Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
5. jan 2012

@vecernicci ja som tiez na nu pozerala, ze do buducna dobry napad 🙂

dada2007
5. jan 2012

@simasa mám čiernu gelovku Wilton ........takže s tou ako? zafarbiť hmotu a spraviť tučniakov, alebo spraviť bielych a malovať ich? dakujem za radu 😵

dada78
5. jan 2012

po dlhšej dobe opäť tortička ale teda zase ma pojedovala poťahovka, asi som tam pridala veľa cukru 😕 aj keď bežne pri Haribo cukríkoch 600-700g si to vypýta 😕 sa mi to mrvilo,alebo ako som pridala farbu, no neviem, musela som to riadne maskovať, 😎

vecernicci
5. jan 2012

@dada2007 já bych si předbarvila třeba kakaem, nebo na tmavo a pak teprve černou, wiltonka je naprd 😝 extragelovka barví líp, ono celkově už jsem začala kupovat barvy od sugarflairu, protože jsou výraznější a není jich taková spotřeba 😉

mia1111
5. jan 2012

@vecernicci - ešte som sa Ťa chcela opýtať - čím si robila tú "krajku" na tej podkove?

mamina1978
5. jan 2012

@dada2007 ja som robila tucniacikov s casti bielych a s casti ciernych. Tu je postup, ale ja som ich trosku inaksie urobila 😉 🙂

alenv
5. jan 2012

holky je tu někdo z Moravy?

dada2007
5. jan 2012

@mamina1978 mica, kde je ten postup? 🙂

vladka1
5. jan 2012

@alenv kousek od Brna

mamina1978
5. jan 2012

@dada2007 a tu sa den vopred susia 😀 cely regiment ani sa vsetci nezmestili na tortu 🙂

mamina1978
5. jan 2012

@dada2007 jeziiiis prepac 😨

https://vimeo.com/2153021
dada2007
5. jan 2012

@mamina1978 ach........bojím sa, že sa mi nepodaria ☹

dada2007
5. jan 2012

@mamina1978 ďakujéééééém.........ja už v strese......že postup mám ,,vidieť" na hotových tučniakoch....reku zas až taká dobrá nie som 😀 😀 😀 😀 😀

lifinka
5. jan 2012

ahojky, tak jsem dneska poprvé vyzkoušela modelaci medvídka Pú, no na první pokus celkem ušel, ale co mi po chvíli udělala, celý se scvrknul a je jako přejezený medu🙂)))Chtěla jsem se zeptat je to z hmoty white icing dělané, máte některá s touto hmotou zkušenosti? Strašně se lepí a je brzy teplá...Teprve začínám🙂

mamina1978
5. jan 2012

@dada2007 neboj zvladnes to iste super 🙂 aj ja som to zvladla , tato tucniacikova bola moja prva torta 🙂
ja som totiz tiez uplny zaciatocnik ,peciem len 2 mesiace......

alenv
5. jan 2012

@vladka1 dokázala by jsi upéct něco takového?

livia76
5. jan 2012

KUKNITE čo som našla, celkom zaujmavé 😉 možno sa niekomu hodí 😵
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=212470

mia114
5. jan 2012

ahojte
dnes som robila dve torticky, ale poviem vam s detmi to bolo dnes dost narocne, este ze prisla babka a hrala sa snimi.
tu su jedna prestne ta ista aku som uz robila, a druha,z e pre kamosku na 30ku nejaku,z e to necha na mna, ale nevedela som co upiect, kedze to bdue oslavovat spolu s detmi a nebolo to take moc dospelacke tak som nakoniec spravila podla jednej torty z netu, akoze Maldives, tak snad sa jej bude pacit 😅

mamina1978
5. jan 2012

Nemate nahodou niektora podlozku pod okruhlu tortu 34 cm? Kde sa da zohnat?

vera_vila
5. jan 2012

@vecernicci Ten jsem viděla už v jiném albu, když jsem hledala inspiraci na náš silvestrovský dort... Tahle se mi taky líbila, ale měla jsem trochu jinou představu... Třeba na závěr toho letošního udělám něco podobného

vecernicci
5. jan 2012

@mia1111 je to tahle krajka, akorát jsem ji obtiskla z obou stran 🙂 http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/natla...

vera_vila
5. jan 2012

@alenv Já jsem z Moravy, teda pokud za ni považuješ okolí Jihlavy 🙂 Ale teda něco takového bych asi nezvládla...

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 já dělám podložky z kartonu, když má být dort těžký, tak si na sebe slepím dvě a pak obalím balicím papírem a celofánem

gumkacka1
5. jan 2012

@dada78 mne sa mrvi mmf, ked chcem mat syte farby a pridam vela farby

mamina1978
5. jan 2012

@gumkacka1 skus pridat malicky kusocek stuzeneho tuku ,uz sa mi to tiez stalo.....teda aspon mne to pomohlo.....

mamina1978
5. jan 2012

@vecernicci a to ti tu tortu udrzi ??? 😒

vladka1
5. jan 2012

@alenv taková šikula nejsem 😢 , ale je to moc hezký

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 jmně naši vozí kartonový krabice z kauflandu, ty po zelenině, je to ten silný karton a slepím tavkou dva na sebe a udrželo to i 7,5 kg dort úplně v pohodě

anibas
5. jan 2012

@lifinka WI je jedna z najlepších hmôt 😕 😕 ako ti spadol ??? ja vždy urobím telo- vajíčko - nechám trochu zadvrdnúť a pichnem do stredu špáratko, potom urobím hlavičku, tiež nechám vytvrdnúť a napichnem cez špáratko na telo 😉 😉

anibas
5. jan 2012

moje včerajšia tortička - ešte teplá 😀 😀 😀