Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
26. máj 2014

@adrika202 fuuuuha a ma to byt ako na pocest alebo riadna vojna 😉 mozes dat maskacovy potah + nejaky kanon a do torty dieru akoze vybuch 😀 😀 😀 😀 alebo pamatnik s vojacikom. ja by som asi volila ten kanon, myslim nieco podobne ako tento bager (sorry za kvalitu bola to prva torta 🙂)

muffinka8
26. máj 2014

@pipka Jani, taky pocit som nemala. Chcela 3D tortu, poslala obrazok.
Som vravela, ze ja take nerobim, tak sme hladali alternativu. Potom povedala aku plnku by chcela a tak, ze som jej urcila cenu. Potom povedala , ze sa poradi s muzom a ozve sa. Skor myslim, ze cena sa jej nepacila.
Ja teraz skoro nepeciem. Tento tyzden a ani minuly nic. A na jun len 2 mam a aj to pre ludi co som uz piekla.

pipka
26. máj 2014

@muffinka8 tak potom je to klasicky typ "vymyslacka" 😅 😝 co este aj nepozna co je slusnost 🙄

mirka100911
26. máj 2014

@sticker Pre cukrovkarov mozes pouzit brezovy cukor (ked si priplatia 5e stoji pol kila, Billa). Konzistencia aj chut ako klasicky kristalovy cukor, ziadna pachut ako pri stevii a ziadna chemia ako umele sladidla..... Je zdravy (hlavne na zubky, vazne)... 😀

mirka100911
26. máj 2014

@mirinecka Vid sprava vyssie, brezovy cukor je vhodny pre diabetikov... 😉

mirinecka
26. máj 2014

@sikag ďakujem, vyskúšam tvoj postup :D presne takéto vysvetlenie som potrebovala :D

mirinecka
26. máj 2014

@mirka100911 ďakujem, odovzdám radu aj sestre :D

muffinka8
26. máj 2014

@pipka no aj mne to tak prišlo. Len nie som na to zvyknutá 😅 lebo zvyčajne rovno ľudia napíšu, že sa im nepáči cena, alebo sa od začiatku tvária len tak informačne a nepýtajú sa hneď na dátum, či môžem a tak. Prípadne aspoň napíšu že zatiaľ nechcú.

henny
26. máj 2014

Ahoj holky, prosím vás- nemáte někdo náhodou nějaký dortík s hasičským autem?? Dívala jsem se na google a tam jsou takové složitější. Je to pro 4-letého tak něco dost děckého.Děkuji moc 🙂

mimcak
26. máj 2014

@jper jeeej ďakujem pekne 🙂

pipka
26. máj 2014

@muffinka8 hodit za hlavu a zivot ide dalej 😝 😀 😉

michaela3011
26. máj 2014

@adrika202 ked ma byt torta pre maleho chlapceka, tak by som asi vymodelovala par vojakov a supla ich do priekop v bojovon postoji 🙂 a nejaky ten tank netreba zabudnut 😉 asi preto taka poziadavka na torticku, pretoze to vela chlapcov fascinuje 🙂
ked torticka ma byt pre dospeleho cloveka, tak by som z google postahovala zaujimave fotografie a tie dala na boky torticky... na vrch by som asi dala vlajky zucastnenych krajin a dozdobila to cervenymi makmi 🙂 bojovalo sa väcsinou pri poliach a cerveny kvet doda vsetkemu taky kontrast 🙂 si myslim 😀

bambulka82
27. máj 2014

ahojte, idem robit prvu tortu pre syna k meninam...nic extra zlozite, len klasicka okruhla torta potiahnuta marcipanom a pozriem nejaky tortovy obrazok, ak by sa mi to nepodarilo pekne potiahnut 😅
viete mi prosim poradit nejaky dobry overeny krem? chcela by som taky tvarohovory sviezi + do toho ovocie...mame radi aj klasicky cokoladovy krem, ale neviem ci by bolo vhodne tieto 2 plnky kombinovat - tvarohovoru a cokoladovu...vzdy sme mali tortu iba taku, alebo taku.
a posledna prosba, tortu treba aj natriet nejakym kremom? alebo sa ta hmota dava na taku "suchu" tortu? 😕
dakujem za kazdu radu 🙂

sikag
27. máj 2014

@maya30 majka prosim ta aku si pouzila ruzovu s fialovym nadychom na jednej z poslednych svadobiek alebo na tej s ranunculusom? si si miesala? dakujem

sikag
27. máj 2014

@bambulka82 dobry je tvarohovy pribinackovy s akymkolvek ovocim, recept najdes tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
alebo ked do neho mixnes jahody mas sviezi jahodovy 🙂
tortu si pekne obrez a poriadne potri touto zmesou (maslo + cukor, alebo granko, alebo nutela, alebo cokolada rozpustena, mozes do nej rozmixovat aj omrvinky z korpusu). bude ti to pekne drzat tvar a hmota sa nebude topit. drzim palce 🙂 a tesime sa na tvoj vytvor

maya30
27. máj 2014

@sikag myslis tu ruzovu dvojposchodku co som teraz robila s pivonkou ? Co isla farebne do stratena ? Pivonka je z wiltonky rose, zafarbena na slaboruzovo a potom vytienovana prachovkou campion rose, v skutocnosti boli tie farby este krajsie, skoro neonove 😉 Inak ja tie lupene vzdy este po okrajoch tienujem, bud touto campion rose alebo amethyst 😉

jakelina
27. máj 2014

@henny já dělala, fotku mám v albu

mimcak
27. máj 2014

@muffinka8 Kati nič si z takých ľudí nerob aj mne sa to už stalo všetko sme sa dohodli plnka,cena a potom,že sa zajtra ozve a dohodneme na 100% ked sa ešte porozpráva s manželom a viac som o nej nepočula.

katkas1
27. máj 2014

zienky daky dobry recept a hlavne lacny na mufiny by sa nenasiel?chcem urobit detom do skolky, dakujem

sonina08
27. máj 2014

@jakelina no 1x netiekla, ale tentokrát áno.... bolo to ako guma.... obdivujem tu tie nádherné torty...

muffinka8
27. máj 2014

@mimcak 🙂 ja si z toho nič nerobím ... veď aj keby povedala nie ... ale vyčkávam, vyčkávam ... "držím termín" 😀 ... škoda že tí ľudia nie sú aspoň trochu kreatívny a nevymyslia nejakú výhovorku keď už ani úprimne nevedia povedať, že nechcú 😅

jakelina
27. máj 2014

@muffinka8 přesně, já mám péct dort na sobotu, vše domluvené v březnu a teď nevím, mám modelovat nebo to už neplatí. Paní neodpovídá, moje nervy někdy 😝 😝

muffinka8
27. máj 2014

@jakelina no ja tiež takým čo skoro objednajú píšem ešte týždeň vopred či všetko platí, alebo sa aj sami ozvú. Teda neviem čo by som robila na tvojom mieste 😕

bambulka82
27. máj 2014

@sikag dakujem velmi pekne 🙂 snad sa mi nieco podari spravit a nebudem sa za to az tak hanbit 😅 ked tu vidim tie krasne diela 🙂

vejinka
27. máj 2014

Ahojte dievcata dlho som tu nebola...prave som dokoncila tortu na zajtrajsie meniny malemu..poziadavka bola mio mao...marcipanu som vsak mala malo tak sa improvizovalo..koniec koncov mrknite na to 🙂

pristela
27. máj 2014

Holky ja som mala presne objednavku zajednanu ako @jakelina Majka pise ,snad pol roka dopredu a ked nastal ten tyzden- ticho, tma , nic,vedela som len ze ma mat tri poschodia,cize som tam drzala termin a nemohla ani viac brat, poraaazalo maaaa, ziadna odpoved, nič, nuz a vecer pred dnom kedy si po nu mali rano prist mi zienka pise ze o kolkej pre tortu 😅 som jej pisala ze keby viem aspon prichute,farbu, vahu tak jej aj poviem a to chceli modelovane kvety na nu 😅 no prosto nervy som mala az do plaču ,aaale stihla som , rano ju uz aj brali 😉 uz som poucena pri tejto zienke ze treba brat phone cislo bo taketo sa mi stalo viackrat s nou,ono by to nevadilo keby ja som nemala z toho stres, nervy ,to sa vtedy neda ani na inom makat v pohode ☹

vejinka
27. máj 2014

Podotykam peciem len mojim detom a som amater..kde sa ja hrabem na vase torty 🙂

dagmarmustafa
27. máj 2014

Moje posledne 3 kúsky.... Krásne tortičky opäť pribudli.

jakelina
27. máj 2014

@muffinka8 no vždyť já jí píšu a telefonní číslo nedostupné. Tak nevím 😝 Zprávu na FB si nepřečetla 😖

jakelina
27. máj 2014

@dagmarmustafa krásné všechny a ta Chanel je suprová, jak z katalogu 😉