Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
7. dec 2011

@mariann2 Ano, ta náplň, co Ti odkaz poslala @mizulienka jsem dělala já... Asi jsem to v tom velkém množství přehlídla, jinak bych Ti poslala 🙂, moc chutnala, klidně bych toho koňaku dala i víc... Koňak se dá nahradit třeba i nějakým likérem, nebo třeba Carolans, nebo nějakým mandlovým likérem, dle chuti...

vera_vila
7. dec 2011

@mariann2 jo, jinak v návodu není napsáno to máslo, kdy se dává... Já si prvně máslo začala našlehávat, pak postupně přidávala suroviny...

mariann2
7. dec 2011

@vera_vila @mizulienka Ďakujem, vyskúšam

bzucinka2
7. dec 2011

@zlatat uzasne ja odpadavam... 😨

jakelina
7. dec 2011

@zlatat kytice je nádherná

@miciatko krása, moc hezké

chabrik
7. dec 2011

@beruska.zuzanka Jééé to vypadá z těch ingrediencí výborně 🙂) děkuju ti mooooc

alinka871
7. dec 2011

Ahojtej, raz som čítala Vašu diskusiu a zháňali ste vykrajovačku na trávu a kostolík. Podarilo sa nám ich zohnať ak by ste mali niektorá náhodou záujem http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/0/0... a http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/0/3...

livia76
7. dec 2011

@mizulienka keď mám vyšľahané maslo+ nutelu, do toho zašľahávam vychladnutú uvarenú šľahčku s cukrom, kakaom a cerou / teda ja vtedy dávam 2 šľahačky inak cukor 350, kakao 100g + 150 cera normálne, jedna dávka/ orechy som nepražila, ale díky za typ, to by mohlo byť ešte lepšie. Inak 2 šľahačky preto, aby bol ten krém ,,ľahší" 😉 tak sa mi to osvedčilo 😉

mizulienka
7. dec 2011

@alinka871 jeej tak tu travu si urcite objednam, ste super 🙂

dm1
7. dec 2011

@alinka871 dik za info uz som videla na FB 😉 . Len to je prave ten maly kostolik ten mam chcelo by to vacsi presne tento je aj okolo 9cm. Ten malicky je uplne strateny na svietknikoch ☹

mizulienka
7. dec 2011

@livia76 takze parizsky robis tak, ze davas 2 slahacky, cukor 350g, 100g kakaa a 150gcery...toto uvaris, do druheho dna nechas vychladnut a potom nutala maslo vyslahas a tu uvarenu zmes do toho postupne vyslahavas...wow a to sa vyslaha?? 😕 ale asi ano, ked tak robis 🙂))
a tie lieskovce asi nakoniec hej?
prepac, ze sa pytam jak tatar ale niekedy staci, ze neviem nejaky detail a uz je to cele v kybli 😉 dakujem.

zlatat
7. dec 2011

@livia76 hriešne dobrá kombinácia a nešlo by namiesto kakaa s cerou dať priamo čokoládu? Lebo ja tak robím falošný parížsky - šľahačka, čokoláda ( ak je moc horká, pridám trochu cukru ) a maslo

livia76
7. dec 2011

@mizulienka tak tak presne ako si napísala 😉 ja tiež radšej každý recept 5x prečítam,overím, a radšej sa 100x opýtať, takže nie si sama 😉 a aj tak mi vždy stíska ,,riťkou" či to bude ok 😀 😀 😀

livia76
7. dec 2011

@zlatat ja keď nemám kakao,dám 100g čokinu na varenie 45% ale ceru dám tak či tak asi 100g

lubina
7. dec 2011

Ahojte baby, potrebujem pomoc.Hladam niekoho kto by mi upiekol tortu v Liptovskom Mikulasi alebo blizkom okoli. Je tu niektora z vas z LM, co by bola ochotna upiect tortu na 23.12?? Je to pre moju dcerku,bude mat 3 roky a mal by to byt psik, foto mam,nevyzera to ani zlozite,ale ja nie som odbornik.Ozvite sa mi prosim. Myslela som, ze mi ju spravi jedna moja znama cukrarka,ale zial odmietla ma,kedze vraj ma vela kolacov na vianoce.No ale ja potrebujem tortu, kedze mala sa narodila 22.12.Dakujem dopredu Lubica

adka_praha
7. dec 2011

@mizulienka za ten link sa ti musim strasne moc podakovat- lepsie mi to do rany prist nemohlo 😵 😵 😵 ... mam recept na nejake poecivo s vajecnym likerom a ma sa to lepit plnkou s prichutou vajecny liker od dr. oetkera, ale ten u nas nemozem zohnat, tak ho nahradim hentym likerom kremom, co si tu hodila... 😵 strasne mooooooc dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
7. dec 2011

@adka_praha jeej to vobec nemas za co 🙂rado sa stalo 🙂 mnam to pecivo znie dobre, hodis link? 😉

zuba
7. dec 2011

@zlatat neuveriteľná - paráda

adka_praha
7. dec 2011

@mizulienka neviem, kde som to vyhrabala, ale opisem to tu... maly momentik... 😉

adka_praha
7. dec 2011

@mizulienka PECIVO S VAJECNYM LIKEROM

cesto

400 g hl. muky
100g prask. cukru
1 cl vrchovata kypr. prasku
2 vanilkove cukre
2 PL vajecneho likeru
200 g masla
2 zltky
spachat cesto, vavylkat asi na 3 mm, povykrajovat, piect v elektrickej na 180/20min. cca

lepime kremom:

1 balenie "kremova napln s prichutou vajecny liker" od dr. oetkera
200 ml studeneho mlieka
3 PL prask. cukru
125g masla

kedze toho oetkera neviem zohnat, nahradim to tym kremom, co si tu davala link 😵

zuba
7. dec 2011

@vecernicci prosim ta mám ešte otázočku k perníkovým guličkám - na ako hrubo si na en vyvaľkáš cesto a dávaš ju od kraja alebo kao ju vykrojíš tak tak, že ti tam zostáva medzera od spodu ?

alenv
7. dec 2011

@miciatko jéé to je krásné.. opravdu takové zimní

alenv
7. dec 2011

pořád přemýšlím jaký Vánoční dort upéct jak do práce tak domů.. co budeté péct vy? Nebo jaké jste pekly?

mizulienka
7. dec 2011

@adka_praha dakujem, to moze byt dobra mnamka 🙂

katulkaaaaaa
7. dec 2011

ahojte ja mam pocit ze si vsetci nechavaju objednavky na poslednu chvilku,tento tyzden som nemala mat nic a uz mam tri torty plus rezy...a buduci tyzden rovnako,este aj na 22.12 torta....behom dnesneho dna 7 objednavok 😕 len nech sme vsetci zdravy aby som to postihala....ja som stale nezacala s medovnickami 😝

mariann2
7. dec 2011

@lubina neviem, či je tu niektorá kočka z liptovského mikuláša, skús sa pozrieť na stránku torty od mamy, tam je mapa s "tortárkami" podľa miesta bydliska, skús niektorej napísať, inak viem ako sa cítiš, keď ti nechcú upiecť tortu pred vianocami, môj najstarší je narodený 23.12. a tiež som s tortičkou pre neho mala vždy problém, tak som začala piecť sama 😀

mizulienka
7. dec 2011

@katulkaaaaaa Kati ja medzi svitkami uz min 4 torty, dalsi by tiez chceli, ale to uz zvazujem, ze odmietnem, nech aj ja trochu polenosim...ja som zasa tento tyzden mala mat 2 a nakoniec obidve odriekli, lebo jedny sa stahuju a nestihaju mat oslavu,neviem, ci to nevedeli predtym a druhy, ze babka medzicasom objednala tortu, no ved ja sa aj celkom tesim, aspon s detmi pecieme kolaciky.

ozaj baby, ake kolace peciete na vianoce, ja mam zatial vanilkove rozky a linecke cesto v chladnicke...ale dalej neviem...salkove suhajdy mate niekto recept?

@alenv ja asi nebudem robit na vianoce ziadnu tortu

mariann2
7. dec 2011

@katulkaaaaaa to mi hovor, ľudia sa asi zbláznili, dnes chceli už tri krstinové torty na nedeľu, to ešte pochopím, lebo krstiny sa neplánujú mesiac dopredu, ale narodeniny ľudia vedia kedy sú, tak prečo objednávajú tortu v stredu, na sobotu?

alenv
7. dec 2011

@mizulienka já chci právě k tchýni.. tak já dělám jen pro rodinu 🙂 vy toho máte, že jste rádi, kdy je chvilka klidu, že 🙂

dadka212
7. dec 2011

@lubina zdá sa mi že z LM je tu iba jajuuus

@katulkaaaaaa presneee toto sa mi stáva, si myslím, že budem mať volný víkend a zrazu torty 😀 ale už mám posledný kýbel smarflexu a ešte nejaké 2kg PDT a viac neobjednávam, čiže to čo mám miniem a viac toriet do nového roka nerobím 😀