha,dobrý nápad.........a dávaš čokoládu či práškové kakao?

lamps
26. jan 2012

@lucula73 práškové kakao do tejto torty som dávala holandské

lucula73
26. jan 2012

kočky prosím vás a neviete mi povedať,ako by ste spravili v torte dieru na flašu........mám uloženú jednu takú tortu,neviem od koho to je-proste aby sa mi tam tá fľaša neprilepila,a nezašpinila prípadne?dať tam poťahovku či čo?lebo aby to neuschlo,ak tam ničč nebude.fakt neviem....
ďakujeem moc .............
tu je tá torta,stiahnutá z netu, 🙂

alenv
26. jan 2012

@anibas nene to uričitě ne ☹

vera_vila
26. jan 2012

@lucula73 Já bych vyřezala díru, flašku obalila alobalem nebo potravinářskou folií do výše zasunutí do dortu a tak vložila do díry a pak jen zapravila okolo, jako je např. tady... Možná by se dala dovnitř dát i potahovka, ale to by tam musel být jen nějaký pásek a to by ta flaška asi shrnula...

lucula73
26. jan 2012

@vera_vila no fľašu by som obalila aj ja,len sa bojím,či mi to vnútri neuschne,ten korpus,ak to bude iba vyrezaná diera...........tak preto som sa pýtala... 🙂

lusil2005
26. jan 2012

@lamps to je podla mna preto ze sa na tie svoje nepozeras objektivne 😉

mariann2
26. jan 2012

čaute baby, pridávam svoje dve, ešte ma čaká päť 😝 , tiež si na seba upletiem bič, ale už len jedna komplikovaná, že pečené prasa a potom ostatné iba okrúhle

pristela
26. jan 2012

bozinku baby, vcera vecer aj dnes rano vravim mojmu, nedavaj do chladnicky nic co ma vonu bo tam pojde dnes torta, ted vecer otvorím chladnicku a tam prasknuty velky vandel s nezakrytym granadírom, šunka na tanieriku, ošupané struciky cesnaku na druhom a ošupana cibula rozprezana na polovicu ma uz zabila uplne 😠 😠 😠 😠 som mu to vsetko strkala pod nos, ze ci je blby a on, s kludom anglicana, vsak to nema ziadnu vonu, ja nic necítim , moja nervaaaa 😠

pristela
26. jan 2012

@lucula73 tak isto len das bielu, ja nedavam alkohol ale dam o jednu lyzicku viac smotany : http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...

larah
26. jan 2012

@pristela to je o mojom?

lucula73
26. jan 2012

@pristela dík moja...... a akú bielu si použila? 🙂

pristela
26. jan 2012

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 prvy krat ako tu baby pisu : tu s prehlasovanym o 😀 😀 😀 😀 , ale vcera som dala tie peniazteky, co sa predava na polevu,a je aj s nou suprova, chapes ktoru, ze? bo po tej cibuly neviem ci vysvetlujem veci spravne 😀 😀

@larah no ak máš doma slepeho , hlucheho, bez chutovych buniek a uz aj bez čuchu 😀 😀 😀
dnes taka vytesena z ruziciek mu bezim ukazat , ze aha , vypadaju ako skutočne??? a on : Ano , vypadaju ako skutočne umelé 🙄 🙄 🙄 🙄 aach no zlatý, nie? 😀 😀 😀

larah
26. jan 2012

@pristela no chlapi vedia potesit 🙄 😠

lucula73
26. jan 2012

@pristela 😀 😀 ,už 10 minút rozmýšľam,čo tým prehlasovaným o chcela autorka povedať 😀
myslíš tú shogetten či ako s a píše?tie biele kocky? 😀

pristela
26. jan 2012

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aaano 😀 😀 😀 😀

lucula73
26. jan 2012

@pristela 😀 ,ďakujem,no už som mohla 15 minút spať 😀
ale vyskúšam,s tou hnedou som robila presne podľa tohto receptu,no veru ružičky sa moc dobre nerobili,strašne som to mala makké,ale stuhli či uschli nakoniec dobre...tak možno biela bud lepšia 😉