Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
25. máj 2014

ahojte .... baby, ktoré robíte tie krásne krajky .... používate túto hmotu či niečo iné? http://www.vsetkoprepecenie.sk/stranka/product....

vopred veľmi pekne Ďakujem za každú radu 🙂

@dajna11 tá s krížikom krásna je 😵

jorsulova
25. máj 2014

BABY PROSIIIIIIM PORADTE !!!!! idem robit takuto sperkovnicu, ak urobit spodok a vrch? pouzili by ste tortove oblatky a obalit marcianom, alebo co ine? moze ist vobec tortova oblatka naspodok pod tortu???? Nerozmoci sa?? Dakujem velmi pekne 🙂

halienka
25. máj 2014

@jorsulova no premýšľam, napadá ma, či by nebolo lepšie ten spodok vôbec nerobiť z oplátky, normálne položiť tortu na podložku, potiahnuť, a ten spodný okraj nejako vyrobiť z hmoty tak aby to pôsobolo ako ten spodok, vieš ako myslím, len teda neviem ako 😀 Ten vrch kľudne z tortovej oplátky obalenej hmotou.

vendullka
25. máj 2014

Jeden krásnější dortík než druhý 🙂 I já přidám svou trošku do mlýna :D

heni79
25. máj 2014

Baby, nepotrebujete sololitové podložky pod torty? Chcela som od muža dať napíliť. A on keď už, tak vo veľkom. Lenže - rozmer 30x30 mám napr. 20x. 😀 A ja zas toľko nepečiem, teraz takmer vôbec. Ak by mal niekto záujem, napíšte IP. 🙂

1katuska73
25. máj 2014

@lokalistin dakujem,križ je ručne vyrezany a okraje su zo silikonky.

zuul
25. máj 2014

dievcata kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne! vsetky!
neskor pridam aj ja.

prosim poradte aka je ta bezova farba?
akou zafarbit? d.

jakelina
25. máj 2014

@zuul Ivory??

govinda
25. máj 2014

Dievčatá, potrebovala by som opäť poradiť 😀 Chystám sa robiť tortu akože bonboniéru - takú tú pootvorenú 🙂 Máte nejaký návod, podeľa čoho ste to robili? Niekde som sa dočítala, že ten vrchnák z tortových oblátok, niekde zas z medovníkového cesta. Postup som ale nenašla žiaden 😒 Viete poradiť?

veronika_april
25. máj 2014

Ocino mal 50tku, tak som sa trosku hrala... ale zas o nieco mudrejsia, co nabuduce urobim inak 😀

eliska22
25. máj 2014

včerajšia pre mladého rybára robená medzi dvoma žúrkami 😀

matomi
25. máj 2014

Dievčatá ste pre mňa neskutočnou inšpiráciou. Pečiete nádherné torty. Ja som piekla po dlhej dobe a akosi mi to zabralo viac času ako som chcela.

aduskatt
25. máj 2014

@zuul tiez sa priklanam k malickemu mnozstvu Ivory

jenie123
25. máj 2014

@mirinecka dakujem krasne.. janrobim tiez z velvet, teraz som skusala aj z flower.. ale v pohodicke aj z velvetky..

govinda
25. máj 2014

@jakelina ďakujem krásne za link 🙂 Taktiež sa chystám robiť tú bonboniéru v tvare slzy 🙂 Tam použili tortové oblátky, tak to skúsim aj ja 🙂

nika1985
25. máj 2014

krasne tortuse ste popridavali klobuk dole ja som mala zas dve. Ta s cvicenim najprv mala byt ze biliard a o 19 vecer ked uz som mala obmaslovanu a v hlave vsetko nachystane ze nie ale ze on rad cvici tak rychlo vsetko dole obmaslovat znova a vymyslat ale hadam budu spokojni

jakelina
25. máj 2014

@eliska22 ta je nádherná 😉

woman04
25. máj 2014

@eliska22 perfektnáááá 😉

mrka2
25. máj 2014

@eliska22 parádna! 🙂

lokalistin
25. máj 2014

@1katuska73 fakt? super

jper
26. máj 2014

Jedna páteční, než jsme jeli pryč - o víkendu jsem hleděla na růže, že je dělám špatně, chce to reálnou mít před sebou, ať je reálnější. 😉

jper
26. máj 2014

@mimusa94 tak já kamarádce hodně dobré bych ju dala tak za 50euro, ale cizím víc 😉

muffinka8
26. máj 2014

Baby čo si mám o tom myslieť? 😕
V utorok mi písala na FB pani, že chce tortu. Tak sme si písali, čo a ako, aké robím, ako by som mohla splniť jej požiadavky, aká by bola cena. Vedela všetko, stačilo sa len rozhodnúť. Bolo už neskoro tak mi napísala, že na druhý deň v stredu mi napíše.
Lenže streda nič, štvrtok nič, piatok nič 😨 😨 Tak reku asi nemala čas, nebola na FB. V sobotu pozerám na jej profil a bolo jasné, že tam bola, lebo si menila fotky. Tak jej píšem, že nech mi dá vedieť ako sa rozhodli, alebo čo sa vlastne deje. No a nič 🤐 žiadna reakcia. A zas som videla, že komentovala svoje fotky, takže aj správu musela vidieť.
No ako neviem. 😕 😕 veď ak by sa ešte nerozhodli, tak stačilo napísať, že ešte nevie, že napíše neskôr ... alebo ak sa im nepáčila moja ponuka tak rovno napísať že nechcú, alebo niečo iné.
Ale takto hrať mŕtveho chrobáka? No nechcem nikomu krivdiť, ale takéto správanie sa mi nepáči.
To teraz mám akože čakať do poslednej chvíle, alebo to brať ako pasé ? 😕

jper
26. máj 2014

@muffinka8 já bych to brala, že paní nemá zájem - mě jak se někdo neozval do smluvené doby, tak jsem nepsala už ani dotyčné a zrušila obj 😉 a stává se mi často, že se už neozvou 😉

heni79
26. máj 2014

@muffinka8
Ja by som to brala ako stratený obchod a osobne by som si dotyčnú označila sama pre seba (niekde do diára 😅 ) ako nedôveryhodnú osobu. Lebo ak aj nemá záujem, stačilo to predsa napísať. Takto sa dospelá osoba predsa nespráva. 😒 Presnejšie, nemala by sa.

jakelina
26. máj 2014

@muffinka8 je spousta hrozně divných lidí bez morálky, tak to normálně zruš a netrap se tím. Já bych mohla vyprávět co někdy zažívám 😝 😝

mirinecka
26. máj 2014

@jper krásna, mňa čakajú tiež kvety v červenej, a tvoja červená je nádherná, si použila wiltonku? a kvety robíš s hmoty velvetky? zvažujem akú kúpim na kvety lebo idem robiť aj orchidee

muffinka8
26. máj 2014

@jper @heni79 @jakelina
ja to len nejak nechápem.
Často sa stáva, že tortu odmietnu, nájdu niečo lacnejšie, alebo aj na poslednú chvíľu zrušia ... ale veď to je normálne a úplne to chápem. Stále ľuďom aj píšem, že radšej nech tortu zrušia aj 2 dni pred odovzdaním, akoby si pre ňu potom neprišli.
Alebo niekedy sa opýtajú na cenu a tak, ale to je jasné, že to len ako info a v podstate nič nechcú.
Ale ak napíše, že dá vedieť ako sa rozhodla a potom nič. hmmm 😕 😕 tak asi to budem aj ja ignorovať 😅 😀

muffinka8
26. máj 2014

@mirinecka ja robím kvety len z Gum Paty, lebo rýchlo schne, a viem ju aj natenko vyvaľkať a nelepí sa veľmi. Hlavne na drôtikové kvety je super.