Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
13. nov 2011

Ahoj holky, tak já přidávám další svoji práci... Dortík Renault Megane Scenic pro brášku... Jsou tam sice "ďurky" po svíčkách a nažlutěním světel to splynulo s tou zelenkavou barvou auta a na tvorbu "krásných" poklic už jsem neměla čas, tak jsem to jen narychlo namalovala (a na tom zadním kole se mi to teda ani trochu nepovedlo - holt netrénovaná ruka)... , tak to nevypadá hezky, možná se s tím radši nechlubit...

adrianai
13. nov 2011

ahojte, pridávam svoju dnešnú pre svokra - nemajú radi marcoš, tak len tak na vrchu 😀 a teda neviem, všetci tvrdia, že mmf rýchlo schne, ale u nás to nejak neplatí, váľala som ho včera poobede a dnes bol tušim taký istý 😅

lusil2005
13. nov 2011

@akme dakujem!!! :D

gumkacka1
13. nov 2011

@mariann2
@dm1 dakujem za radu, vyskusam. Na to bude asi najlepsi ten s velkymi zubkami, ze?

dadka212
13. nov 2011

@maca77 fifi je geniááálna 😵

lussy23
13. nov 2011

@mailli @dada78 - krásne tortičky
@gabika11 - krásny krtko
@desmodka - úžasná torta
@maca77 - nádherná a Fifi je perfektná

lussy23
13. nov 2011

@vera_vila - krásnučká tortička
@adrianai - nádherné @vecernicci - nádherné výtvory
@akme - krásna torta

mizulienka
13. nov 2011

dievcata, muz bude odchadzat z prace, chce, aby som mu na rozlucku upiekla nejaku tortu, nemate nejaky napad, aka by to mohla byt torta? dakujem

vladka1
13. nov 2011

@dm1 co bys potřebovala v Brně?

dajna11
13. nov 2011

kočky neviete nejaké inšpirácie torty slniečko?nerobili ste? 😀 😀

dm1
13. nov 2011

baby nevideli ste niekde tuto krajku v shope co ma anastazia na torte? http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/svadobna-4023

dm1
13. nov 2011

@vladka1 potrebujem tuto malu vykrajovacku na kostolik. Kedysi to robili u Malatkov ale uz zrusili vyrobu a iba dopredavaju zasoby. Velky kostolik este maju ale zbytok by mali prave v Brne na trznici v ramci trhov predavat. Tak ten maly kostolik by som chcela. Isto aj viac ale ked nemaju ponuku nikde len treba prist osobne a ked neviem co maju tazko navigovat 😝

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 po tej krajke som aj ja poskulovala - tusim som ju videla u Janky... ale zatial som na nu nenatrafila ☹ ked ju objavis, daj vediet kde ju maju! 😅

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 ta sa mi paci asi najviac zo vsetkych tych nizsich krajok. Som si ju vybrala pod stromcek tak teraz uz ju len zohnat 😝 . Inak nasla som v jednom shope tu vysoku 9cm co bola na tej knihe len za 22

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 fakt? kde? 😕 ja som ju videla len vo formickach za 25,60

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 juj beriem spat len za 24 ma pomylilo ze tam ma par za akciovu cenu za 22 aj teie su pekne ale nie je to ta co mam vyhliadnutu http://www.sikovnamama.sk/index.php?id_category...

lusil2005
13. nov 2011

@mizulienka jej Luci ja som az teraz zbadala tvoju spravu o tej lopte... robila som ju v tejto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008... ale 20 cm priemer. ale vobec netusim kolko to mohlo vazit 😕 ale tak do dvoch kil. teda cela torta vazila 5 kg...

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 tiez peciem v rovnakej miske 😉

akme
13. nov 2011

@dm1 Danka nevieš mi poradiť, do 18 cm okruhlej formy z koľkých vajíčok korpus ? Ď.

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 ved to som si podla teba kupila ked som isla loptu robit 😀

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 😀
@akme zalezi aky korpus to je - od receptu ine je na mramorak ine na klasiku ci orechovy co mam recept

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 napisala som Janke na FB pod tortu ze kde kupila formu na krajku 🙂

vera_vila
13. nov 2011

Holky, děkuji vám za všechny "lajky", ale těm vašim dortíkům se nevyrovnám... Ale potěšilo mě, že ten dort chutnal a taťka mě jmenoval vrchní rodinnou cukrářkou 😀 Tak snad brzy zase budu nějaký dort péct...

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 ja som jej inac pisala za tu krstinovu pred tromi dnami, a neozvala sa. tak neviem ci to znamena ze jej to vadi, alebo ze jej to nevadi 😕

akme
13. nov 2011

@dm1 klasika

vlada111
13. nov 2011

@anibas tá japonská je fakt super. Veľmi si mi ulahodila, my milujeme Áziu s manželom, mali sme šťastie z nej vidieť pár miest 😉

vlada111
13. nov 2011

@lukika podľa mňa áno keď to máš v pôvodnom vedre a dobre zatvorené. Veď aj v obchode to majú len tak. A nie sú na obale podmienky skladovania? Nikdy som to nečítala. Ale ja nemám až takú studenú špajzu a vydržalo mi to v nej aj v lete.

dm1
13. nov 2011

@akme ja vacsinou nepeciem takto male zvlast vzdy to supnem do truby z inou vacsou formou tak neviem nikdy presne lebo cesto od oka rozlievam do 2 foriem ale asi by som spravila z 3 vajicok a potom radsek dopiekla

vlada111
13. nov 2011

@maca77 tá Fifi je úžasnááá. Fakt klobúk dole. Kopec detailov, postavička je perfektná.

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 kokoz teraz pozeram album tej anastazie a nedycham... po dvadsiatej torte som prestala ukladat medzi inspiracie 😅