Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. dec 2011

@gagarinka ja robievam varený čokoládový krém a nám chutí asi najviac http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
ale k čokoládovému korpusu sa hodí hocičo, aj orechový, parížske krémy, či už z tmavej alebo bielej čokolády...podla toho čo máte radi 🙂

gagarinka
19. dec 2011

@dadka212 ďakujem, ten vyzerá dobre. a dávaš heru alebo maslo?

dadka212
19. dec 2011

@gagarinka dávam maslo 🙂

gagarinka
19. dec 2011

@dadka212 myslela som si. určite to je chutnejšie ako hera 🙂 tak ju vyskúšam, fakt nám treba zmenu, lebo nám pôjdu torty hore krkom, a teraz bude u nás narodeninové obdobie, tak by mi bolo ľúto, kebyže to pečiem zbytočne 😅 vďaka moc 😉

dadka212
19. dec 2011

@gagarinka nie je začo...len treba stále miešať, aby ti náhodou čokoláda neprihorela, ja varím buď v hrnci s dvojitým dnom alebo cez tú platničku, nech to nie je na priamom ohni 🙂 inak je výborná, každý si ju chváli a vraj lepšiu čokoládovú nikdy nejedli

gagarinka
19. dec 2011

@dadka212 mama má myslím takú kovovú platňu, tak od nej požičiam. hrniec s dvojitým dnom ani neviem ako vyzerá 😅

dadka212
19. dec 2011

@gagarinka 😀 mne mama povedala, že mám hrniec s dvojitým dnom, mám taký menší že na mlieko aby nevykypelo 😀 a kovovú platňu som tiež ukradla našim 😅

mizulienka
19. dec 2011

@gagarinka ja som ju tiez robila a tiez mi bolo povedane, ze prilis pudingovy krem.

ikula2
19. dec 2011

Ahojte tak po vikende vam chcem ukazat moje Audi Q5, zial fotky sa nam vooobec nepodarili, ta cierna je taka skareda, v skutocnosti bolo krajsie.

ikula2
19. dec 2011

Dievcata prosim vas nemate niekto ulozene auticko take detske, ale nie Mcquina a take ale, nejake deculkovske take s ocami, nejake mile, pre 3roc. chlapca. Chcela by som ho skombinovat aj s Mackom pu, ale take som nic nenasla, tak neviem ci by sa hodilo dat na auto macka pu ako 2D obrazok.

vera1132
19. dec 2011

@lussy23
@akme dakujem za reakcie, ale to neni moja tvorba torty ☹ to som len chcela ukazat čo som dala objednat syncčkovi, aby ste sa inšpirovali. nechcem sa pysit cudzim dielom.

@79zuzana
@dadka212 baby, dakujem za typ na stranky, a dúfam že za niaky čas sa aj ja budem môct tu na MK popyšit niakou tou mojou tortičkou.

mizulienka
19. dec 2011

baby neviete mi poradit, idem robit tortu pre muzovho sefa, nemca, ako sapovie vsetko najlepsie?
staci alles gute? alebo sa pise nejak inac? dakujem

janulkamartinko
19. dec 2011

@dadka212 snad aj dalo,ale keby nerobim nic tak sa scvoknem uz uplne...ani tak ani tak 🙂

jakelina
19. dec 2011

@janulkamartinko máš to těžké, myslím na vás a přeju ať je líp. Určitě je dobře, když je člověk zaměstnaný, než aby seděl a hleděl do blba a uvažoval nad vším co a jak 😒

jakelina
19. dec 2011

@mizulienka já nemám žádnou inspiraci 😒 Děkuju se řekne danken

vecernicci
19. dec 2011

děvčata, tak včera jsem si objednala z e-shopu formičky na velikonoční vajíčka, už jsem v předstihu jako vodafone 😀 😀 a pán mi dneska ráno volal, že je na trzích u nás na náměstí, tak jestli si to nechci vyzvednout tam, ale proč vám to píšu, mluvili jsme o vykrajovačkách na kostelíčky a prý mu mám poslat mail s rozměrama (pošlu mu to od @dm1) a po Novém roce mi to prý udělá, ještě se s ním musím pořádně domluvit, tak pak písnu, kdybyste některá chtěla 😉

njonja
19. dec 2011

@mizulienka Alles gute alebo Alles gute zum Geburtstag 🙂

mizulienka
19. dec 2011

@njonja jeej si poklad, dakujem 🙂

jakelina
19. dec 2011

@mizulienka já jsem četla, že se ptáš jak se řekne děkuju místo všechno nejlepší. 😀
Malý měl celou noc horečku a manžel s ostatními jsou na horách v Itálii, tak tu válčíme sami a jsem nevyspaná. ☹ Už asi i blbnu z toho pečení. Dnes poslední dva druhy a zítra budu krémovat to co ještě nemám, jestli mě malý nechá. Jinak dělám v noci, ale když nespal ani v noci, tak to je těžké.

mizulienka
19. dec 2011

@jakelina v pohode 🙂
a to uz mas kolko druhov napecenych?
baby ja mam vanlkove rozky a linecne a pernicky a nic viac 😕 😕 😕
napeciem este tie kocky obalovane v kokose a bude musiet stacit...svokra pride nieco donesie, uff uz sa na to tesim 😠 😠 😠

mizulienka
19. dec 2011

@jakelina chudatko male, a co mu je? nejaky virus?

alenv
19. dec 2011

@vera1132 já si marcipán sama dělám.. mléčný

lamps
19. dec 2011

@jakelina u nás boli v kurze bacily a vírusy minulý týždeň, našťastie to už máme za sebou. Tak nech je to aj u vás rýchlo tak, aby bol malý bobáčik zdravučký 😅
@mizulienka ja som na tom s vianočným pečením presne ako ty, len s tým rozdielom, že mne svokra určite nič upečené nedonesie 😀,

jakelina
19. dec 2011

@mizulienka nevím co mu je, nemá ani rýmu, kašel nic. Nomálně jsem v noci brečela jak jsem stará, protože měl pořád 40 a nešlo mu to srazit, pak už nemohl ani chodit a třepal se jak osika. Bylo mi ho tak líto, že jsem už fakt nevěděla co s ním a on pořád mamamamama bolí a ukazoval hlavičku. Dnes už je lepší.
Napečeno mám asi 15 druhů a čtyři nepečené.

mizulienka
19. dec 2011

@lamps no mne sice donesie, ale ona uz je chora, takze casto su to nekonzumovatelne veci 😉 ale nevadi, ved ja este nieco zbucham 😀 😀 😀
@jakelina ze 15 druhov 😕 😕 😕 odpadnem...
je to strasne, ked musis pozerat ako tvoje dieta trpi a nevies ako mu pomoct....drzim palce nech je cim skor zdravy a mozte si uzivat svoju spolocnost, ked ste doma iba vy dvaja 🙂

lamps
19. dec 2011

@jakelina moje ratolesti mali tiež také vysoké teploty a bolela ich hlava a štípalo v hrdle. A dr. povedala, že je to nejaký virus v hrdle. Niečo podobné ako keď má človek herpes na ústach, len je to v hrdle. Ale po dvoch-troch dňoch boli deťúrence fit. Len najmladšej sa to trochu skomplikovalo, ale už je o.k. Tak držím palce

livia76
19. dec 2011

@jakelina dúfam, že drobec sa má lepšie, až som sa preľakla, našu keď bolí hlavička, hneď skúšam, či vie predkloniť bradičku na prsia, či nieje citlivá na svetlo, a či nemá po tele fliačky,to sú totiž príznaky zápalu mozgových blán, a to nieje sranda, veď ty si skúsená mamina, takže ti to nemusím hovoriť, ale ja sa vždy preľaknem, nakoľko mi tak v priebehu pár dní skonal kamarát, nechcem strašiť, prepáč , len mi to nedalo nenapísať, lepšie 100 x upozorniť, ako si potom niečo vyčítať, ale preč od chorôb 😉 si frajerka, toľko napečené 😀 ja som urobila tento rok 7 druhov, a to som sa prekonala, nakoľko moja zlatá svokra už tento rok nevládze piecť, má 73 a svokor 82, tak som sa im chcela trošku zavďačiť 😵 ej veru tešili sa a ja tiež 😵 Ešte musím spraviť bezlepkové medovníčky pre moju nevlastnú dcérenku, aby mohla aj ona niečo pochrumkať cez Vianoce. 😵

livia76
19. dec 2011

@vera1132 do toho, budeš prekvapená, ako ti to postupne pôjde 😉 ja väčšinou používam na tortu K2, lebo je mandľová,a chutí nám, kg ti vystačí v pohode na klasickú okrúhlu tortu, 1kg stojí cca 5-6 eur 😉

livia76
19. dec 2011

@anibas no teda mňa by šľahlo o zem po prvých 3 😉 šikulka si poriadna 😉

jakelina
19. dec 2011

@livia76 taky se bojím, to víš že ano a nestrašíš. Jestli může sklonit hlavičku jsem taky zkoušela. Snad to už dnes bude lepší, vypadá už trochu líp. Nejí sice nic jiného než křupky a čaj, ale to nevadí.