Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
11. feb 2012

@vecernicci a to vše děláš jen z toho domácího marcipánu, potahovky a květiny? Máš nádherné růže!!!!a krásná broskvová barvička(dočítám) 😉

vecernicci
11. feb 2012

@lukika uděláš pudink ze čtvrt litru mléka a 8 dkg cukru a po vychladnutí do něj zašleháš 1 máslo 😉
@lifinka jasně všechno dělám z mléčného, vždycky si udělám najednou čtyři kila hmoty a pak si dobarvuju, jak potřebuju, tuhle dávku mám tak na víkend 😉 a růže jsou jediný kytičky, co umím 😀 jo a ještě kaly 😉

lifinka
11. feb 2012

holky zkoušela jste některá tajové ty minidortíky v košíčku? Jak se to dělá, jaké těsto? Ale to musím mít jaké košíčky do trouby? Je to jako muffiny...ale nemám na ně fortmy. Do papírových košíčků bych dala lžičkou těsto na korpusy a pak dala péct?Ale nevyteče to? Nejsou ty košíčky slabé, když tak dejte odkaz jestli máte na košíčky do trouby, díky 😉, že bych později k dortům třeba pár udělala jako ozdůbky🙂

lukika
11. feb 2012

myslíte že by som tú tortu mohla obtrieť z dobošovým krémom čo ostal nebude sa to biť s tou mascarpone plnkou

lukika
11. feb 2012

@vecernicci jéj díky až teraz som si všímla že si my odpísala a s tou dobošovou by sa to bilo čo mi ostala?

vecernicci
11. feb 2012

@lukika tak to netuším 😒 mně ta mascarpone nechutná, já radši čokoládovou 🙂 ale když se ti nechce s ničím matlat, tak vyšlehej trochu másla s cukrem a zbytkem korpusu a máš to 😉

mariann2
11. feb 2012

ahojte, nestíham čítať, len pridám moje tri, ešte mám rozrobené dve 😒

lifinka
11. feb 2012

@vecernicci no, musím ten mléčný od Tebe vyzkoušet, dělala jsem to prvně z MMB od Zdenky R., ale byl moc tuhý, tvrdý...http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

katulkaaaaaa
11. feb 2012

@cmulinko ja som az zo senice to mas daleko 🙂

vecernicci
11. feb 2012

@lifinka já mám receptík z dortománie od Arielll 😉

vecernicci
11. feb 2012

@mariann2 super dortíky 🙂

lukika
11. feb 2012

dnes mám katastrofálny den mala mi zhodila mlácak z kombajna som ho musela zliepať a teraz mi nešlo vyšlahať ten mascarpone som ho šlahala dlho až to vyzerá ako seknuté PROOOSíM pomoc čo stým ?

lusil2005
11. feb 2012

Tak mam lepsie fotky tej mojej dnesnej tortose... moj prvy stencils 😅

vejinka
11. feb 2012

@lusil2005 padla mi sanka az na zem...to je naadhera

katulkaaaaaa
11. feb 2012

@lusil2005 neskutocna!!!!!LUCI OPAKUJEM SA ALE TI MAS DAR!!!!

pipka
11. feb 2012

@lifinka ano to som kupila normalne tie drotiky na kvietky v cukrarskych potrebach, nastrihala som si ich na kratsie a na to som tie kvietky ponapichovala 😉

lifinka
11. feb 2012

@pipka super, díky 😉

lifinka
11. feb 2012

@lusil2005 jedním slovem "NÁDHERA" 😵 😵 😵

larah
11. feb 2012

@mariann2 krasne torticky ako vzdy
@lusil2005 super pracicka

katmi
11. feb 2012

ahojte dievcata.. nemate tu niektora nahodou fotopostup vyroby marcipanovych capaciek?? dakujem krasne 🙂

larah
11. feb 2012

@stankapk mile
@yamahafazer sikovne rucicky

alenv
11. feb 2012

@lusil2005 ten je opravdu krásný.. a jakýma barvičkama jsi malovala

lusil2005
11. feb 2012

zienky strasne moc velmi krasne vam dakujem!!!!! 😀 velmi som sa z nej tesila. nechali mi volnu ruku, tak som to vyskusala...

lusil2005
11. feb 2012

@alenv nemalovala, to je cera s cukrom a farbou zmiesana a je to robene cez sablony stencils.

alenv
11. feb 2012

@lusil2005 ahaa.. tak na to musím kouknout 😅 mám teda nějaké mezety 😅 😅

larah
11. feb 2012

@katulkaaaaaa netradicne a peknucke
@vecernicci mnam
@miciatko
@eliska22
@danciacik
vsetkysuper

larah
11. feb 2012

@ajka82 podareny zabiak aj kvetinky
@jakelina super 18 lepsia ako ten kluc 🙂
@vecernicci elegantne ruzicky
@pipka milucka
@mizulienka krasne papucky
@dajna11 aj takato varianta je peknucka

katmi
11. feb 2012

@alex21 ahojky.. vies mi povedat, ako si robila tie papucky? 🙂 dakujem..

dm1
11. feb 2012

pridavam svoju dnesnu. farby boli ovela jasnejsie a krajsie ale to fotenie pri umelom svetle nie je bohvieco 😖

lukika
11. feb 2012

radšej to tam nedám dám tak karamelový to mám najrýchlejšie salká mám uvarené koľko masiel mám dať k 2 salkám? Robíte iba salko a maslo alebo tu tuším niekto písal aj že do toho dáva karamelový puding kto to má uložené?